Targi Szkół

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Powitanie wiosny w Stołecznej

      21 marca 2024 r. mieliśmy wielką przyjemność powitać wiosnę!! Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania na sali gimnastycznej i wspólnych rozmów na temat wiosny. Były również różnorodne muzyczno-ruchowe atrakcje. Dzieci miały okazję do przedstawienia piosenek i wierszyków o tematyce wiosennej. Odbył się barwny pochód, w którym wszyscy uczestnicy mieli okazję razem świętować nadejście wiosny. Nasza mała ulica tętniła wiosenną energią. Na zakończenie tak wyjątkowego dnia nasi rodzice przygotowali dla wszystkich kiełbaski z grilla z dodatkami. W szczególności serdecznie dziękujemy pani Annie Kotus za udostępnienie grilla, a paniom Aleksandrze Pławeckiej i Beacie Radzikowskiej za przygotowanie pysznego posiłku. To był niesamowity dzień pełen radości, śmiechu i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu

     

    Wychowawcy klas

  • Popularyzacja sportu strzeleckiego

    20 marca odbył się wyjazd na strzelnice do Myśliborza. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej.  Dziękujemy Zarządowi LOK Myślibórz za popularyzację sportu strzeleckiego wsród młodzieży szkolnej.  Arkadiusz Skowron

  • ,,Tam daleko, gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna..."

    Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie klas 0-III ze szkoły im. Marka Kotańskiego w Góralicach wraz z nauczycielami powitali tradycyjnie radosnym i głośnym korowodem ulicami Góralic, który wzbudzał ciekawość wśród przechodniów. Dzieci maszerując wymachiwały kolorowymi symbolami wiosny. Były oczywiście kukły. Jedna była odchodzącą zimą a druga wspaniałą wiosną. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zabawami oraz degustacją kiełbasek przygotowanych przez, jak zwykle, niezawodnych Rodziców. Serdecznie im za to dziękujemy. Wesoło i kolorowo było tego dnia w szkole.

    wych. klas 0-3

     

  • Warsztaty Wielkanocne w Stołecznej

    Dnia 20.03.2024r. w szkole podstawowej w Stołecznej odbyły się warsztaty techniczne podczas, których dzieci przygotowywały stroiki na kiermasz wielkanocny. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość tworzenia wielkanocnych ozdób i dekoracji, wśród których znalazły się tradycyjne pisanki, urocze zajączki wielkanocne oraz palmy. Dzięki bogatej gamie dostępnych materiałów, każde dziecko mogło wyrazić swoją wyjątkową kreatywność i stworzyć unikatowe dzieło sztuki. Atmosfera panująca podczas warsztatów była pełna radości, entuzjazmu i wzajemnej pomocy. Dzieci nie tylko rozwijały swoje umiejętności plastyczne, ale również uczyły się pracy w grupie oraz dzielenia się swoimi pomysłami i inspiracjami. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wszelkie materiały i zaangażowanie podczas warsztatów Wielkanocnych.

     

    Wychowawcy klas 

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    kwietnia obchodzony jest Światowy dzień świadomości autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i jego spektrum oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

    Uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Góralicach oraz uczniowie Szkoły Filialnej w Stołecznej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ze szkolną panią pedagog. Uczniowie dowiedzieli się, że autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem. Niektórzy byli zdziwieni, że ich koledzy z klasy, szkoły zmagają się z autyzmem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w podawaniu przykładów jak traktować autystycznych kolegów oraz jak rozpoznać to zaburzenie. Zajęcia oswajają z tematem oraz pobudzają empatię u najmłodszych.

    Zakończeniem spotkania były prace plastyczne, które zdobią szkolne hole.

     

                                                                                                                         

                                                                                                              Pedagog szkolna

                                                                                                  Magdalena Kopczyńska - Pacyk

  • W Zielone Grajmy Dziś

    Serdecznie zapraszamy uczniów z do udziału w Trzecim Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Ekologicznej " W Zielone Grajmy Dziś" 19.04.2024 (piątek) o g.11 w Sali Widowiskowej w BiCK.

    Zgody i regulamin do pobrania w sekretariacie szkoły.

    Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym festiwalu!

     

    Marta Wasiutyńska, sekretarka SP Trzcińsko-Zdrój

  • ZAPROSZENIE NA KIERMASZ WIELKANOCNY

    Dnia 26 marca 2024r. (wtorek)

    od godz. 8.00 do 13.00 w Szkole Podstawowej

    im. Marka Kotańskiego

    w Góralicach

    odbędzie się

    KIERMASZ WIELKANOCNY

    W ofercie:

    stroiki i ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta.

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

    Rada Rodziców

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI

           14 marca to nieformalne święto liczby π, zwaną także ludolfiną. Dzień ten, łączy się również z datą urodzenia Alberta Einsteina.
          Pierwszy raz „Dzień Liczby Pi” zorganizowano w roku 1988 w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Inicjatorem wydarzenia był Larry Shaw. W roku 2009 Izba Reprezentantów w Stanach Zjednoczonych przegłosowała uchwałę, która już oficjalnie wprowadziła nowe święto, czyli „Dzień liczby Pi”.

    Obchody tego dnia mają na celu popularyzację matematyki jako naukowej dziedziny. Również w Polsce z roku na rok „Dzień liczby Pi” staje się coraz bardziej popularny.

                W naszej szkole w tym szczególnym dniu, został zorganizowany konkurs "Dzień Liczby Pi".

    Konkurs polegał na wykazaniu się znajomością zagadnień na temat liczby PI oraz wypisaniu jak największej ilości cyfr po przecinku w liczbie PI.

    Pierwsze miejsce uzyskała Maria Woniakowska (znajomość 96 cyfr po przecinku),
    Drugie miejsce uzyskała Maja Romaniuk (znajomość 60 cyfr po przecinku),
    Trzecie miejsce uzyskała Edyta Adamczyk (znajomość 48 cyfr po przecinku)

    Gratulujemy sukcesu.

    Dziękujemy również Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla zwycięzców.

    Organizatorzy:
    Anna Bielawska- Wilk
    Czesław Postawa

  • Wsparcie w cukrzycy

    Cukrzyca zaliczana jest do chorób metabolicznych, przewlekłych. Co jakiś czas spotykamy się z uczniami cierpiącymi na tę chorobę. Chcąc ich wesprzeć nauczyciele podnoszą swoją wiedzę. 11 marca 2024 r. Koło Młodych Diabetyków zorganizowało szkolenie dla nauczycieli z Góralic i ze Stołecznej. Szkolenie przyczyniło się do zwiększenia świadomości na temat cukrzycy.

    Dziękujemy Koło Młodych Diabetyków przy Zachodniopomorskim Oddziale PSD. Koło oferuje wsparcie także chorym i ich rodzinom.

     

                                                                                                                          M. Kopczyńska - Pacyk

    Polub

    https://www.facebook.com/KMDprzyZOPSD

    https://diabetyk.org.pl/

  • Targi Szkół

    12 kwietnia 2024 roku w SP w Góralicach odbędą się Targi Szkół. Impreza wspiera ósmoklasistów w planowaniu ścieżki kształcenia i wyborze szkoły ponadpodstawowej.

    Targi Szkół to miejsce, które umożliwia szkołom ponadpodstawowym promocję warunków edukacyjnych i wychowawczych.

    Plan Targów Szkół.

    9. 00 – 9. 15 Zajęcie stanowisk przez gości.

    9. 15 – 9. 20 Powitanie uczestników przez Dyrektora Szkoły

    9. 25 – 10.10 Prezentacja szkół ponadpodstawowych

    10. 10 – 10. 25 Przerwa

    10. 25 – 11. 10 Prezentacja szkół ponadpodstawowych

    11. 10– 11. 25 Przerwa

    11. 25 – 12. 10 Prezentacja szkół ponadpodstawowych

    12. 10 – 12. 45 Indywidualne rozmowy z przedstawicielami szkół

    12. 45 Zakończenie Targów Szkół

     

     

                                                                                                                          M. Kopczyńska - Pacyk

  • Dzień otwarty w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie

    Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Maksymiliana Tytusa Hubera w Szczecinie serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na

    DZIEŃ OTWARTY

    który odbędzie się 4 kwietnia 2024 r. w godzinach 11.00 – 16.00.

    Zwiedzanie pracowni przedmiotów zawodowych, przedstawienie działalności naszej szkoły oraz oferty edukacyjnej zajęć pozalekcyjnych, to najważniejsze cele tego przedsięwzięcia.

    W związku z powyższym prosimy Państwa Dyrektorów o przekazanie informacji wychowawcom klas ósmych, za co z góry serdecznie dziękujemy.

     

                                                                                                                                                                                                                                                         ZAPRASZAMY

  • Dzień otwarty w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie

    Szanowni Państwo,

    zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie uczniom informacji na temat „Dnia Otwartego” Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej I stopnia Towarzystwa Salezjańskiego z siedzibą przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, który odbędzie się dnia 23 marca 2024 r. w godzinach 10:00 – 13:00.

    Szkoła Branżowa I stopnia kształci w zawodzie stolarz. Na miejscu znajduje się dostępny dla uczniów park maszynowy, który w bezpieczny sposób umożliwia naukę zawodu na nowoczesnym sprzęcie m.in. prasie do klejenia, obrabiarce CNC, w komorze lakierniczej itp. Uczniowie uczą się projektować meble i aranżować wnętrza na nowoczesnym sprzęcie komputerowym wyposażonym w program PRO100, a w trakcie przerw oraz po zajęciach lekcyjnych mogą korzystać z bogatej infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Jesteśmy dumni z bardzo wysokich wyników egzaminów OKE i czeladniczych, które są organizowane w siedzibie naszej szkoły. Nauka w Szkole Branżowej I stopnia jest bezpłatna.

    Liceum Ogólnokształcące na rok szkolny 2024/2025 przygotowało ofertę klasy turystyczno-językowej i biologiczno-chemicznej. Szczycimy się bardzo dobrymi wynikami egzaminu maturalnego, które w tym roku przyniosły szkole Brązową Tarczę w Rankingu Perspektywy 2024. Nasi nauczyciele są egzaminatorami egzaminu maturalnego OKE. Uczniowie uczą się w mało licznych klasach, co sprzyja tworzeniu kameralnej atmosfery w szkole, rozwijaniu pasji oraz indywidualizacji procesu nauczania. Każdej klasie oferujemy również przedmiot dodatkowy w języku angielskim, który jest uzupełnieniem rozszerzonej nauki tegoż języka. Podobnie jak uczniowie Szkoły Branżowej, Licealiści mogą w trakcie przerw oraz po zajęciach lekcyjnych korzystać z bogatej infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Nauka w Liceum jest płatna.

    W trakcie Dnia Otwartego naszej Szkoły oferujemy różnorodne zajęcia w salach przedmiotowych, zwiedzanie warsztatów szkolnych z maszynami służącymi pracom stolarskim, skorzystanie z różnorodnych boisk szkolnych i hali sportowej, a także słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że prośba o przekazanie informacji uczniom zyska Państwa akceptację. W załączniku przesyłamy plakaty obu szkół oraz ulotki. Będziemy zaszczyceni obecnością uczniów na naszym wydarzeniu.

     

    Z wyrazami szacunku,

    Dyrektor Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego

    ks. Mateusz Macinkiewicz

  • Zajęcia z rytmiki w Oddziale Przedszkolnym w Stołecznej

    Dnia 8.03.2024r. w Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Stołecznej rozpoczęły sie zajęcia z rytmiki w ramach programu „Rytmika małego smyka”.  Zajęcia odbywały się w atmosferze radości, zabawy i aktywności fizycznej.

    Na początku zajęć dzieci zostały zaproszone do rozgrzewki, która miała na celu przygotowanie ciała do aktywności. Była seria prostych ćwiczeń rozciągających i poruszających, podczas których dzieci mogły wyrazić się poprzez swobodne ruchy ciała i gesty.

    Następnie przyszedł czas na zabawę z tańcem. Nauczycielka poprowadziła dzieci w serii prostych choreografii, które łączyły się w harmonijne sekwencje ruchów. Dzieci miały okazję wyrazić się poprzez taniec, rozwijając przy tym swoją kreatywność oraz poczucie rytmu.

    Zajęcia zakończyły się relaksacją, podczas której dzieci miały możliwość uspokojenia się i skoncentrowania na oddechu.

    Zajęcia z rytmiki w Oddziale Przedszkolnym były nie tylko doskonałą okazją do rozwijania umiejętności muzycznych i rytmicznych dzieci, ale także do wspierania ich rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego. Poprzez zabawę, ruch i muzykę dzieci miały okazję wyrażać siebie, rozwijać swoje zdolności oraz budować relacje z rówieśnikami.

     

    Maria Lejman

  • Dzień Kobiet w Stołecznej

    W szkole Podstawowej w Stołecznej odbył się wyjątkowy dzień pełen radości, uśmiechów i pozytywnej energii z okazji obchodów Dnia Kobiet. Wszystkie uczennice, nauczycielki oraz pracownice szkoły miały okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, które miały na celu celebrowanie kobiecości i docenienie wkładu wszystkich kobiet w naszym otoczeniu.

    Jednym z głównych punktów programu był sesja fotograficzna, podczas której każda z uczestniczek mogła uwiecznić ten wyjątkowy dzień wraz ze swoimi koleżankami i nauczycielkami. Zdjęcia pełne uśmiechów, gestów przyjaźni i wspólnych chwil z pewnością będą stanowiły piękną pamiątkę.

    Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, który był okazją do wspólnego delektowania się pysznymi przekąskami i słodkościami.

    Ponadto uczniowie wzięli udział w rozgrywkach planszowych, które dostarczyły wiele zabawy i emocji. Gry planszowe nie tylko integrowały uczestników, ale także rozwijały umiejętności logicznego myślenia i współpracy.

    Dzień Kobiet w naszej szkole był wyjątkową okazją do uhonorowania i docenienia kobiet, które codziennie wnoszą wiele dobroci, mądrości i inspiracji do naszego życia. 

     Wychowawcy klas

  • Gra terenowa „KOBIETY DO ZADAŃ SPECJALNYCH”.

    W piątek 08.03.2024 roku w ramach Dnia Kobiet, została zrealizowana Gra terenowa „KOBIETY DO ZADAŃ SPECJALNYCH”.
    W zabawie brali udział wybrani uczniowie klasy 5 i 6, którzy stanowili mieszane drużyny.
    Już dzień wcześniej uczniowie zapoznali się z informacjami na gazetce umieszczonej w holu szkoły.

    Gra została zorganizowana na terenie wokół szkoły, gdzie zostały zaznaczone punkty zadaniowe, z ukrytymi pytaniami. Uczniowie odszukiwali koperty z pytaniami a odpowiedzi wpisywali do krzyżówki. Rozwiązaniem krzyżówki były znane przysłowia o kobietach.

    Gra terenowa okazała się bardzo atrakcyjną formą aktywności dla młodzieży, ponieważ łączyła ruch na świeżym powietrzu z zadaniami umysłowymi. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością rozwiązywania zagadek.

    Gra była fajną formą  integracji zespołów międzyklasowych, stworzyła możliwość rozmowy o wszystkim i o niczym, była czasem na budowanie relacji rówieśniczych oraz wspaniałą przygodą.

                                                                                                                          Organizatorzy B.Kozak, T.Mazur

  • Udział Marty Kapczuk- Niekorek w konkursie recytatorskim

     

      W piątek, 1 marca 2024 r., odbyły się eliminacje gminne do "Małego Konkursu Recytatorskiego" w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju. W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół naszej gminy. Jury w składzie Pani Regina Brzezińska (Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju), Pani Krystyna Leddin (Starszy bibliotekarz Biblioteki Miejskiej w Chojnie) oraz Pani Anna Kunowska (Bibliotekarz Biblioteki w Trzcińsku-Zdroju) oceniło występy uczestników. Uczennica klasy II Szkoły Filialnej w Stołecznej -  Marta KapczukNiekorek nie zdobyła głównej nagrody, ale  zasłużyła na uznanie za piękną prezentację. Marta wykazała się talentem i zaangażowaniem, co przyczyniło się do wzbogacenia jej doświadczenia oraz umiejętności w dziedzinie recytacji. Gratulujemy Marcie udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów artystycznych.

    Wychowawca

  • Konkurs recytatorski

    „Trzeba czegoś pragnąć, aby żyć”

    (Margaret Deland)

     

     

    6 uczennic naszej szkoły wzięło udział w Małym Konkursie Recytatorskim, którego etap gminny odbył się 1 marca 2024 w Trzcińskim Centrum Kultury.

     

    Pierwsze szlify w trudnej sztuce recytacji zdobywały 3 dziewczynki z klasy II: Wiktoria Idzi, Dorotka Kamińska oraz Hania Wielgat.

     

    Starszą kategorię wiekową reprezentowały Maja Wasielewska z klasy IV oraz Wiktoria Przygrodzka i Maja Romaniuk z klasy VI.

     

    Dziewczyny zmierzyły się ze stresem i oporną czasami materią słowa.

    Pokonały lęki i wyszły bogatsze o nowe życiowe doświadczenie.

     

    Dziękuję im za włożony wysiłek, za poświęcony nauce deklamacji czas.

    Dały piękne świadectwo, że duch w narodzie jeszcze nie zaginął!

     

                                                                                                  Zofia Kwiecień

     

     

    Autorką zdjęć z wydarzenia jest pani Ewa Kamińska

  • Zajęcia z Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Szkole w Stołecznej

    Dnia 27.02.2024r. mieliśmy przyjemność gościć ratownika medycznego pana Wojciecha Gregułę, który podzielił się z nami wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Pan Wojciech rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest, aby dzieci zdobywały podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Wczesne nauczanie może przyczynić się do zwiększenia świadomości i gotowości do działania w przypadku nagłych sytuacji. Ratownik medyczny zaprezentował proste zasady i techniki udzielania pierwszej pomocy, które są odpowiednie dla dzieci. Wśród nich były m.in. wezwanie pomocy, sprawdzenie stanu świadomości, oraz podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Praktyczne demonstracje pozwoliły dzieciom zobaczyć, jak stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Spotkanie miało na celu również budowanie pewności siebie dzieci w sytuacjach awaryjnych. Poprzez edukację i praktykę chcemy, aby dzieci czuły się bardziej kompetentne i gotowe do udzielenia pomocy w przypadku nagłej potrzeby.

    Dziękujemy Panu Wojciechowi za owocne spotkanie i zaangażowanie w podnoszenie poziomu wiedzy na temat pierwszej pomocy. Wierzymy, że zdobyta wiedza będzie przydatna dla naszych uczniów w codziennym życiu.

    Wychowawcy klas

  • Wyniki IX edycji Konkursu historycznego "Wokół Symboli Narodowych"

         Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu mającego na celu upowszechnienie i popularyzację znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.Organizatorem konkursu był  Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie. Konkurs ten był doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy uczniów na temat wartościowych elementów naszego dziedzictwa narodowego.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek.

    Oto laureaci konkursu:

    Mikołaj Stańczyk - uczeń klasy III - zdobywca pierwszego miejsca!

    Maja Wittbrodt – uczennica klasy II – zdobywczyni drugiego miejsca!

    Jakub Rutkowski - uczeń klasy II - zdobywca drugiego miejsca!

    Julian Jastrzębski- uczeń klasy III - zdobywca drugiego miejsca!

    Gratulujemy zwycięzcom.

     

                                                                                                                         Wychowawcy

  • Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju zaprasza na kiermasz

    Serdecznie zapraszamy szkoły, lokalnych wystawców, twórców, przedsiębiorców, rolników, rękodzielników, KGW i mieszkańców na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w piątek 22 marca 2024 r. w godz. 10.00-15.00 na Rynku Miejskim w Trzcińsku-Zdroju.

    ZGŁOSZENIA wraz z zapotrzebowanie na ilość miejsc prosimy zgłaszać do dnia 18.03.2024 do sekretariatu Biblioteki i Centrum Kultury ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój tel. 91 4148043, 515 805 958 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00) lub na adres e-mail: tck@interia.eu

    Biblioteka i Centrum Kultury
    w Trzcińsku-Zdroju
    ul. Młyńska 4
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

    Dyrektor
    mgr Ireneusz Nabywaniec

    Wicedyrektor
    mgr Monika Bieniek
  • 91 4148 014

    Szkoła Filialna
    w Stołecznej:
    91 4148 323

Galeria zdjęć