Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Rekrutacja w 5 krokach.
Złóż wniosek o przyjęcie do szkoły (wydrukuj ze strony danej szkoły).
Przynieś świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego (kopie).
Sprawdź, czy Cię zakwalifikowano do wybranej szkoły (może się okazać, że widniejesz na listach we wszystkich szkołach, do których złożyłeś podania/ wnioski).
Do 10 lipca do godz. 15.00
Potwierdź chęć uczenia się w jednej wybranej przez Ciebie szkole.
Złóż tam oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
Sprawdź, czy jesteś na liście kandydatów przyjętych do szkoły.
Uwaga!!!!
Miasto Szczecin prowadzi elektroniczny nabór do wszystkich typów szkół.
Trzecioklasisto, pamiętaj o terminach!!!
Źródła: Internet i opracowanie własne
M. Kopczyńska - Pacyk
11 kwietnia uczniowie pierwszej i drugiej klasy wraz z wychowawczyniami Mariolą Maciążek oraz Bogumiłą Kordas odwiedzili naszych góralickich przedszkolaków. Niedługo obchodzony będzie DZIEŃ ZIEMI. Każdego roku przypominamy sobie o różnych zagrożeniach, jakie my ludzie kierujemy w stosunku do przyrody. To dzięki nam środowisko przyrodnicze zmienia swój wizerunek na niekorzyść naszej PLANETY, ale to również my możemy przyczynić się do sytuacji odwrotnej. Poprzez naukę nazywaną EKOLOGIĄ pogłębiamy swoją wiedzę w tym temacie, uczymy się dbać o przyrodę, uczymy innych odpowiednich zachowań przeciwdziałających degradacji naturalnego środowiska. W związku z tym dniem dzieci przygotowały przedstawienie pod tytułem „Rady Czarodziejki Świetlówki”.
W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie. Przedszkolaki przyjęli nas bardzo serdecznie. Z zainteresowaniem obejrzeli przegotowaną inscenizację. W prezencie ofiarowaliśmy naszym młodszym kolegom kolorowankę tematycznie związaną z przyrodą. Było bardzo miło i sympatycznie. Dziękujemy wychowawczyni pani Teresie Romaniuk za umożliwienie wspólnej zabawy połączonej z nabywaniem ekologicznych zachowań.
Wych.kl.1-2
Zarówno uczniowie z grupy projektowej, czyli Martyna Będzak, Piotrek Jakowiecki, Kacper Kłonowski, Kacper Limanówka, Julia Sozańska, Julia Zalewska oraz Karol Żurawski, jak i trzecioklasiści z gimnazjum z niecierpliwością oczekiwali corocznych Targów Szkół.
Dla wymienionych uczniów z klasy II a szkolna impreza stanowiła efekt pracy przy realizacji projektu Targi Szkół. Muszę przyznać, że stanęli na wysokości zadania i oto odbiorcy projektu, czyli trzecioklasiści skorzystali z możliwości zaplanowania swojej edukacji po gimnazjum.
W tym roku odbyły się już XV Targi Szkól i gościliśmy 15 szkół: Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP Trzcińsko/ Rów, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Szkoły Salezjańskie w Szczecinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, Technikum Leśne im. Profesora Jana Miklaszewskiego
w Starościnie, Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie, Zespół Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, Zespół Szkół nr 3 im. Dariusa i Girenasa w Myśliborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach, Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie, Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym
Zaprzyjaźnione szkoły w ciekawy sposób prezentowały swoje walory: pokazy konstrukcji mechatronicznych i technicznych, umiejętności kulinarnych, aktorskich, stolarskich i jeszcze można by wymieniać. Jedno jest pewne, szkoły ponadgimnazjalne nie zawiodły i w tym roku. Cała impreza odbyła się w towarzystwie wspaniałych ludzi i dobrego humoru. Atrakcyjność szkół ponadgimnazjalnych podkreślali nasi absolwenci.
Do zobaczenia za rok
Opracowanie własne.
Zdjęcia Karol Żurawski
M. Kopczyńska – Pacyk
|
Dnia 06.04.2018r. Odbył się I Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Moja Fantazja" w Myśliborskim Centrum Kultury. Naszą Szkołę reprezentowała Agnieszka Majcher, która zaśpiewała piosenkę „Zakazany owoc” i zdobyła wyróżnienie. Instruktorem Agnieszki była Pani Elżbieta Bogusz-Kowal.
E. Bogusz-Kowal
W dniu 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, przeprowadzone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Naszą szkołę reprezentowali Maja Trzaskoś oraz Radosław Pietrzak, wyłonieni na eliminacjach gminnych OTWP. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 kwietnia w Płotach.
Na eliminacjach wojewódzkich szkołę oraz powiat będzie reprezentował Radosław Pietrzak, który w eliminacjach powiatowych zdobył I miejsce.
Źródło i więcej informacji KLIKNIJ TUTAJ
28 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kotana. Czternasty raz społeczność szkolna spotkała się, aby uczcić dzień nadania naszej szkole imienia. ,,Dzień Kotana” jest dniem pamięci Marka Kotańskiego , który chciał przywrócić narkomanom szacunek, godność i wolność, jest także dniem propagowania słów Patrona ,,Daj siebie innym” oraz hasła ,,Życie bez nałogów”. Dzień ten poświęcony jest idei pomagania, bycia razem, czynienia dobra, myślenia o tym, co może nas uchronić przed wszelkim złem na tym świecie. Uczniowie przypomnieli sobie życiorys oraz działalność Marka Kotańskiego przez obejrzenie prezentacji multimedialnej.
Spotkanie uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem Elżbiety Bogusz – Kowal, który wykonał dwa utwory: ,,Powiedz” – Ich Troje, ,,Hymn Fot The Weekend” – Codplay.
Wystąpiły również solistki:
Aleksandra Nowak ,,Kiedyś byłam różą” Kayah & Bregovic
Agnieszka Majcher - ,,Zakazany Owoc” Krzysztof Antkowiak
Wiktoria Saskowska oraz Katarzyna Gralak - ,, Mad World” Riverdale Cast
Katarzyna Gralak uczennica klasy III B oraz Hanna Osetek uczennica kl IV wyrecytowały utwory, którymi wywalczyły wyróżnienia w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego.
Uczniowie kl. III B , II A oraz kl. VII zaprezentowali swoim kolegom scenki profilaktyczne, które zajęły czołowe miejsca w Szkolnym Konkursie Scenek Profilaktycznych.
Młodzież naszej szkoły wzięła również udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Marku Kotańskim.
Tytuł Mistrza Wiedzy o Marku Kotańskim otrzymało czterech uczniów: Agnieszka Majcher – KL. V, Hanna Osetek kl.IV, Maciej Iwanów oraz Radosław Pietrzak – uczniowie kl. III B gimnazjum
Rozstrzygnięty został także Szkolny Profilaktyczny Konkurs Plastyczny, którego tematem przewodnim było propagowanie życia bez nałogów:
I miejsce – Paula Babicz kl. III B gimnazjum
II miejsce – Hanna Osetek kl. IV
III miejsce – Emanuel Osadców kl. IV
Wyróżnienie – Noemi Skoczek kl. III B gimnazjum
Tego dnia dyplomy otrzymały uczennice działające w Szkolnej Radzie Wolontariatu: Katarzyna Gralak, Sara Hołota, Wiktoria Saskowska, Karolina Niedolistek, Patrycja Nowak, Julia Noskowiak, Oliwia Sugier
Eryk Sołtys – uczeń kl. III B otrzymał nagrodę za udział w akcji zbiórki makulatury ,,Pobij Tonę”.
Poraz ósmy została wręczona Kotanka – wyróżnienie dla ucznia, który na co dzień wciela w życie słowa Marka Kotańskiego ,,Daj siebie innym”. Laureatkami zostały: Patrycja Nowak, Julia Konsik, Klaudia Hybiak, Wiktoria Kasica.
Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Ireneusz Nabywaniec – podsumował spotkanie , wręczył nagrody oraz złożył życzenia wielkanocne uczniom i pracownikom.
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gminną Komisję rozwiązywania Problemów Alkoholowych
J. Angowska
Zakończyły się zmagania uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Po kilku miesiącach wytężonej pracy uczniowie klas gimnazjalnych mogą pochwalić się dużymi osiągnięciami.
Uczennica klasy III b NOEMI SKOCZEK uzyskała tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Uczeń klasy III a RADOSŁAW PIETRZAK został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Tytuł laureata wiąże się z uzyskaniem automatycznie maksymalnej liczby punktów z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz możliwością wyboru szkoły poza systemem rekrutacji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B. Kozak
27 marca 2018r. w naszej szkole dało się odczuć nastrój wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wychowawczynie kl. I-III wraz z Radą Rodziców zorganizowała kiermasz wielkanocny. Na stoiskach można było kupić przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez nauczycielki kl. I-III, rodziców i uczniów naszej szkoły oraz skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców. Robienie świątecznych zakupów sprawiło wszystkim dużo radości. Zebrane fundusze zasilą konto Rady Rodziców.
Wszystkim zaangażowanym, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i prowadzenie kiermaszu.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za upieczenie ciast, paniom: Bożenie Szosler, Elizie Kordas, Iwonie Bożek, Edycie Flak, Elwirze Juwie, Natalii Krawczyk, Agacie Zalewskiej, Lucynie Orłowskiej, Malwinie Osadców, Agnieszce Pieróg, Karolinie Kordas, Małgorzacie Limanówce, Anicie Ostrowskiej, Annie Iwanów, Iwonie Hryszkiewicz- Kasicy, Sylwii Sołtys, Marii Perlińskiej i Bartoszowi Bale.
G. Osetek
W dniu 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne zorganizowane przez nauczycielki kl. I-III.
Gorące podziękowania składamy rodzicom uczniów kl. I-III: Agnieszce Malec, Małgorzacie Osadców, Zofii Bożek. Panie stworzyły przepiękne stroiki, które będzie można zakupić podczas kiermaszu wielkanocnego 27 marca 2018r. Gratulujemy zdolności artystycznych i pomysłowości.
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Elwiry Juwy za dostarczenie bardzo dużej ilości materiałów na stroiki i organizację kiermaszu w kościele w Góralicach, pani Marioli Maciążek za wykonanie palm wielkanocnych oraz pani Bogumile Kordas za zaangażowanie i pomysłowość w wykonaniu stroików.
Dziękujemy również wszystkim osobom, którzy dostarczyli materiały potrzebne na warsztaty, a w szczególności: państwu Pietruszkom, państwu Zalewskim, Lucynie Orłowskiej, Bożenie Szosler, Magdalenie Krzysztofiak, Magdalenie Maciążek, Kamili Wielgat, Edycie Flak, Magdalenie Mołdoch, Annie Lewandowskiej, Natalii Matusik, Beacie Gębali oraz uczniom, którzy wykonali stroiki na zajęciach plastyki pod kierunkiem pani Teresy Mazur.
G. Osetek
Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs czytelniczy pod hasłem "Musisz przeczytać tę książkę", skierowany do uczniów klas IV-VII i gimnazjum. Należy "zareklamować" książkę wartą przeczytania, zachęcić innych do sięgnięcia po nią.
Forma prac dowolna (np. recenzja, plakat, inna dowolna forma plastyczna).
Na prace czekam do 16 kwietnia 2018r. w Bibliotece Szkolnej.
A. Makuchowska
21 marca uczniowie klas 1-3 naszej szkoły przywitali wiosnę. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już wcześniej. Na zajęciach techniki, pod kierunkiem Pani Marioli Maciążek oraz Bogumiły Kordas wykonywaliśmy Marzannę. Podzieleni na grupy odpowiedzialnie radziliśmy sobie z różnymi czynnościami, które doprowadziły do zaprezentowania kukły w wiosennym przemarszu. Zanim jednak udaliśmy się na wiosenny pochód przez naszą miejscowość, uczniowie brali udział w Wiosennych Zmaganiach Sportowych przygotowanych przez Panią Grażynę Osetek. Na sali gimnastycznej naszej szkoły odbywały się rozmaite konkurencje sportowe, które dawały radość każdemu uczestnikowi. Z wielkim zaangażowaniem wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Uwieńczeniem sportowych zabaw był soczek i batonik dla każdego dziecka. Po zawodach, ustawieni w barwny korowód, na początku którego jechał wóz Ochotniczej Straży Pożarnej kierowany przez Pana Andrzeja Saskowskiego, przeszliśmy ulicami Góralic. Byliśmy widoczni i słuchać nas było chyba w całej miejscowości. Do grupy uczniów naszej szkoły dołączyli przedszkolacy ze swoją wychowawczynią Panią Teresą Romaniuk. Strażacy w osobach Pana Tomasza Lewandowskiego oraz Pana Adama Rogowskiego wyznaczyli miejsce, w którym paląc kukłę mamy nadzieję, że pożegnaliśmy zimę. Wszyscy z uśmiechem na ustach wróciliśmy do szkoły.
Bardzo dziękujemy naszej Góralickiej Ochotniczej Straży Pożarnej, szczególnie Panu Tomaszowi Lewandowskiemu, Panu Adamowi Rogowskiemu oraz Panu Andrzejowi Saskowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu tego wydarzenia.
wych. kl.1-3
Szkolny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia” został rozstrzygnięty
1 miejsce Agnieszka Majcher kl. VI
2 miejsce Łucja Pieróg kl.VI
3 miejsce Emanuel Osadców kl.IV
Paweł Zioła kl.IV
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów matematycznych.
A. Bielawska-Wilk
Dnia 20.03.2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Scenek Profilaktycznych. W konkursie wzięły udział uczniowie klas IV – VII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas II i III gimnazjum. Uczniowie przez sztukę opowiadali o problemach,
z którymi spotykają się w życiu codziennym. Tematem przewodnim było propagowanie życia bez uzależnień.
I miejsce zajęła klasa III B
II miejcse – klasa II A
III miejsce – klasa VII
Wygrani zaprezentują swoje scenki podczas obchodów ,,Dnia Kotana”, który odbędą się 28 marca.
Serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy zaangażowali się w edukację profilaktyczną.
Janina Angowska