Nawigacja

 • - Obrazek 1 - Obrazek 2

  ZAPROSZENIE 

  Serdecznie zapraszamy na uroczystość,
   - Obrazek 3
  która odbędzie się 22 stycznia 2019 r.
  o godzinie 10.00
  w Szkole Podstawowej
  im. Marka Kotańskiego w Góralicach.

  Organizatorzy

   

   - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6

 • Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2018/2019

  Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych

   

  1. Jakub Bożek III b - historia

  2. Samuel Bułgajewski III a - biologia

  3. Damaris Figiel III a - język polski

   

  Gratulujemy sukcesu i życzymy zdobycia tytułu finalisty lub laureata!

   

 • Ach co to był za bal...

  Ach co to był za bal... - Obrazek 1

  12 stycznia 2019r. w  naszej szkole odbył się balik karnawałowy.  Uczniowie zaprezentowali pomysłowe i efektowne stroje. Wszyscy bawili się znakomicie.  Wspólne tańce, pląsy i korowody  wprawiły  wszystkich w  dobry humor, a młodym tancerzom dzielnie dotrzymywały kroku panie wychowawczynie: Teresa Romaniuk, Grażyna Osetek, Bogumiła Kordas oraz Mariola Maciążek. Wśród wielu atrakcji  najbardziej emocjonujące były tańce  z balonami,  pląsy na gazetach, zabawa z kapeluszem, zjadanie batoników na czas i wiele innych. W każdym konkursie i zabawie dzieci otrzymywały nagrody rzeczowe zakupione dzięki finansowemu wsparciu dyrektora szkoły Pana Ireneusza Nabywańca.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również odwiedziny Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku prezent. W zabawie uczestniczyli rodzice i dziadkowie dzieci, którzy chętnie włączali się do uczestnictwa w tańcach i zabawach. W czasie zabawy rodzice przygotowali dzieciom poczęstunki w klasach. Miła atmosfera i wspólna zabawa znakomicie zintegrowała dzieci. Wielkie podziękowania składamy rodzicom, którzy przybyli wraz z dziećmi , poświęcając swój czas wolny dla swoich pociech. Ech, szkoda tylko, że  następny balik będzie dopiero za rok.

  Ach co to był za bal... - Obrazek 2

  Tekst B. Kordas

  Foto M. Maciążek

   

 • - Obrazek 1

  Antybiotyki stosuj rozważnie!

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryfinie przypomina jak ważna jest świadomość pacjentów w zakresie przyjmowania antybiotyków.

   

  Już u dziecka warto kształtować wiedzę odnośnie leków, które źle przyjmowane mogą uzależniać lub w przypadku antybiotyków – zmniejszać odporność organizmu na bakterie,  które mutują i stają się odporne na leczenie.

                     Ważne:

  • Antybiotyki nie działają na wirusy
  • Antybiotyki nie zapobiegają przenoszeniu się przeziębienia czy wirusa grypy na inne osoby
  • Antybiotyki należy brać odpowiedzialnie i wg zaleceń lekarza

   

  M. Kopczyńska - Pacyk

   - Obrazek 2 - Obrazek 3

 • Przedszkolaki na kolejnym przeglądzie Jasełek

  Przedszkolaki na kolejnym przeglądzie Jasełek - Obrazek 1

   

  W dniu 09 stycznia 2019 roku  grupa z oddziału przedszkolnego wzięła udział w  VIII Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bóg się rodzi”, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Na scenie dzieci śpiewały kolędy i recytowały swoje role wcielając się w różne postacie szopki. Jasełka – historię odzwierciedlającą narodziny Dzieciątka Jezus miała okazję podziwiać licznie zgromadzona widownia, składająca się z rodziców, dziadków i znajomych dzieci, która nagrodziła małych wykonawców gromkimi brawami. Wszystkie przedstawienia były wyjątkowe jak powiedziała Dyrektor Przedszkola, Pani Bogumiła Gardziejewska. Podziękowała każdej grupie za występy i wręczyła pamiątkowe dyplomy za udział, książki oraz słodycze.

  Przedszkolaki na kolejnym przeglądzie Jasełek - Obrazek 2

  T. Romaniuk

 • WIELCY RODACY - widowisko edukacyjne

  WIELCY RODACY - widowisko edukacyjne - Obrazek 1

  W ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką zabawy i humoru 7 stycznia 2019 r. prowadzący widowisko Stanisław Sielicki z „Estrady SAS” zabrał uczniów naszej szkoły na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Było to widowisko edukacyjne pod nazwą „Wielcy Rodacy”. Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, połączył naukę z żywiołową zabawą. Przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną? Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską. Gorąca atmosfera, spora dawka uśmiechu pozwoliły miło i przyjemnie odbyć spacer w odległe miejsca, czasy i kultury.

  WIELCY RODACY - widowisko edukacyjne - Obrazek 2

                                                                                                                                                               Tekst: B. Kordas
     Foto: M. Maciążek

 • KINO PREMIEROWE zaprasza na seanse filmowe

 • Program WOŚP 2019

 • MIESIĘCZNY PLAN PRACY SZKOŁY - Styczeń

  • Bal karnawałowy (wychowawcy)
  • Święto Babci i Dziadka (wychowawcy klas I-III)
  • Gminne czytanie klasyki literatury polskiej (Z. Kwiecień)
  • Sołeckie spotkanie opłatkowe (wg zapotrzebowania)
  • Wolontariat
  • Akcje charytatywne
  • Zmiana prac plastycznych na I piętrze

   

  Zadania dodatkowe:

  1. Estetyka szkoły:
  • zagospodarowanie ściany gazetką – wizytówka górnego korytarza (nauczyciele klas I-III)
  • systematyczna zmiana prac plastycznych uczniów na górnym korytarzu (nauczyciele I-III oraz plastyki)
  • umieszczenie na schodach tabliczki mnożenia oraz/lub inne informacje (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • umieszczenie pod drzwiami symbolu kąta (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • wyklejenie gry w klasy na I piętrze (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • wymalowanie gry w klasy na placu apelowym (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  1. Strona internetowa:
  • Systematyczne dodawanie informacji o zrealizowanym działaniu, promocja wszystkich, nawet najdrobniejszych sukcesów uczniów, uroczystości, zawodów, projektów, wycieczek, imprez itp. (do 3 dni), szczególnie szkolnych imprez sportowych
  1. Promocja uczniów osiągających sukcesy w nauce, zachowaniu, zdobywających dodatkowe umiejętności, certyfikaty także poza szkołą:
  • Na apelu podsumowującym uczeń występuje przed społecznością szkolną oraz zaproszonymi nauczycielami
  • Zakup dyplomów dla uczniów osiągających sukcesy w konkursach szkolnych z różnych dziedzin
 • Przedszkolaki na przeglądzie jasełek

  Przedszkolaki na przeglądzie jasełek - Obrazek 1

   

  W piątek 04.01.2019 roku w Centrum Kultury w Chojnie odbył się XX Rejonowy Przegląd Jasełek, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie. Przedszkolaki z naszej szkoły po raz pierwszy wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały przedstawienie „W stajence”. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, baranka, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które mali aktorzy śpiewali z wielkim zaangażowaniem wprowadzając wszystkich w trwającą jeszcze świąteczną atmosferę. Wszystko odbywało się pod okiem licznej widowni i Jury. Widownia nagrodziła wszystkich dużymi brawami. Miło nam poinformować, że występ naszych przedszkolaków w swojej grupie wiekowej został zauważony przez Jury i dzieci zdobyły nagrodę – wyróżnienie. Otrzymały dyplom książki o świątecznej tematyce  i płyty z kolędami oraz słodycze.

  Przedszkolaki na przeglądzie jasełek - Obrazek 2

  T. Romaniuk

 • ATRAKCYJNE GRY PLANSZOWE

  ATRAKCYJNE GRY PLANSZOWE - Obrazek 1

  Gry planszowe wydają się być rozrywką z poprzedniej epoki, zabawką zapomnianą i już niemodną. Kto by się zajmował planszami i pionkami w erze komputerów i konsoli do gier? Można by stwierdzić, że dzieci nie da się już przekonać do poświęcenia czasu na coś, co się nie świeci, nie wydaje dźwięków i nie porusza się po ekranie. Gry planszowe to świetna rozrywka, która pozwala uczniom niezauważenie utrwalić lub powtórzyć materiał z danego przedmiotu. Łącząc ruch, zabawę oraz naukę dajemy dziecku możliwość pełnego, harmonijnego rozwoju. Dyrektor naszej szkoły systematycznie powiększa bazę pomocy dydaktycznych. Nowy rok okazał się już bogaty dla wychowanków i uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej. Zostały zakupione atrakcyjne planszowe gry edukacyjne, które umilą spędzanie czasu wolnego w naszej szkolnej świetlicy. Niektóre z nich przyczynią się do zaplanowania ciekawej gry do pracy w zespole. Cieszymy się, że nasza szkoła się rozwija i wspiera swoich wychowanków, uczniów i nauczycieli.

  ATRAKCYJNE GRY PLANSZOWE - Obrazek 2

   

  wych. świetlicy - M. Maciążek

 • - Obrazek 1

  Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
  na rok szkolny 2019/2020

   

  Przypominam, że:

  1. do końca stycznia 2019 r. kurator oświaty ustali harmonogram rekrutacji do szkół, w tym terminy składania dokumentów,
  2. do końca lutego 2019 r. kurator oświaty ogłasza wykaz konkursów przedmiotowych punktowanych w rekrutacji,
  3. w marcu 2019 r. w szkołach będą dostępne szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji.

  Więcej informacji na www.men.gov.pl/REKRUTACJA

   

                                                                                                                                               M. Kopczyńska - Pacyk

 • - Obrazek 1

  Zapraszam

  uczniów klasy II i III

  do udziału w szkolnym  konkursie matematycznym:

  „Potrafię rozwiązywać zadania tekstowe”

   

  REGULAMIN  KONKURSU

  1. Konkurs obejmuje treści nauczania zintegrowanego kl. 2 – 3.
  2. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie kl. 2 i 3 naszej szkoły.
  3. Celem organizowanego konkursu jest wyłonienie tych uczniów którzy:
   • potrafią dobrze wykonywać obliczenia liczbowe,
   • dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne,
   • wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

                  Jego przeprowadzeniu powinno sprzyjać:

   • rozbudzeniu zainteresowań matematycznych,
   • uwrażliwieniu dzieci i nauczycieli na problematykę zadaniową,
   • dostarczeniu radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu,
   • zachęceniu uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.
  1. Konkurs przebiega w jednym etapie. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązują przygotowane zadania tekstowe. W sytuacji kiedy uczniowie zdobędą taką samą liczbę punktów komisja konkursowa przewiduję dogrywkę.
  2. W skład komisji konkursowej wchodzą nauczyciele przedmiotu.
  3. Po sprawdzeniu i ocenieniu prac, do miejsc nagrodzonych zostaną wytypowani ci uczniowie, którzy zdobędą w tym etapie wymaganą liczbę punktów.
  4. Konkurs odbędzie się 10 stycznia 2019 r. o godzinie 9.25 w sali nr 16.

  B. Kordas

 • Od grosika do złotówki

  Od grosika do złotówki - Obrazek 1

  Już od stycznia uczniowie klasy drugiej naszej szkoły są uczestnikami projektu OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI.

  Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

  Główne cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

  Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych.

  Program wdrażany jest podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Ponieważ w zajęciach edukacyjnych klas drugich i trzecich szkoły podstawowej nie ma wyodrębnionych przedmiotów nauczania, nauczyciel dostosowuje czas zajęć do aktywności uczniów.

  Dobór tematyki, na podstawie której nauczyciel realizuje zadania w dużym stopniu jest pozostawiony do jego dyspozycji. Bloki tematyczne pozwalają nauczycielowi na włączenie ich w cykl kształcenia zintegrowanego. Nauczyciel może kontynuować realizację programu z całą klasą na zajęciach dodatkowych.

  Istotnym elementem edukacji finansowej jest współpraca z rodzicami. Zajęcia dydaktyczne angażują bowiem także rodziców. Nauczyciel przygotowuje ich do pracy z uczniami podczas spotkania, w ramach którego wprowadzają w tematykę zajęć. Rodzice znając założenia i przebieg projektu, pełnią funkcję konsultantów oraz aktywnie włączają się na każdym etapie projektu w pracę swoich dzieci. Mogą to uczynić np. poprzez wykonywanie wspólnie z nimi zadań domowych, polegających w części na rozmowie na temat realizowanych w danym dniu treści, czy wypełnianie Karty oszczędzania.

  B. Kordas

 • UWAGA

  KONKURS SZACHOWY

   

  Eliminacje szkolne 7 stycznia 2019r.

   - Obrazek 1

  zapisy u pani Anny Bielawskiej – Wilk

  lub pani Ilony Budnej

 • Spotkanie z kolędą

  Spotkanie z kolędą - Obrazek 1

  Wspólne kolędowanie stwarza wyjątkową, magiczną atmosferę. Śpiewanie kolęd jest czymś, co ludzi bardzo zbliża. Wszyscy śpiewamy pieśni, które znamy, lubimy i dobrze nam się kojarzą, bo pamiętamy je z dzieciństwa, bo są ciepłe, melodyjne, piękne. Siedząc przy choince w gronie innych śpiewających, czujemy z nimi szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Takie właśnie spotkanie miało miejsce w naszej szkole 21 grudnia. Na początku Agnieszka  Majcher przywitała wszystkich uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz Dyrektora. W świąteczny klimat wprowadziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały „Jasełka”. Każda klasa, począwszy od najmłodszych,  zaśpiewała kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej. Wspólne kolędowanie rozpoczął  chór prowadzony przez panią Elę Bogusz - Kowal i wykonał  kolędy ,,Lulajże Jezuniu” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Następnie zaprezentowali się najmłodsi – Klasa  I  wykonała kolędę ,, Bosy pastuszek” wraz z wychowawczynią Grażyną Osetek. Klasa II i III zaśpiewali „Tylko jedna” z wychowawczynią Bogumiłą Kordas. Uczniowie klasy IV,  z wychowawczynią  Anną Bielawską – Wilk przy akompaniamencie dzwonków chromatycznych wykonali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Klasa V wykonała kolędę ,,Tryumfy króla niebieskiego”. Klasy VI, VII i VIII z panią Iloną Budną zaśpiewali dwie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Gimnazjaliści również wczuli się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia  i zaprezentowali wcześniej przygotowane utwory. Klasa IIIa z wychowawczynią Teresą Mazur zaśpiewała piosenkę świąteczną ,,Zaśnieżone miasto”. Na zakończenie zabrał głos Pan Dyrektor – Ireneusz Nabywaniec, również składając życzenia bożonarodzeniowe oraz rozdał nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie komputerowym, który odbył się w listopadzie.

   

  Spotkanie z kolędą - Obrazek 2 

   

                                                                                                                                          E. Bogusz-Kowal

 •  

   - Obrazek 1

 • Wigilia u przedszkolaków

  Wigilia u przedszkolaków - Obrazek 1

  W czwartek, 20.12.2018r. odbyła się wigilia przedszkolaków. Łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy koledy oraz mieliśmy słodki poczęstunek.

  Wigilia u przedszkolaków - Obrazek 2

  T. Romaniuk

 • WIGILIJNE SPOTKANIE

  WIGILIJNE SPOTKANIE - Obrazek 1

  W grudniu podczas zajęć edukacyjnych klasach 1-3 dużo rozmawialiśmy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Poznawaliśmy tradycje świąteczne nie tylko w naszym kraju, ale również w innych państwach naszego globu. Oczywiście najdłużej zatrzymaliśmy się na obyczajach świątecznych w naszych rodzinach, w naszym środowisku, regionie, w Polsce. Ze świętami związane są dekoracje, które w wydaniu uczniów, udekorowały nasze klasy i korytarze szkolne. Z dużym zaangażowaniem uczyliśmy się śpiewać kolędy i pastorałki. Pieczenie i dekorowanie pierników sprawiło, że autentycznie poczuliśmy zapach świąt. Uwieńczeniem tego czasu były nasze klasowe wigilie. Z dużą radością w nich uczestniczyliśmy. Chociaż potrawy na naszych wigiliach różniły się nieco od domowych to czas spędzony razem w gronie koleżanek, kolegów i nauczycieli zostanie w naszej pamięci na zawsze. Możliwość wspólnego składania sobie życzeń, kolędowania jeszcze bardziej zintegrowały nasze zespoły klasowe.

  WIGILIJNE SPOTKANIE - Obrazek 2

                                                                                                                                               Uczniowie klas 1-3

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

   

  Kiermasz bożonarodzeniowy - Obrazek 1

  20 grudnia 2018r. w naszej szkole dało się odczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Na stoiskach można było kupić przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców naszej szkoły oraz zasmakować przepysznych ciast. Robienie świątecznych zakupów sprawiło wszystkim dużo radości. Zebrane fundusze zasilą konto Rady Rodziców.

  Wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i prowadzenie kiermaszu.

  Kiermasz bożonarodzeniowy - Obrazek 2

   

  G. Osetek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
  Góralice 108a
  74-510 Trzcińsko-Zdrój

  Dyrektor
  mgr Ireneusz Nabywaniec
 • 91 4148 014

Galeria zdjęć