Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Konkurs "Najciekawszy list do świętego Mikołaja"

    Na przełomie listopada i grudnia br. Muzeum Narodowe w Szczecinie zorganizowało V edycję konkursu pn. „Najciekawszy list do św. Mikołaja”. Łącznie wpłynęło 150 prac z całej Polski, w tym 12 z naszej szkoły.

    Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyły się 14 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. Przyznano łącznie 35 nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:

    Kategoria 7-8 lat

    Kamila Orłowska (kl. III) – I miejsce

    Marcin Wielgat, (kl. I) – III miejsce

    Wiktoria Krawczyk (kl. III) – III miejsce

    Wiktoria Zawadzka, (kl. I) – wyróżnienie

     

    Kategoria 9-10 lat

    Karolina Matusik (kl. III) – III miejsce

     

    W trakcie pobytu w muzeum dzieci wraz z rodzicami zwiedziły wystawę pn. „Miasto nauki”.

    Nagrodzonym uczniom składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

     

    G. Osetek

  • Wizyta w Schronisku "Psijaciele" w Chojnie

    9 grudnia  uczniowie naszej szkoły udali się, po raz kolejny, z wizytą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, w tym roku do Schroniska ,,Psijaciele” w Chojnie. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że  warto uczyć  miłości i szacunku do innych, nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w innych jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym. Przez takie akcje   uczymy  przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego nasza szkoła z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego jak co roku zorganizowała  zbiórkę pożywienia i innych akcesoriów dla zwierząt. Szkolną delegację przywitały opiekunki schroniska, które opowiedziały o funkcjonowaniu tej instytucji. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Należy pamiętać o tym, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.

    Szczególne podziękowania dla Pani Elwiry Juwy za zorganizowanie transportu.

     

    Samorząd Uczniowski

     

  • Mikołajki

    Chociaż za oknami brak śniegu, to   świąteczny nastrój  w naszej szkole wprowadziła wizyta wyczekiwanego Gościa. 6 - go grudnia zapanował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z coroczną tradycją – gościliśmy  Mikołaja. Dotarł on do szkoły z koszem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj odwiedził każdą klasę, zaczynając od klasy I , następnie udał się do oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki zaprezentowali  Mikołajowi wcześniej przygotowane wierszyki i piosenki. Przejęte i uradowane buźki najmłodszych potwierdziły, że niecierpliwie na niego czekały. Mikołaj pamiętał również o gimnazjalistach i każdego poczęstował cukierkiem. O uczniach z naszej szkoły nie zapomniał również Burmistrz Zbigniew Kitlas. Odwiedził on również każdą klasę i również poczęstował cukierkiem. Ten dzień uświadomił  nam jak niewiele dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia.

    Samorząd Uczniowski

  • Spotkanie ze strażakami

    Dnia 05 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów naszej szkoły kl.  I-III ze strażakami. Tematem spotkania było zapobieganie pożarom w okresie świąt, sylwestra i Nowego Roku. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach i popisali się sporą wiedzą na ten temat. Każda klasa otrzymała od gości  miły upominek- kalendarz strażacki na 2018r.

    G. Osetek

  • ANDRZEJKI KLAS 1-3

    Zgodnie ze zwyczajem, chociaż w innej formie uczniowie klasy 1, 2 i 3 bawiły się podczas zabaw andrzejkowych. Każda klasa przygotowała własny program zabawy. Były oczywiście różne wróżby i tańce. Dzieci z przyjemnością uczestniczyły we wszystkich atrakcjach. Ciekawą formą było modelowanie wzorów z balonów. Zabawa miała również na celu integrację zespołów klasowych. Zdjęcia dowodzą, że cel został osiągnięty.

    M. Maciążek

  • KONKURS PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI

    Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefan Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. Był to I Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt: „Prawa Dziecka oczami dzieci”, który został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

    Konkurs był skierowany do uczniów klas I – IV Szkół Podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Ogółem na konkurs wpłynęło 212 prac plastycznych z całego województwa, wykonanych różnymi technikami. Nasza szkoła wytypowała 20 prac.

    W konkursie wzięło udział 15 szkół. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. W obu kategoriach nagrodzeni zostali nasi uczniowie.

    W kategorii klasy pierwszej i drugiej III miejsce zdobył Marcin Wielgat-klasa 1,

    Wyróżnienie otrzymały Maja Bożek- klasa 1 oraz Hania Makuchowska-klasa 1.

    W kategorii klasy trzeciej i czwartej wyróżnienie otrzymała Maja Lewandowska z klasy 3.

    Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim biorącym udział bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                     B.Kordas

  • Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

    W ubiegły piątek, tj. 01.12.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbył się IV Powiatowy konkurs Profilaktyczny. Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona ze szkolnego etapu Konkursu: Wiktoria Kasica, Julia Sozańska i Julia Zalewska. Wszystkie są uczennicami klasy II a gimnazjum. Dziewczęta zajęły II miejsce. Gratuluję!

    Do współpracy w organizacji Powiatowego Konkursu włączyło się Starostwo Powiatowe w Gryfinie, a patronat objęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie.

    Aby dobrze się zaprezentować dziewczyny musiały przygotować się z tematów o: formach cyberprzemocy, zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, problematyce uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz o zapobieganiu chorobom zakaźnym, szczególnie HIV/AIDS.
     

                                                                                                  M. Kopczyńska-Pacyk

  • Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym

    21.11.2017 r. w Trzcińsku-Zdroju odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze dziewczęta w składzie: Wiktoria SaskowskaNikola Tyrcha i Nikola Błaszczyk po zaciętej grze wywalczyły brązowe medale. Do sukcesu dziewcząt przyczyniła się również Damaris Figiel, która pomogła koleżankom wywalczyć udział w ścisłym finale.

    DZIEWCZĘTOM GRATULUJEMY !!!

    Końcowa klasyfikacja:
    1) Moryń
    2) Widuchowa
    3) Góralice
    4) SP 3 Gryfino
    5-7) Chwarstnica
    5-7) Banie
    5-7) Cedynia
    8-9) Stołeczna
    8-9) Mieszkowice

    S. Topa

  • Targi Pracy i Edukacji

    W ubiegły piątek gimnazjaliści z klas III odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu.

    Uczniowie w ramach Targów Pracy i Edukacji zapoznali się z warunkami szkoły oraz z ciekawymi zawodami. Mieli okazję poznać zawody deficytowe, zawody w równowadze i zawody nadwyżkowe, na które uwagę zwracali pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu.

    Bardzo atrakcyjna wydaje się praca w służbach mundurowych. W Myśliborzu przedstawiciele mundurówek prezentowali charakterystykę poszczególnych zawodów: policjant, strażak i leśniczy.

    Targi Pracy i Edukacji promują wykształcenie w konkretnych zawodach, które nie wymagają wydłużenia ścieżki edukacyjnej a jednocześnie dają możliwość zatrudnienia.

    M. Kopczyńska-Pacyk

     

  • PACZKA DLA BOHATERA

    Samorząd Uczniowski zachęca do wzięcia udziału  w akcji charytatywnej – zbiórki żywności, środków higieny oraz środków chemicznych dla weteranów wojennych.

    Akcja trwa do 8 grudnia.

    Podziękujmy za wolną Polskę!

    Oddajmy im hołd !

     

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    Listopad to miesiąc , w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka
    i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień .

     

    W tym roku w naszej szkole akcję,, rozdawania uśmiechów” z okazji Dnia Życzliwości
    i Pozdrowień przeprowadziły we współpracy ze sobą dwa Samorządy Uczniowskie. Uczennice ze  szkoły podstawowej tego dnia rozdawały kolegom papierowe serduszka, na których mogli napisać miłe słowa wybranej osobie.

    Natomiast uczennice z gimnazjum przygotowały ,,darmowe komplementy”. Dziewczyny przygotowały ,,wyrywki” z miłymi i serdecznymi zwrotami. Każdy mógł wyrwać ,,darmowy komplement” i podarować go innej osobie sprawiając jej tym radość.

    Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

    Samorząd Uczniowski

  • Światowy Dzień Rzucania Palenia

    W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha. Dziennikarz w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.


    Na całym świecie używanie tytoniu jest największym możliwym do uniknięcia czynnikiem ryzyka zgonu z powodu raka i zabija około 6 milionów ludzi każdego roku, od raka i innych chorób. Dym tytoniowy zawiera ponad 7000 substancji chemicznych, co najmniej 250 wiadomo, że są szkodliwe, a ponad 50 przypadków powoduje raka.

     

    Palenie tytoniu powoduje wiele rodzajów nowotworów, w tym raka płuc, przełyku, krtani, jamy ustnej, gardła, nerek, pęcherza moczowego, trzustki, żołądka i szyjki macicy. Wykazano, że dym wtórny, znany również jako środowiskowy dym tytoniowy, powoduje raka płuc u dorosłych niepalących. Bezdymny tytoń (zwany również tytoniem do żucia, tytoń do żucia lub tabaka) powoduje raka jamy ustnej, przełyku i trzustki. 

    Od wielu lat palenie tytoniu stanowi w Polsce poważny problem społeczny oraz niesie za sobą poważne skutki zdrowotne Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu wyzwolenie się z uzależnienia.

     

    Pomoc w rzuceniu palenia można uzyskać dzwoniąc na numer telefonicznej


    Poradni Pomocy Palącym : 801-108-108

    lub
    na stronie internetowej: jakrzucicpalenie.pl

     

    W ramach profilaktyki w Szkole Podstawowej w Góralicach prowadzona jest akcja informacyjna o skutkach palenia tytoniu i używania e-papierosów.  27 listopada uczniowie przystąpią do testu o tematyce profilaktycznej, obejmującej między innymi treści na temat wpływu nikotyny na zdrowie człowieka. Uczniowie klasy VII przystąpili do realizacji programu rekomendowanego przez Policję oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gryfinie „porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.  Treści przekazywane będą uczniom na godzinie wychowawczej.

         Źródło: Internet                                                             

    M. Kopczyńska - Pacyk

  • ,,Zostań Mikołajem dla bezdomnych zwierząt”

     

    Samorząd Uczniowski zachęca do wzięcia udziału
    w akcji charytatywnej - zbiórki karmy i środków czystości dla Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ,,Psijaciele”.

    Pomóż !!!

    Zostań psijacielem!!!

  • Akademia z okazji Dnia Niepodległości

    10 listopada 2017 r. klasa IIa z wychowawczynią Teresą Mazur przygotowała uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie zaprezentowali widowisko artystyczno-historyczne „Pociąg do wolności”. Uczniowie wraz z widownią prześledzili drogę Polaków od niewoli aż po odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Oprócz historycznych informacji usłyszeliśmy wiele patriotycznych wierszy. Akademię uświetniły również pieśni śpiewane pod przewodnictwem pani Elżbiety Bogusz-Kowal. Usłyszeliśmy m.in. Rotę oraz Piechota. Do przedstawienia przyłączyły się najmłodsze klasy naszej szkoły, które zaśpiewały patriotyczne piosenki.

    Widowisko zostało również zaprezentowane społeczności Góralic w dniu 12 listopada 2017 r.

    Akademia z okazji Dnia Niepodległości była okazją do wręczenia nagród w postaci dyplomów i pamiątkowych zindywidualizowanych kalendarzy dla uczestników konkursu „Kartka dla Polski”. Wszyscy uczestnicy zostali wyczytani i nagrodzeni a najpiękniejszą kartkę wykonała uczennica kl. IIa gimnazjum Maja Trzaskoś.

     

                                                                                                                                   T. Mazur

     

  • Uwaga, zmiana terminu Szkolnego Konkursu Profilaktycznego!

    Ze względu na uczestnictwo klas III gimnazjum w Targach Zawodowych w dniu 24 listopada 2017 r. Szkolny Konkurs Profilaktyczny odbędzie się w poniedziałek, tj. 27 listopada 2017 r. o godz. 11.10 w sali nr 13.

                                                                                                 

    M. Kopczyńska - Pacyk

  • STYPENDIA SZKOLNE 2017/2018

    Centrum Usług Wspólnych w   Trzcińsku-Zdroju   informuje, że  od  dnia   13 listopada  2017 r.  będą wydawane  decyzje  stypendialne  na  I  transzę  stypendium  szkolnego za miesiące IX-XII 2017 r. ( w  siedzibie  Centrum  przy  ul. Rynek 12 ).

    Wszystkich  zainteresowanych  zapraszamy  od poniedziałku  do piątku  w  godz. 7.00–15.00 i prosimy o możliwie szybkie rozliczenie wydatków.

                                                                                         Wiesława Sugier

                                                                                              Kierownik CUW w Trzcińsku-Zdroju

  • Czas na zawodowców!

     

    W ramach współpracy z innymi instytucjami oraz doradztwa zawodowego dnia 24 listopada klasy III a i III b gimnazjum wyjeżdżają na Targi Zawodowe, organizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu. Obecny czas na rynku pracy określany jest czasem dla zawodowców. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz VII klasy szkoły podstawowej są edukowani w kierunku podejmowania właściwych decyzji edukacyjno – zawodowych. Gimnazjaliści wiedzą, że aby być szczęśliwym w pracy należy wybrać dobrą drogę z uwzględnieniem swoich zainteresowań, umiejętności, preferencji zawodowych oraz charakteru. Bardzo ważne jest rozeznanie się wśród zawodów, poznanie ich specyfiki, środowiskai wymagań.

                                                                                                                                                 M. Kopczyńska - Pacyk

  • "Śniadanie daje moc"

    W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas 1-3 włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

    W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań.

    Uczniowie klasy 3 pod kierunkiem wychowawczyni, p. Grażyny Osetek oprócz kolorowych kanapek przygotowali bardzo smaczny koktajl owocowy.

    W klasie 1 i 2 na stole pojawiły się kanapki, soki i owoce. Pani Mariola Maciążek zadbała aby uczniowie przygotowujący posiłek byli odpowiednio ubrani.

    Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach, stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawcę klasy, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach.

    Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji Śniadanie daje moc.

    Było pysznie!

     

                                                                                                                                     B. Kordas

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

    Dyrektor
    mgr Ireneusz Nabywaniec

    Wicedyrektor
    mgr Monika Bieniek
  • 91 4148 014


    Szkoła Filialna
    w Stołecznej:
    91 4148 323

Galeria zdjęć