Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
W III edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych – osobno dla klas pierwszych oraz wspólnie dla drugich i trzecich. W pierwszej grupie wiekowej wystartowały łącznie 633 osoby. Zmagania w starszej grupie podjęło zaś 1569 uczniów.
Oto wyniki naszych uczestników:
I kategoria wiekowa:
Wyróżnienie otrzymały: Hanna Makuchowska i Wiktoria Zawadzka
II miejsce: Joanna Maciążek, Majka Bożek, Szosler Kinga
II kategoria wiekowa:
II miejsce: Jan Juwa, Marcel Maciążek - kl. II,
Katarzyna Bożek, Kinga Osadców, Wiktoria Krawczyk, Nikola Malec - kl. III
III miejsce: Zuzanna Flak, Piotr Nowak, Mateusz Lis - kl. II, Kacper Zalewski - kl. III
Zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!
Koordynator składa podziękowanie dla p. Bogumiły Kordas i p. Grażyny Osetek za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
M. Maciążek
Każde pokolenie ma własne sposoby na spędzanie wolnego czasu, więc nikogo nie dziwi, że obecnie podwórkowe trzepaki świecą pustkami. Dzieci i młodzież chętniej dzisiaj siedzą przed komputerami niż na podwórku. Wpływa na to m.in. rynek gier komputerowych, który prężnie się rozwija. Młodzi ludzie chętnie korzystają z nowych, jeszcze bardziej nowoczesnych i rozbudowanych propozycji. Nie ma w tym nic złego, bo jak podkreślają miłośnicy gier – rozwijają one wyobraźnię i uczą. Problem jednak zaczyna się pojawiać, gdy granie staje się priorytetem i jest coraz częstsze, pomimo negatywnych konsekwencji, jakie ze sobą niesie.WHO uznała uzależnienie od komputera za formę zaburzenia psychicznego, podobnie jak uzależnienie od hazardu. Nowa wersja Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób zostanie opublikowana w maju.
WHO tłumaczy, że do czynienia z uzależnieniem mamy wtedy, gdy spełnione zostaną spełnione następujące warunki:
- dana osoba utraci zdolność kontrolowania czasu, jaki spędza na graniu,
- gry staną się najważniejszą wykonywaną czynnością, a pozostałe zejdą na dalszy plan,
- osoba uzależniona będzie kontynuowała grę mimo wystąpienia negatywnych konsekwencji.
Najważniejsze to dograć zasady
Zadajmy sobie też pytanie, czy sami, jako rodzice, nie dajemy dzieciom złego przykładu, przesiadując godzinami przed komputerem lub używają gier jako prostego sposobu na zajęcie czymś dziecka. Trudno jednak wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez używania komputera. Jak zatem uniknąć przykrych konsekwencji? Powinniśmy nauczyć dziecko rozsądnego korzystania z gier. Przede wszystkim określmy czas, który nasza pociecha może spędzać przed komputerem i bądźmy w tej kwestii konsekwentni. Wprowadźmy zasadę, że najpierw obowiązki, a potem komputer. Warto również wspólnie wybrać gry, z których dzieci będą korzystały, bo nie wszystkie tytuły są dla nich odpowiednie. Jeżeli jesteśmy rodzicami nastolatka – kontrolujmy, jakie gry sam kupuje lub pożycza od kolegów. Przede wszystkim jednak pokażmy dzieciom inne sposoby spędzania wolnego czasu, rozwijajmy ich pozakomputerowe zainteresowania, zachęcajmy do uprawiania sportu i spotkań z rówieśnikami. Ważne też jest, aby samemu dawać dobry przykład i nie spędzać wieczorów, patrząc w ekran telewizora, tabletu czy laptopa.
Źródło: synergia.librus.pl
M. Kopczyńska - Pacyk
„Krótka historia czasu i zegarów” to temat lekcji muzealnej, w której uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI wraz z nauczycielkami Bożeną Kozak i Teresą Mazur. Zajęcia odbyły się 01.02.2018 r. w zabytkowych wnętrzach gotyckiego Ratusza Staromiejskiego w Szczecinie. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką o czasie i dawnych sposobach odmierzania upływających minut. Uczniowie poznali historię starych czasomierzy, od średniowiecznej klepsydry i ozdobnych zegarów sprzed stu lat do dzisiejszych zegarków elektronicznych. Dowiedzieli się , że werk to serce zegara, następnie poszukiwali go wśród eksponatów muzealnych. Zmierzyli upływ czasu , który sami czują . Na zakończenie zajęć wspólnie konstruowali zegary, wykorzystując różne materiały plastyczne.
Uczniowie wrócili do szkoły bogaci nie tylko w wiedze i umiejętności, ale również w oryginalne, własnoręcznie zrobione zegary. Warsztaty okazały się ciekawym spotkaniem z historią i plastyką.
B. Kozak, T.Mazur
W tym roku pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. To doskonała okazja, aby porozmawiać o hejcie. Zwłaszcza, że to zjawisko, z którym spotyka się niemal połowa nastolatków.
Dlaczego nastolatki hejtują w sieci? Młodzież nie ma problemu z przyznaniem się do tego, że hejtuje (zrobiło to 20 proc. badanych osób). Dlaczego? Bo często myli posiadaniei komunikowanie własnego zdania z obrażaniem innych. Hejt zaczyna się niewinnie – od chęci wyrażenia swojej opinii (66 proc. internautów przyznało, że jest to powodem zamieszczenia obraźliwego komentarza), albo od umieszczenia odpowiedzi na post, z którym komentujący się nie zgadza (56 proc. badanych). Nastolatki nie boją się polemizować i reagować na to, co ich denerwuje. Odpłacają pięknym za nadobne. Zwłaszcza jeżeli post czy komentarz obrażają ich samych lub bliskie im osoby. Nie trudno więc zgadnąć, że w ten sposób napędza się fala hejtu. Do tego w grę wchodzą negatywne emocje: złość, zdenerwowanie, wściekłość. To one w większości przypadków odpowiadają za zamieszczanie krytycznych wypowiedzi czy prześmiewczych memów. Ale nie tylko. Młodzi internauci są przekonani, że w ten sposób ujawniają prawdę, o której i tak wszyscy wiedzą (w domyśle więc nie robią tym krzywdy innym). Co dziesiąty z nich przyznaje, że hejtuje, bo lubi. Koniecznie trzeba pokazać dziecku konsekwencje jego czynów i przypomnieć, że po drugiej stronie jest człowiek. I ma on uczucia, które można zranić. – Dzieciom trzeba wyjaśnić, że zawsze mają prawo wyrazić swoje zdanie, ale z zaznaczeniem, że to co powiedzą nie może obrażać innych – mówi psycholog dziecięcy Dorota Zawadzka.
A co z ofiarą? Reagować i to szybko!
- Gdy dziecko styka się z agresją i wrogością kierowaną pod jego adresem, potrzebuje przede wszystkim wsparcia i zrozumienia ze strony najbliższych – tłumaczy na portalu smartstart.pl Sylwia Wojciechowska, blogerka zajmująca się tematyką finansowej edukacji dzieci. – Traktujmy problem poważnie, nie zbywajmy dziecka słowami „nie ma co się przejmować”, „daj spokój” – tłumaczy dalej. Co w zamian? Pokażmy dziecku, że rozumiemy jego uczucia i emocje. Dajmy jasny przekaz, że nie ponosi winy za agresywne zachowania innych i pomóżmy mu zrozumieć pobudki, jakimi kieruje się hejter. - Osoba, która pozwala sobie w sieci na wrogie, prześmiewcze komentarze i upokarzanie innych, zazwyczaj nie radzi sobie z własnymi słabościami – zazdrością, niską samooceną, potrzebą dowartościowania się kosztem innych, chęcią zaistnienia – tłumaczy Wojciechowska. Żródło: synergia.librus.pl
M. Kopczyńska - Pacyk
Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:
począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 - 17.00. Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:
Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542
Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563
oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10
Po wielu latach przerwy nasza szkoła wraca do tradycji organizowania Dnia Babci i Dziadka. Tegoroczna uroczystość, na którą nasi uczniowie zaprosili swoje babcie, dziadków i pradziadków, odbyła się 31 stycznia 2018r. Na wstępie pan dyrektor I. Nabywaniec powitał gości i złożył im serdeczne życzenia. Następnie uczniowie klas I-III pod czujnym okiem wychowawczyń: B. Kordas, M. Maciążek i G. Osetek przedstawili montaż słowno- muzyczny. W dalszej części uroczystości czwartoklasiści zaśpiewali utwór o babci. Warto podkreślić, że autorką słów tej piosenki jest polonistka naszej szkoły Z. Kwiecień, a akompaniowała uczniom nauczycielka muzyki E. Bogusz-Kowal. Swój talent wokalny zaprezentowała również uczennica kl. VI Agnieszka Majcher, śpiewając przebój „Orkiestry dęte”. Miłą niespodzianką dla babć i dziadków był czekoladowy walczyk i wspólny taniec ze swoimi wnukami. Kapitalną atrakcją dla naszych babć był przygotowany przez uczniów kl. V wraz z wychowawcą B. Gębalą konkurs polegający na rozpoznawaniu przedmiotów, których używały w kuchni w czasach swej młodości. Natomiast siódmoklasiści sprawdzili umiejętność rozpoznawania przez dziadków swoich wnuków. Nie zabrakło też życzeń, laurek i serdecznych uścisków z babciami i dziadkami, gdyż obchodziliśmy nie tylko ich święto, ale również Dzień Przytulania. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani M. Sobczuk za wykonanie pięknej dekoracji oraz do pracowników obsługi i rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.
Organizatorzy
Wych. kl. I-III
Sukces w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym uczniowie naszej szkoły Wojciech Kościelny i Michał Makuchowski zdobyli złote medale.
Medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Najpierw szkołę wypełnił zapach minionych świąt Bożego Narodzenia: szarlotki z cynamonem, sernika, babeczek, murzynka i innych słodkości. Owe specjały mogła kosztować społeczność Szkoły Podstawowej w Góralicach. Jeśli kogoś dopadł głód mógł liczyć na pysznego tosta. Pyszności oraz kalendarze można było kupić na Kiermaszu Misyjnym, którego inicjatorem było Koło Misyjne ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju.
Goście wystąpili przed najmłodszą publicznością naszej szkoły. Jasełka, które obejrzeliśmy były nietypowe. Poruszały, bowiem problemy dzisiejszego świata: biedy dzieci, ich ciężkiej pracy oraz braku miłości między ludźmi. Wymowny rekwizyt stanowił dzban pełen miłości, nadziei, wiary i dobroci. Jeśli każdy z nas coś dołoży do dzbana, on nigdy nie będzie pusty, a świat stanie się lepszy.
Podczas jasełek mogliśmy wspólnie pokolędować.
Tak działo się w czwartek, 11 stycznia w Szkole Podstawowej w Góralicach. Wrażeń dostarczyło nam Koło Misyjne ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju, które wspomaga zakup rowerów dla katechetów w Afryce oraz realizuje potrzeby Koła. Pieczę nad grupą gości sprawował wikary Parafii w Trzcińsku – Zdroju, ksiądz Paweł Błasiak. Dziękujemy za superpomysł!
M. Kopczyńska - Pacyk
20 grudnia 2017r. w naszej szkole dało się odczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Na stoiskach można było kupić przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców naszej szkoły oraz zasmakować przepysznych ciast. Robienie świątecznych zakupów sprawiło wszystkim dużo radości. Zebrane fundusze zasilą konto Rady Rodziców.
Wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i prowadzenie kiermaszu.
7 stycznia 2018 w Szkole Podstawowej w Góralicach miała miejsce IV edycja kawiarenki literackiej w ramach projektu Gmina Trzcińsko – Zdrój czyta klasykę literatury polskiej. Tym razem spotkanie poświęcone było twórczości Ignacego Krasickiego. W murach szkoły można było usłyszeć fragmenty pierwszej polskiej powieści ( „Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki”), kilka satyr i wybór bajek. W kawiarence fruwały skrzydlate słowa, m. in. prawdziwa cnota krytyk się nie boi; satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka; niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo; miłe złego początki, lecz koniec żałosny ;wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły czy nie nowina, że głupi mądrego przegadał.
Literacką kawiarenkę tworzą ci, którzy czytają, oraz słuchający, których z każdym rokiem jest więcej. Spotkanie ma zawsze tematyczną oprawę plastyczną i muzyczną.
Polska literatura łączy mieszkańców gminy, którzy mają okazję do spotkania i do rozmów przy domowym cieście i aromatycznych napojach.
Kolejność prezentacji:
1. Emilian Osetek satyra Do króla
2. Jolanta Lejman satyra Świat zepsuty
Ryszard Lejman
3. Marianna Jakowiecka satyra Człowiek i zwierz
4. Maria Ostrowska satyra Marnotrawstwo
Ryszard Ostrowski
5. Dorota Kowalska satyra Pochwała głupstwa
Robert Kowalski
6. Magdalena Kopczyńska – Pacyk satyra Podróż
6a. Jan Bosek satyra Pijaństwo
*** *** ***
7.Małgorzata Gaik fragm. powieści Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki
8. Bogumiła Kordas satyra Małżeństwo
9. Zuzanna Nabywaniec satyra Żona modna
Ireneusz Nabywaniec
10. Lilianna Pakiet bajki: Przyjaciele, Jaś
11. Marianna Jakowiecka bajki: Wół minister, Mądry i głupi
Magdalena Kopczyńska – Pacyk Orzeł i sowa, Doktor i zdrowie
12. Radosław Pietrzak bajki: Kulawy i ślepy, Wilczki
13. Wszyscy bajka : Koniec bajek
Fot. Zuzanna Kordas i Anna Białko
Z. Kwiecień
W grudniu zakończyła się akacja charytatywna - zbiórka żywności dla weteranów wojennych. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i zebrali mnóstwo darów w postaci żywności i środków higieny. Najmłodsze klasy wykonały kartki świąteczne z życzeniami. Dary zostały przekazane Pani Elwirze Juwie, która przekazała je do organizatora akcji w Szczecinie.
Samorząd Uczniowski
Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalnai wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.Wspólne kolędowanie stwarza wyjątkową, magiczną atmosferę. Śpiewanie kolęd jest czymś, co ludzi bardzo zbliża. Wszyscy śpiewamy pieśni, które znamy, lubimy i dobrze nam się kojarzą, bo pamiętamy je z dzieciństwa, bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Siedząc przy choince w gronie innych śpiewających, czujemy z nimi szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie właśnie spotkanie miało miejsce w naszej szkole 22 grudnia. Na początku Weronika Łyczko przywitała wszystkich uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz Dyrektora. Przypomniała również co to jest kolęda i dlaczego wspólnie kolędujemy. Każda klasa, począwszy od najmłodszych, zaprezentowała kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej. Wspólne kolędowanie rozpoczął chór i wykonał piosenkę ,,Mario czy ty wiesz”. Następnie zaprezentowali się najmłodsi – Klasa I i II w przepięknych strojach wykonały dwie kolędy ,, Była noc, ciemna noc” oraz ,,Zostań Jezu mym braciszkiem”z wychowawczyniami Bogumiłą Kordas i Mariolą Maciążek. Klasa III wraz z wychowawczynią Grażyną Osetek zaśpiewała ,, Kolędę świetlistą” trzymając w rękach gwiazdy. Trzecioklasiści rozdali kartki z życzeniami świątecznymi. Uczniowie klasy IV, z wychowawcą Arkadiuszem Skowronem zaśpiewała ,,Kolędę domową”. Klasa V z wychowawczynią Beatą Gębalą wykonała kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem”. ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” to kolęda zaprezentowana przez klasę VI z wychowawcą Iloną Budną . Klasa VII zaśpiewała ,, Wśród nocnej ciszy” z wychowawcą Sławomirem Topą. Gimnazjaliści również wczuli się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia i zaprezentowali wcześniej przygotowane utwory. Klasa IIa z wychowawczynią Bożeną Kozak zaśpiewała piosenkę świąteczną ,,Jest taki dzień”. Klasa IIb zaprezentowała się z kolędą ,,Mędrcy świata”. Klasa IIIa z wychowawczynią Elżbietą Bogusz- Kowal wykonała piosenkę ,,A kto wie czy za rogiem”. Klasa IIIb wykonała kolędę ,, Dzisiaj w Betlejem”. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek Tego dnia spotkanie umiliły swoim występem solistki: Kinga Osadców - "Święta, święta czas kolędowania", Aleksandra Nowak, która wykonała piosenkę ,,Uciekali, uciekali”, Maja Trzaskoś i Wiktoria Saskowska - ,,Cicha noc” w języku angielskim. Uczniowie całej szkoły śpiewali wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Radosław Pietrzak – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim życzenia świąteczne. Na zakończenie zabrał głos Pan Dyrektor – Ireneusz Nabywaniec, również składając życzenia bożonarodzeniowe.
Sprzęt: Damian Bożek i Dawid Wilczewski
Dekoracja: Wiktoria Kasica, Sebastian Kasica i Daria Nagaj
J. Angowska
E. Bogusz-Kowal
Już od 3 lat klasa 3A zamiast organizować wigilię klasową pomaga potrzebującym dzieciom (w myśl patrona naszej szkoły Marka Kotańskiego „Daj siebie innym”)spędzić święta w wesołym nastroju przez tworzenie ciekawych paczek świątecznych w których dzieci mogą znaleźć artykuły szkolne, odzież, ciekawe książki, zabawki, owoce, słodycze i wiele innych interesujących upominków. Skompletowane świąteczne paczki zostały przekazane proboszczowi naszej parafii Markowi Piotrowskiemu w Trzcińsku Zdroju a następnie przy współpracy z kościelnym Caritasem zostały dostarczone do potrzebujących rodzin.
Myślę, że w przyszłym roku gdy klasa 3A opuści mury szkoły nasi młodsi koledzy podejmą się kontynuowania tej pięknej akcji.
Radosław Pietrzak
Grudzień to miesiąc kiedy podczas zajęć edukacyjnych klasach 1-3 dużo rozmawialiśmy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Poznawaliśmy tradycje świąteczne nie tylko w naszym kraju, ale również w innych państwach naszego globu. Oczywiście najdłużej zatrzymaliśmy się na obyczajach świątecznych w naszych rodzinach, w naszym środowisku, regionie, w Polsce. Ze świętami związane są dekoracje, które w wydaniu uczniów, udekorowały nasze klasy i korytarze szkolne. Z dużym zaangażowaniem uczyliśmy się śpiewać kolędy i pastorałki, które zaprezentujemy w piątek na spotkaniu szkolnym. Pieczenie i dekorowanie pierników sprawiło, że autentycznie poczuliśmy zapach świąt. Uwieńczeniem tego czasu były nasze klasowe wigilie. Z dużą radością w nich uczestniczyliśmy. Chociaż potrawy na naszych wigiliach różniły się nieco od domowych to czas spędzony razem w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli zostanie w naszej pamięci na zawsze.
Samorząd kl.1,2 i 3
13 grudnia uczniowie klas młodszych brały udział w warsztatach piekarniczych. Każde dziecko własnoręcznie wycinało różne formy ciasteczek. Po upieczeniu, ciasteczka były dekorowane przez dzieci w rozmaite wzorki. Celem pieczenia były przygotowania do klasowych wigilii. Wytwory ciastkarskie trafiły również na świąteczny kiermasz.
B.Kordas
W dniu 19 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe zorganizowane przez nauczycielki: Bogumiłę Kordas, Mariolę Maciążek, Grażynę Osetek i Małgorzatę Sobczuk.
Gorące podziękowania składamy rodzicom uczniów kl. I-III: Agnieszce Makuchowskiej, Iwonie Bożek, Ilonie Kościelnej, Edycie Flak, Bożenie Bazan, Agnieszce Malec, Barbarze Sikorze, Małgorzacie Osadców, Monice Panicz i Natalii Krawczyk. Panie stworzyły przepiękne dzieła, które będzie można zakupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego 20 grudnia 2017r. Gratulujemy zdolności artystycznych i pomysłowości.
Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy dostarczyli materiały potrzebne na warsztaty.
G. Osetek
Na rozgrywanych w dniach 15-17.12.2017r. w Kępnie Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików Młodszych w badmintonie uczniowie naszej szkoły Martyna Ziętek i Michał Makuchowski reprezentujący LUKS Krokus Góralice zdobyli brązowe medale.
Medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Na przełomie listopada i grudnia br. Muzeum Narodowe w Szczecinie zorganizowało V edycję konkursu pn. „Najciekawszy list do św. Mikołaja”. Łącznie wpłynęło 150 prac z całej Polski, w tym 12 z naszej szkoły.
Wielki finał konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyły się 14 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. Przyznano łącznie 35 nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
Kategoria 7-8 lat
Kamila Orłowska (kl. III) – I miejsce
Marcin Wielgat, (kl. I) – III miejsce
Wiktoria Krawczyk (kl. III) – III miejsce
Wiktoria Zawadzka, (kl. I) – wyróżnienie
Kategoria 9-10 lat
Karolina Matusik (kl. III) – III miejsce
W trakcie pobytu w muzeum dzieci wraz z rodzicami zwiedziły wystawę pn. „Miasto nauki”.
Nagrodzonym uczniom składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.
G. Osetek