Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
W Białymstoku od 16 do 18 marca 2018 roku odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie -Finał Ogólnopolski. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Michał Makuchowski i Wojciech Kościelny reprezentowała godnie województwo zachodniopomorskie uzyskując piąte miejsce w tej ogólnopolskiej imprezie. Zespół przegrał tylko dwa mecze lecz jak się później okazało z zespołami , które uzyskały pierwsze i drugie miejsce.
WIELKIE GRATULACJE !!!
Dziękujemy Gminie Trzcińsko- Zdrój za pomoc finansową , która umożliwiła naszej drużynie udział w tych zawodach sportowych.
A. Skowron
Zapraszamy Rodziców, Opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych na coroczne Targi Szkół, które odbędą się 06.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach.
Targi Szkół to impreza pomagająca młodym ludziom dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.
Plan Targów Szkół:
9.00 – 9.15 Zajęcie stanowisk przez gości, losowanie kolejności prezentacji.
9.15 - 9.20 Powitanie uczestników przez Dyrektora Szkoły.
9.25 – 10.10 Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych.
10.10 – 10.25 Przerwa kawowa.
10.25 – 11.10 Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych
11.10 – 11.25 Przerwa kawowa.
11.25 – 12.10 Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych.
12.10 – 12.45 Indywidualne rozmowy z uczniami klas gimnazjalnych.
12.45-13.00 Zakończenie Targów Szkół.
M. Kopczyńska - Pacyk
Ruszają zapisy do IV Trzcińskiego Biegu Wzdłuż Murów pod nazwą "Szlakiem Średniowiecznej Architektury" oraz marszu Nordic Walking.
Zawody odbędą się w ramach realizacji projektu pt. „POLSKO-NIEMIECKI FESTIWAL KULTURY I SPORTU – TRZCIŃSKO-ZDRÓJ 2018”
Więcej informacji na stronie internetowej Trzcińskiego Centrum Kultury http://tcktz.naszgok.pl
Zgłoszenia do zawodów pod adresem http://sport-time.com.pl/competitions/view?id=235
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)
3_Reg._Bieg_dla_Dzieci_FMP-0128-18_DE_.pdf
3_Reg._Bieg_dla_Dzieci_FMP-0128-18_PL_.pdf
1_Reg._Bieg_Glowny_FMP-0128-18_DE_.pdf
2_Reg._Nordic_Walking_FMP-0128_18_DE_.pdf
SZKOŁY SALEZJAŃSKIE
71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 124 tel.: 091 / 483 42 76, fax 091 / 486 91 06, e-mail: szkolysalezjanskie@poczta.fm
Serdecznie zapraszamy wychowawców klas 3 gimnazjum wraz
z uczniami do odwiedzenia naszych szkół podczas
DNIA OTWARTEGO
21 marca 2018 w godz. 13-17,
- Liceum Ogólnokształcącego,
- Branżowej Szkoły Stolarskiej I stopnia,
- Technikum Technologii Drewna.
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia wraz ze swoimi uczniami naszych szkół mieszczących się w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego się przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie. Uczniowie wraz z wychowawcą będą mieli możliwość zwiedzenia warsztatów szkolnych, własnoręcznego wykonania wyrobu w drewnie, zwiedzenia naszego dużego kompleksu szkół, obejrzenia pomieszczeń licealnych, zapoznania się na miejscu z ofertą klas licealnych, posmakowania pysznego ciasta oraz porozmawiania z uczniami naszej szkoły i kadrą nauczycielską.
Szkoły Salezjańskie, Szczecin, ul. Ku Słońcu 124, Tel. 914834276
tramwajem linii 8, 10 – przystanek Szkoły Salezjańskie za 3 brama cmentarza lub autobusem linii 53, 60 przy rondzie Gierosa.
Ks. Dyrektor L. Zioła
14 marca 2018 r. wybrano najciekawsze prace konkursowe o tematyce cyberprzemocy.
Komisja w składzie: pani Anna Bielawska – Wilk, pani Mariola Maciążek oraz Zuzanna Kordas przyznała następujące miejsca:
I – Emanuel Osadców kl. IV
II – Hanna Osetek kl. IV
III – Julia Malec kl. IV
Komisja oceniała: zgodność z tematem konkursu, estetykę pracy, brak błędów oraz pomysł na przekazanie przestrogi używania przemocy w cyfrowej przestrzeni.
Najbardziej zaangażowanymi byli uczniowie z IV klasy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!
M. Kopczyńska - Pacyk
20 marca w sali nr 13 o godz. 9.25 odbędzie się konkurs scenek profilaktycznych.
Nikt z nas nie lubi nudy. Szczególnie nie znoszą jej uczniowie, dlatego warto wypróbować z nimi niestandardowy sposób na powtórki – wiedza na…schodach.
Z pewnością kolorowe działania matematyczne przyczynią się do zapamiętania tabliczki mnożenia bezwiednie. Wskakujesz i zapamiętujesz!!!
Oprócz tabliczki na podłogach pojawiły się strefy bezpieczeństwa oraz symbol kąta.
M. Kopczyńska - Pacyk
ZAPROSZENIE
oraz
27 marca 2018r. (wtorek)
W ofercie:
stroiki i ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta.
Ponadto palmy wielkanocne i kartki świąteczne będzie można zakupić w kościele
w Góralicach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Organizatorzy
Serdecznie zapraszamy rodziców
26 marca 2018r. (poniedziałek)
na godz. 15.00.
do świetlicy Szkoły Podstawowej
im. Marka Kotańskiego w Góralicach,
na
WARSZTATY WIELKANOCNE,
na których wykonamy stroiki i ozdoby świąteczne.
Organizatorzy
Wychowawcy kl. I-III
9 marca 2018 roku odbył się I etap konkursu ortograficznego. Wzięło w nim udział 6 uczniów, którzy napisali dyktando. Uczestnicy w kolejnych etapach będą pisać inne teksty. Ten uczeń, który zrobi we wszystkich etapach relatywnie najmniej błędów, zostanie mistrzem ortografii.
Uczestnicy konkursu:
Patrycja Ostrowska, Hanna Osetek, Karol Makuchowski,
Emanuel Osadców, Paweł Zioła, Michał Makuchowski
II etap konkursu odbędzie się we wtorek
13 marca na 4. godz. lekcyjnej w sali nr 18.
Z. Kwiecień
Marzec to miesiąc rozpoczynający intensywne myślenie Trzecioklasistów na temat wyboru przyszłej szkoły. Jest to następny etap zaplanowanej ścieżki edukacyjno – zawodowej.
Szkoła Podstawowa w Góralicach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i umożliwia wizyty w szkołach ponadgimnazjalnych. Przecież wiadomo, że wybór danej szkoły zależy
od wielu czynników. Jednym z nich i najważniejszym jest zebranie informacji o placówce oraz osobiste poznanie warunków i lokalizacji szkoły.
8 marca 2018 r. w godz. 10.30 - 12.00 trzecioklasiści odpowiedzieli na zaproszenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie i, pod opieką pań: M. Kopczyńskiej – Pacyk oraz B. Kozak, wzięli udział w Dniu Otwartym szkoły. W programie m.in.:
Zadanie wynika z planu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
Foto: Bartosz Bała 3a
M. Kopczyńska - Pacyk
W ubiegły piątek, tj. 02 marca 2018 r. w Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju odbyły się zmagania uczniów w zakresie wiedzy o pożarnictwie. Konkurs pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom składał się z dwóch części: testu oraz egzaminu ustnego. Ze względu na wiek uczestników podzielono na dwie grupy: na młodszą udzielającą odpowiedzi na 30 pytań oraz starszą, która odpowiadała na 40 pytań w części pisemnej.
Szkołę Podstawową w Góralicach reprezentowało 7 uczniów: Maja Trzaskoś (2a gim.), Gabriela Wojciechowska (2a gim.), Julia Zalewska (2a gim.), Radosław Pietrzak (3a gim.), Marcin Winnik (3a gim.), Szymon Kałuża (3b gim.) oraz Agnieszka Majcher (6 SP).
Jury w składzie: dowódca JRG PSP w Gryfinie brygadier Piotr Juzyszyn, prezes Zarządu Powiatowego OSP komendant gminny Paweł Trzaskoś, członek Zarządu OSP Trzcińsko – Zdrój Małgorzata Truchan oraz przedstawiciel UM Piotr Radecki przyznało następujące miejsca dla naszych uczniów:
W młodszej kategorii wiekowej V miejsce – Agnieszka Majcher.
W starszej kategorii wiekowej: II miejsce – Maja Trzaskoś, III miejsce Radosław Pietrzak.
Zgodnie z regulaminem Maja i Radek wyjadą na eliminacje rejonowe, które odbędą się 23 marca 2018 r. w Gryfinie.
Szkoła Podstawowa w Góralicach im. M. Kotańskiego od lat promuje i wspiera młodzież włączającą się w działania wpisujące się w ratowanie ludzkiego życia. Owe działania określa dewiza M. Kotańskiego : Daj siebie innym.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
M. Kopczyńska - Pacyk
1 marca 2018r. w Trzcińskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania recytatorskie. Naszą szkołę, jak już informowaliśmy, reprezentowało 9 uczniów. Wyróżnienia z prawem uczestnictwa w powiatowym szczeblu Konkursu otrzymały dwie uczennice:
Hanna Osetek z klasy czwartej SP oraz Katarzyna Gralak - gimnazjalistka z kl. 3b.
Gratulujemy i życzymy udanego startu w Chojnie!
Z. Kwiecień
Zapisy dokonywane będą w sekretariacie szkoły w dniach
05.03. - 23.03.2018 r.
Prosimy o przybycie z dowodem tożsamości, nr PESEL dziecka oraz odpisem aktu urodzenia.
Dnia 27 lutego 2018r. sala lekcyjna klasy III pachniała zapachami z różnych zakątków świata. Tego dnia uczniowie poznawali nowe przyprawy za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, smaku i dotyku. W tym celu zorganizowany został kącik tematyczny, gdzie dzieci mogły zaspokoić swoją ciekawość. Wiedza ta uzupełniona została poprzez czytanie tekstów informacyjnych oraz przepisów z książek kucharskich. Uczniowie zastanawiali się, do czego wykorzystywane są poznane przyprawy, czy w ich domu się je stosuje.
Dopełnieniem zajęć było przygotowanie w grupach sałatki owocowo- warzywnej w myśl nazwy projektu, który realizuje nasza szkoła „Jedz zdrowo- żyj zdrowo”. Dzień wcześniej uczniowie podzieleni zostali na zespoły i zaplanowana została praca. Wszystkie zespoły dobrze się przygotowały i z zapałem zabrały się do wykonania zdrowej potrawy z wykorzystaniem nowo poznanych przypraw. Praca przebiegała bardzo sprawnie, zespoły zadbały również o estetykę potraw w myśl powiedzenia „Je się również oczami”. Zakończeniem zajęć była wspólna degustacja pysznych i zdrowych sałatek. Podsumowując zajęcia, wielu uczniów zauważyło, iż przyrządzanie potraw sprawia im przyjemność i dodały „może master szef jest wśród nich?!”
G. Osetek
1 marca po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.
Z okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy II b gimnazjum wraz wychowawczynią Bożeną Kozak przygotowali wystawę, która jest prezentowana w holu szkoły w dniach 27.03.2018 – 09.03.2018 . Ekspozycja przedstawia historię działalności podziemia niepodległościowego w Polsce, w latach 1944-1956, prezentuje poszczególne oddziały partyzanckie, dowódców oraz żołnierzy zaangażowanych w walkę z reżimem komunistycznym i okupantem sowieckim po II wojnie światowej, pokazuje represje, jakie były stosowane wobec nich, a także sposoby upamiętnienia żołnierzy niezłomnych w wolnej Polsce. Na wystawę składają się archiwalne ilustracje, przede wszystkim z archiwum IPN. 1marca, w dniu święta, oglądający wystawę mogą posłuchać piosenek o bohaterach niepodległościowego podziemia oraz obejrzeć powstałe do nich teledyski. Na lekcjach historii przedstawione zostaną fragmenty filmów dokumentalnych między innymi: Mój przyjaciel Laluś, Ziemia Przemówiła, Zapora.
Plakat „Żołnierze Wyklęci „ wykonał Michał Walkowicz.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.
B. Kozak
W dniu 05.02.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku - Zdroju komisja konkursowa do rozpatrywania i oceny wniosków o przyznanie stypendiów sportowych przyznała stypendia dla 7 sportowców naszej gminy. Cieszymy się bardzo, że do grona nagrodzonych należy Martyna Ziętek oraz Michał Makuchowski z klasy V Szkoły Podstawowej w Góralicach.
Martyna Ziętek – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KROKUS” Góralice
● 3 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze mieszanej w badmintonie,
● 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.
Michał Makuchowski – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KROKUS” Góralice
● 3 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze mieszanej w badmintonie.
Martyno! Michale! Jesteśmy z Was dumniJ
Wśród nagrodzonych sportowców nie zabrakło absolwentów naszej szkoły, których reprezentowali Karol Gontarz i Krzysztof Mieszko. Gratulujemy sukcesów i wszystkim życzymy dalszego rozwoju na sportowej arenie.
Wykorzystano materiały z zasobów UM Tzrcińsku-Zdroju.
M. Kopczyńska - Pacyk
22 lutego 2018r. gośćmi naszej szkoły były dzieci z przedszkola w Góralicach. Przedszkolaki miały możliwość udziału w pokazach doświadczeń chemicznych przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego przez Damaris Figiel, Esterę Skoczek, Renatę Kwiecińską, Maję Trzaskoś i Dominika Suprowicza. Gimnazjaliści zaprezentowali: efekt dyfuzji, ciecz nienewtonowską, przewodzenie prądu przez ogórki konserwowe, kolorowy wulkan oraz działanie octu na skorupkę jajka. Dzięki temu można było zwrócić uwagę przedszkolaków na to, że substancje spożywcze można wykorzystać w różnych dziedzinach życia.
Nikola Młynek, Seweryn Bączek, Marek Nienałtowski i Hubert Kucharski zaprezentowali dzieciom tradycyjne potrawy kuchni brytyjskiej. Poprzez gry i zabawy przedszkolaki utrwaliły nazwy warzyw i owoców w języku angielskim.
Oliwia Sugier i Julia Noskowiak pod opieką pani Teresy Mazur przybliżyły zaproszonym zagadnienia związane z geografią naszego kraju. W czasie spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera.
K. Chodak
A. Bielawska-Wilk
19 marca o godz. 13.15 - 14.00 odbędzie się konkurs "Mistrz Rachunku Matematycznego"
Zapraszam Anna Bielawska - Wilk sala nr 21