Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
5 października 2018r. klasa I wybrała się ze swoimi rodzicami na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki była obserwacja lasu jesienią jak również spędzenie rekreacyjnie czasu z rodzicami i integracja grupy.
Tego dnia była piękna pogoda i uroki lasu prezentowały się wspaniale. Wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Myślibórz przeszliśmy leśną ścieżkę edukacyjną. Dzieci były bardzo zaciekawione informacjami o lesie i jego mieszkańcach, prezentowały też swoją wiedzę zdobytą w szkole. Odwiedziliśmy również szkółkę leśną, gdzie mogliśmy podpatrzeć pracowników sadzących dęby i zaobserwować rosnące młode drzewka.
Dużą atrakcją dla wszystkich był czas spędzony w miejscu na rekreację. Leśnicy przygotowali dla dzieci dużo edukacyjnych gier przyrodniczych doskonalących wiedzę o przyrodzie: koło fortuny, puzzle przyrodnicze, tablicę z odgłosami i ilustracjami ptaków leśnych, owady zatopione w szkle, które można było oglądać pod lupą.
Zwieńczeniem wyprawy do lasu było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Na pożegnanie dzieci otrzymały medale za zaliczenie ścieżki edukacyjnej.
Wycieczka do lasu była wspaniałą lekcją przyrodniczą i okazją do integracji zespołu klasowego i rodziców.
Serdecznie dziękuję rodzicom za czynne włączenie się w organizację wycieczki, a pracownikom Nadleśnictwa Myślibórz za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści o życiu lasu.
Tekst i foto
Wych. kl. I Grażyna Osetek
Drugiego października 2018 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Góralicach rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy zgodnie z planem ewakuacji opuścili budynek udając się na bieżnię lekkoatletyczną. Głównym celem ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ewakuacja była dużym przeżyciem dla uczniów oraz dla przedszkolaków. Dyrektor szkoły po odebraniu raportów o przebiegu ewakuacji od pracowników szkoły i przedszkola odwołał alarm.
A. Skowron
W dniach 28-29 września zawodnicy Luks Krokus Góralice rywalizowali w Zielonce k. Warszawy w turnieju badmintona pn. Masovia Junior Cup. Zawody miały status Grand Polski młodzików młodszych. Nasi uczniowie Michał Makuchowski zajął drugie miejsce w miksie i drugie miejsce w deblu mężczyzn, a Martyna Ziętek wywalczyła trzecie miejsce w grze podwójnej kobiet.
Gratulujemy!
OGŁOSZENIE
04 października obchodzimy
Światowy Dzień Zwierząt.
Klasa I wraz z wychowawczynią i rodzicami organizuje w dniach 02- 05 października
zbiórkę karmy, środków czystości i akcesoriów dla psów i kotów.
Proszę dostarczać je do sali nr 15
Zebrane produkty przekazane zostaną do Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele
W dniu 20 września uczniowie naszej szkoły z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wyjechali do kina , aby obejrzeć film „Dywizjon 303-Historia prawdziwa”. Młodzież poprzez filmową lekcję miała możliwość poznania historii polskich asów przestworzy, inspirowaną bestsellerem Arkadego Fiedlera. Niesamowita i zarazem tragiczna historia polskich pilotów, pozwoliły na zbudowanie portretów wielkich bohaterów, o których Winston Churchill powiedział: „Nigdy w dziejach konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.” Uczniowie wrócą do tego tematu na zajęciach historii i języka polskiego.
Organizatorami wyjazdu były pani Teresa Mazur i pani Bożena Kozak.
B. Kozak
Uczniowie naszej szkoły w miesiącu wrześniu wypisywali kartki pocztowe do powstańców. Kartki w wersji tradycyjnej wypisywali uczniowie klas I – III szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. Uczniowie klas IV –VII wysyłali życzenia online. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
Wysłaliśmy ponad 90 kartek, aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu.
Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.
B.Kozak
Informacja dla Rodziców
Koordynatorzy Kuratorium Oświaty w Szczecinie ds. edukacji włączającej pełnią dyżury
w poniedziałki , w godzinach 1530 -1700 w siedzibie Kuratorium .
Kontakt telefoniczny: p. Hanna Markowska 914427542;
p. Agnieszka Stroynowska 914427546
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno- Literackim pt. „AUTOPORTRET” w ramach kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej lub literackiej obrazującej swoją osobę. Piotr Nowak z kl. III oraz Kacper Zalewski z kl. IV otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe z podziękowaniem za zaangażowanie.
Serdecznie gratulujemy!
M. Maciążek
UWAGA KONKURS PLASTYCZNY
pod hasłem „Akcja – segregacja!”
"Jak śmieci segregować, mogę namalować"
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego w Góralicach
Cel konkursu: Konkurs ma na celu kształtowanie postawy otwartości i promowanie wiedzy na tematy ekologiczne. Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu zachęcającego do dbania o środowisko przyrodnicze poprzez selektywną zbiórkę odpadów.
Integralnym elementem pracy musi być hasło zachęcające do postawy proekologicznej w zakresie segregowania śmieci.
Uczestnicy:
Uczniowie Szkoły podstawowej w Góralicach.
Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na następujące kategorie wiekowe:
Warunki konkursu:
1. Autor może wykonać tylko jedną pracę w formie plakatu.
2. Format pracy A3.
3. Technika wykonania - wszystkie techniki płaskie związane z plakatem tj. kolaż płaski, malarstwo, rysunek.
4. Każda praca może mieć tylko jednego autora – w konkursie nie bierze udziału praca zbiorowa.
5. Praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko autora pracy oraz klasa.
Kryteria oceny:
1. Uwzględnienie tematu ekologicznego.
2. Ogólne wrażenie estetyczne.
3. Oryginalność i pomysłowość pracy.
4. Samodzielność pracy dziecka.
5. Pomysł i przesłanie spełniające wymogi konkursu.
Ocena prac:
Komisja powołana przez organizatora dokona oceny przekazanych prac.
Termin składania prac:
Prace wykonane zgodnie z niniejszym Regulaminem należy przekazać do p. Anny Bielawskiej-Wilk oraz Teresy Mazur do dnia 15 października 2018 roku.
Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego, prezentacja prac i wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się na apelu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2018/2019.
Zachęcamy do udziału
W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu zaprosił naszą szkołę do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym nt „Lotnicy Litewscy Okiem Plastyka”. Podjęliśmy inicjatywę i po dokładnym poznaniu historii dwóch lotników, którzy w naszej dość bliskiej okolicy zakończyli swój lot, wykonaliśmy prace plastyczne. W konkursie brali udział obecni uczniowie klasy 2 i 3 naszej szkoły. W związku z tym 14 września zostaliśmy zaproszeni przez myśliborską szkołę na podsumowanie konkursu. To podsumowanie połączone było z uroczystościami z okazji przypadającej XV Rocznicy nadania imienia litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Gierenasa.
W konkursie prac plastycznych w kategorii szkół podstawowych nagrodę otrzymała Hania Makuchowska.
Wyróżnienia otrzymali - Kinga Szosler, Marcel Maciążek, Wiktoria Zawadzka, Jan Juwa, Łukasz Kościelny, Maja Bożek, Marcel Kordas, Marcin Wielgat, Joanna Maciążek.
Cieszymy się, że nasz wysiłek został doceniony. Każde dziecko otrzymało dyplom i wspaniałe prezenty. Dzięki temu wzbogaciliśmy naszą wiedzę historyczną.
B.Kordas
W sobotę 8 września 2018 roku, dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Góralicach wzięły udział w dożynkach sołeckich w Góralicach. Przedszkolaki na scenie recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane ze świętem plonów, np. „Mało nas” oraz tańczyły przy piosence ludowej dla dzieci „Poszło dziewczę po ziele”. Widownia nagrodziła dzieci za występ dużymi brawami. Po przedszkolu wystąpili uczniowie klasy 5 Hanna Osetek i Emanuel Osadców, a także z klasy 7 Agnieszka Majcher.
Serdeczne podziękowania Rodzicom za przyprowadzenie dzieci w tym dniu na występ. Natomiast szczególne podziękowania tym Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w działalność tego dnia na rzecz Przedszkola.
T. Romaniuk
Badmintoniści LUKS Krokus Góralice uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Sianowie. W rywalizacji brali udział zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.
W grze podwójnej mężczyzn nasz uczeń Michał Makuchowski zajął 2. miejsce, a w grze mieszanej uplasował się na 3. miejscu.
Gratulujemy !
Wycieczka Szkolna
Toruń – Malbork – Trójmiasto 5 DNI
20-24.05.2019
Cena: 700zł (zapisy u p. Sławomira Topy do końca września)
W cenie:
20.05 poniedziałek
6:30 – wyjazd do Torunia
12:00-13:00 wizyta w Planetarium
13:00-14:30 czas na posiłek
14:30 Zwiedzanie miasta z przewodnikiem
17:00 Przejazd do Grudziądza obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg (hotel STAL - http://hotel.stalgrudziadz.pl/)
21.05 wtorek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Malborka
12:00 – zwiedzanie zamku z przewodnikiem
16:00 – wyjazd do Gdańska
18:00 – obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg (SSM ul. Kartuska, Gdańsk)
22.05 środa
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Gdyni,
9:30 - spacer po Skwerze Kościuszki, zwiedzanie Akwarium
11:00 wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT
15:00 - przejazd do Sopotu, spacer po molo,
18:00 – wyjazd do Gdańska
19:00 – obiadokolacja, nocleg
23.05 czwartek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd na Westrplatte – zwiedzanie terenu Wojskowej Składnicy Tranzytowej (pozostałości po bunkrach i koszarach) – spacer pod Pomnik Obrońców Wybrzeża
12:00 – przejazd do Centrum Gdańska – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem
16:00 – zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej
19:00 – obiadokolacja, nocleg
24.05 piątek
8:00 – śniadanie i wykwaterowanie
9:30 – wyjazd do Oliwy
10:30 – zwiedzanie Ogrodu Opatów i Katedry Oliwskiej (wysłuchanie koncertu organowego)
12:00 – wyjazd do Trzcińska
19:00 – przyjazd pod szkołę
3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Góralicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i przywitaniu Pana Dyrektora, Nauczycieli i Rodziców zabrał głos Pan Dyrektor Ireneusz Nabywaniec, który jeszcze raz serdecznie przywitał Gości a w szczególności oddział przedszkolny, który od tego roku szkolnego został przyłączony do Szkoły Podstawowej w Góralicach.
Kolejna część apelu została poświęcona rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wysłuchaliśmy utworu „Dnia Pierwszego Września” wykonanego przez Agnieszkę Majcher uczennicę klasy siódmej.
Po odśpiewaniu Hymnu Szkoły uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.
A. Bielawska-Wilk