Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hanna Makuchowska (klasa 4.) 12 czerwca 2021r. wygrała czwartą edycję Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Hania wystąpiła w czterech turniejach, plasując się za każdym razem w czołowej czwórce zawodów. Suma zdobytych punktów pozwoliła jej zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii U-11 dziewcząt..
W maju i czerwcu uczniowie klas VI, VII i VIII brali udział w projekcie „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia przeprowadziła Pani Katarzyna Grajcar.
Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, zajęcia zostały przeprowadzone online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego ludzie stworzyli prawo, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, czym jest stalking, jak reagować na prześladowanie w szkole, gdzie szukać przepisów prawa, a także co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną. Prowadząca omówiła także zakres uprawnień zawodów prawniczych, w tym prokuratora, sędziego, adwokata i komornika. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu, prezentacji , a na koniec spotkania odbył się test sprawdzający wiedzę z zagadnień omówionych podczas lekcji.
Bożena Kozak
4 czerwca 2021 r. (piątek) Szkoła Podstawowa w Góralicach jest nieczynna.
W Dzień Dziecka uczniowie klasy drugiej podarowali przedszkolakom prezent w postaci teatrzyku. Zarówno klasa druga jak i oddział przedszkolny zrealizowali treści związane z ekologią. Teatrzyk był zwieńczeniem projektu ekologicznego, którego odbiorcą była klasa druga.
Wych. M. Kopczyńska - Pacyk
Ankieta dla dyrektorów: https://forms.office.com/r/0jYz8AY3Hk
Ankieta dla nauczycieli: https://forms.office.com/r/w7unT41JkE
Ankieta dla rodziców: https://forms.office.com/r/UqcfQ82nG2
Ankieta dla uczniów: https://forms.office.com/r/bAM4qqYcVk
Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiet dotyczących zajęć tanecznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Ankiety skierowane są do czterech grup odbiorców: dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Linki do ankiet znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie w zakładce Kuratorium>>Komunikaty.
Ankiety zostały opracowane przez Instytut Muzyki i Tańca w związku z realizacją programu „TańczMY w szkole”.
Z poważaniem,
Urszula Jeleńska
specjalista
Wydział Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
tel. 91 442 75 72
"Informacja na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie-http://www.kuratorium.szczecin.pl/.../ochrona.../rodo/"
Proszę o głosowanie na naszą szkołę w konkursie Podwórko Nivea
Aby oddać głos należy zarejestrować się na stronie NIVEA Następnie wyszukać lokalizację wpisując w wyszukiwarce Woj: Zachodniopomorskie, Powiat: gryfiński, miejscowość: Trzcińsko-Zdrój
Głosować można, a nawet trzeba, codziennie.
Dziękujemy za wszystkie głosy!!
Link do strony głosowania poniżej.
Samorząd Uczniowki oraz Grono Rady Pedagogicznej serdecznie dziękuje Pawłowi Ziole uczniowi klasy VII oraz księdzu Leszkowi Ziole dyrektorowi Szkoły Salezjańskiej w Szczecinie za wyposażenie zaplecza upominkowego naszej placówki w piękne długopisy z logo szkoły.
20 maja w klasach 1-3 odbył się konkurs matematyczny. Każdy uczeń wykonywał zadania na poziomie swojej klasy. Podsumowując konkurs „supermatematykami” okazali się:
klasa 1
I miejsce Maja Mołdoch
II miejsce Bolesław Maciążek
III Miejsce Miłosz Jastrowski
klasa 2
I miejsce Piotr Kaczmarek
I miejsce Zofia Kordas
I miejsce Bartosz Ożarowski
klasa 3
I miejsce Wiktoria Przygrodzka
II miejsce Maja Romaniuk
III miejsce Dominik Mrówka
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
B.Kordas
Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta:26 maja–Dzień Matki, a 23 czerwca–Dzień Ojca. W Szkole Podstawowej w Góralicach stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt. W tym roku dzień ten obchodzony był troszeczkę inaczej. Podczas zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie klas 0-3 uczyli się śpiewać piosenki, które później zostały nagrane i zaprezentowane Rodzicom. Pieśnią „Alleluja dla Rodziców” w wykonaniu Wiktorii Przygrodzkiej, uczennicy klasy 3 została wyrażona wdzięczność wszystkich, dla Mamy i Taty. Dzieci wykonały również piękne laurki oraz prezenty. Ze względu na zachowanie środków ostrożności sanitarnych, życzenia Rodzicom dzieci złożą w domu. My, wychowawcy również dołączamy życzenia z okazji ŚWIĘTA RODZICÓW. wych. kl.0-3
„Cudownych rodziców mam Odkryli mi każdą z dróg po której szłam Mam cudownych rodziców bo Przyjaciółmi moimi są W porę rzekli mi dalej to, idź drogą swą.” Andrzej Ellman
W maju odbył się szkolny konkurs ekologiczno- przyrodniczy pn. "Planeta Ziemia"dla klas I- III.
Oto zwycięzcy:
Klasa I
1. Maja Mołdoch
2. Tymon Osadców
3. Mateusz Słonecki
Klasa II
1. Nikodem Olchowy
2. Michał Mazur
3. Bartosz Ożarowski
Klasa III
1. Wiktoria Przygrodzka
2. Alicja Matusik
3. Karol Krukowski
Serdecznie gratulujemy laureatom!!
G. Osetek
23 maja swoje święto mają żółwie. Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Żółwia 21 maja. Tego dnia dzieci poznały żółwia dzięki prezentacji multimedialnej i filmikom edukacyjnym. Mogły zaobserwować jego wygląd oraz sposób poruszania. Przedszkolaki dowiedziały się czym odżywiają się żółwie, z czego zbudowane jest ich ciało, jak funkcjonują i jak o nie dbać, gdy decydujemy się na jego hodowlę. Poznały także różne gatunki żółwi. Potem wykonały prace plastyczne na temat "Żółw" z wykorzystaniem łupin po orzechach.23 maja swoje święto mają żółwie. Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Żółwia 21 maja. Tego dnia dzieci poznały żółwia dzięki prezentacji multimedialnej i filmikom edukacyjnym. Mogły zaobserwować jego wygląd oraz sposób poruszania. Przedszkolaki dowiedziały się czym odżywiają się żółwie, z czego zbudowane jest ich ciało, jak funkcjonują i jak o nie dbać, gdy decydujemy się na jego hodowlę. Poznały także różne gatunki żółwi. Potem wykonały prace plastyczne na temat "Żółw" z wykorzystaniem łupin po orzechach.
Trwa rekrutacja do Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Strzelcach Krajeńskich Ochotniczych Hufców Pracy.
Zapraszamy Młodzież, która rozpocznie naukę ,a także potrzebuje uzupełnienia wykształcenia w Szkole Branżowej I Stopnia z nauką zawodu np.kucharz, piekarz, mechanik samochodowy, ślusarz- spawacz, fryzjer, murarz- tynkarz, rolnik, operator maszyn skrawających lub cukiernik .
Zapraszamy także uczniów klas VII-VIII w celu umożliwienia uzupełnienia wykształcenia szkoły podstawowej z przyuczeniem do wykonywania określonej pracy. Zawody kucharz i piekarz.
Rekrutacja kierowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat.
Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP
al.Wolności 42
66-500 Strzelce Krajeńskie
tel. 957632219
Niedawno przedszkolaki miały zajęcia o środowisku. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dowiedzaly się także co to jest recykling i dlaczego na świecie przetwarza się odpady. W zabawie również można wykorzystać niepotrzebne odpady i na zajęciach plastycznych realizując temat "Drugie życie śmieci"- dzieci wykonały piękne wiatraki, kwiaty i drzewa. Wykorzystały do tych prac rolki po papierowych ręcznikach, wytłaczanki po jajkach oraz różne przybory plastyczne. Potem dzieci segregowały śmieci z użyciem odpowiednich worków.Niedawno przedszkolaki miały zajęcia o środowisku. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dowiedzaly się także co to jest recykling i dlaczego na świecie przetwarza się odpady. W zabawie również można wykorzystać niepotrzebne odpady i na zajęciach plastycznych realizując temat "Drugie życie śmieci"- dzieci wykonały piękne wiatraki, kwiaty i drzewa. Wykorzystały do tych prac rolki po papierowych ręcznikach, wytłaczanki po jajkach oraz różne przybory plastyczne. Potem dzieci segregowały śmieci z użyciem odpowiednich worków.
Kamishibai oznacza teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. W języku japońskim „kami” to papier, a „shibai” to sztuka. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii.
Do przedstawienia teatrzyku potrzebujemy kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę „butai” – na wzór parawanu z teatrzyków kukiełkowych.
Parawan Kamishibai jest oprawą dla ilustracji pojawiających się w historiach. Karty z ilustracjami wślizguje się w okienko parawanu a różne tempo ich zmian to charakterystyczna cecha Kamishibai, dająca wrażenie ruchu jak w animowanym filmie.
Za pomocą teatrzyku przenosimy się w podróż do magicznej krainy teatru, opowiadań, historii i bajek.
Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Kamishibai: Bajka o Gąsienicy, która zamieniał się w motyla” przygotowanego przez Zielona Grupa.
E.Kordas
Zakładki do książek to przedmioty służące do zaznaczania miejsca, w którym zakończono czytanie. Obok początkowej praktycznej roli stały się wartościowymi elementami dekoracyjnymi, przedmiotami kolekcjonerskimi. Zakładki mogą mieć różną postać, kształt.
W dzisiejszych czasach są wykonywane z różnorodnych materiałów.
Propozycja wykonania zakładki.
E.Kordas
https://www.youtube.com/watch?v=h-NR1C3lWxE