Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Dnia 03 grudnia 2015 Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcińsku-Zdroju zaprasza zainteresowanych na dwa spotkania z poczytną autorką książek dla dorosłych Dorotą Schrammek , znaną z książek „Stojąc pod tęczą” i „Horyzont uczuć”.
Biblioteka w Góralicach godz. 16.00
Biblioteka w Trzcińsku-Zdroju godz.17.30
Po spotkaniu możliwość nabycia książek z autografem
Serdecznie zapraszają bibibliotekarze
Taki tytuł miało przedstawienie przygotowane przez klasę 2a z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Uczniowie podróżowali przez historię, która w spektaklu przyjęła postać atrakcyjnej dziewczyny. Zachwyca się nią młody chłopak, który do tej pory nie interesował się losem własnej ojczyzny. Wyrzuca mu to wcześniej jego siostra, sama ukształtowana przez harcerstwo.
Podróż przez epoki ilustrowały fragmenty z literatury zamknięte w formie scenek (widzimy m. in. ks. Piotra Skargę w płomiennym kazaniu czy postacie z Wesela Wyspiańskiego wygłaszające znamienne słowa: A to Polska właśnie ) oraz projekcje filmów obrazujących dramatyczne wydarzenia naszych dziejów, np. strajk dzieci we Wrześni oraz rozstrzelanie przez Rosjan polskich oficerów w Katyniu.
Oprawę muzyczną widowiska stanowił chór pod kierownictwem Elżbiety Bogusz – Kowal. Scenariusz napisała i całość zainscenizowała Zofia Kwiecień – wychowawca klasy.
26 października odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej dziewcząt. Zawody rozgrywane były na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół w Widuchowej. W ścisłym finale udział wzięły piłkarki Gimnazjum nr 1 z Gryfina, Góralic, Morynia i Widuchowej.
Poziom zawodów okazał się dość wyrównany, o czym świadczą wyniki poszczególnych spotkań:
Widuchowa - Moryń 3:1
Góralice - Gryfino1 4:4
Góralice - Moryń 2:2
Widuchowa - Gryfino1 0:0
O kolejności zajmowanych miejsc zadecydowały rzuty karne.
Dziewczętom gratulujemy!!!
S. Topa
Nasi chłopcy po zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych wzięli udział w Finale Wojewódzkim, który odbył się 22 października 2015 r. w Tychowie. Pięciogodzinna podróż z przygodami spowodowała, że prawie spóźniliśmy się na start. Reprezentacja w składzie: Emil Krawiec, Bartosz Wardaszewski, Oskar Łyczko, Kacper Łyczko, Adam Wiącek, Patryk Knowa, Konrad Juchlke, Mateusz Bożek, Kacper Nowicki i Karol Wierzbiński zaliczyli pierwszy historyczny występ w Finale Wojewódzkim w tej konkurencji. Pokonali reprezentantów gimnazjów z: Świnoujścia, Warnicy i Sławna. Reszta konkurentów okazała się zbyt silna, aby ich pokonać. Chłopcom należy się szacunek za godne reprezentowanie Gimnazjum w Góralicach.
Gratulujemy sukcesów
Szczegółowe wyniki
http://zsptychowo.edu.pl/mistrzostwa2015/gdkomunikat.pdf
A. Skowron
20.10.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli uzupełniające wiedzę na temat e-papierosów i dopalaczy. Głównym celem spotkań z trenerami było podniesienie świadomości o konsekwencjach używania elektronicznych papierosów oraz nowych narkotyków.
Warsztaty przeprowadzili trenerzy z Małopolskiego Centrum Profilaktyki.
W załączeniu prezentacja dla rodziców.
M. Kopczyńska-Pacyk
19 października 2015r. odbyła się w naszej szkole symulacja wyborów parlamentarnych.
Głosowanie przeprowadziła Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Karolina Juwa, Radosław Pietrzak, Sabina Kwiecień, Bartek Chałupka, Kinga Kicińska, Nikola Nowak.
Prawybory to punkt kulminacyjny programu „Młodzi głosują” w którym już po raz drugi bierze udział nasza szkoła.
Kampania profrekwencyjna okazała się skuteczna , ponieważ przy urnie stanęło 85% uczniów.
Akcję ,,Młodzi głosują” na terenie naszej szkoły przeprowadziła grupa projektowa koordynowana przez panią Bożenę Kozak.
Była to ciekawa i efektywna lekcja obywatelskich powinności.
Wszystkim uczniom biorącym udział w głosowaniu dziękujemy.
Organizatorzy
Anna Reinhold-Kurlej zmaga się z chorobą nowotworową, jednak się nie poddaje. Dlatego apelujemy do całego środowiska biegaczy i nie tylko, osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, osób które nie biegają, a tego dnia chcą być z nami, osób które uprawiają inną dyscyplinę, ogólnie do ludzi dobrego serca, aby pojawili się w środę i wsparli swoją osobą, szczytną idee wspólnego biegania. Będzie to tzw. bieg korespondencyjny na którym zostaną zrobione zdjęcia uczestników i przekazane dla Ani. W tym samym czasie w różnych miastach województwa zachodniopomorskiego odbędą się identyczne biegi.
Mamy ogromną nadzieję, że ten zastrzyk pozytywnej energii jaką przekażemy Ani, pomoże jej w leczeniu.
Wesprzyjmy Anię duchowo, dajmy jej siłę w walce z chorobą.
Prosimy o Wasze wsparcie.
ZBIÓRKA
21.10.2015 / środa/ godz. 18.45
pod Domem Dziecka w Trzcińsku-Zdroju
Czekamy na Was
Zespół projektowy Młodzi Głosują wykonał wszystkie niezbędne czynności.
Organizatorzy
W ramach realizacji projektu ,, Młodzi Głosują ’’ 15 października 2015 r. odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka na temat: ,,Czy Szesnastolatkowie i szesnastolatki powinni mieć prawo do głosowania?”
Debata rozpoczęła się prezentacją multimedialną wprowadzającą nas w tematykę wyborów parlamentarnych, biernego i czynnego prawa wyborczego oraz kompetencji parlamentu.
W debacie zmierzyły się 2 drużyny – strona Propozycji i Opozycji. Zadaniem Propozycji było udowodnienie tezy: Szesnastolatkowie i szesnastolatki powinni mieć prawo do głosowania. Opozycja zaś musiała wskazać argumenty zaprzeczające tezie.
Stronę Propozycji reprezentowali: Sabina Kwiecień z klasy II b, Karolina Juwa z klasy II b oraz Przemek Zioła z klasy III a. Natomiast Opozycję reprezentowali: Daniel Trojnacki z klasy III a, Radek Pietrzak z klasy Ia oraz Łukasz Taberski z klasy III b. Stanowisko pani marszałek zajęła Marta Pieróg z klasy IIIa.
Naszym debatującym przysłuchiwali się przedstawiciele wszystkich klas. Publiczność mogła nie tylko zadawać pytania ale również włączyć się do dyskusji. Obie strony sporu naprzemiennie zabierały głos, przedstawiając swoje stanowisko, argumentując je, kontrargumentując stronę przeciwną, a na koniec podsumowując swoje zdanie. Ostatnią częścią debaty było głosowanie publiczności.
Głosów za zwolennikami tezy oddano 15. Z kolei głosów za przeciwnikami było 9.
Na koniec podsumowaliśmy debatę i wyciągnęliśmy kilka ważnych wniosków.
Rozdając jabłka z hasłami profrekwencyjnymi zaprosiliśmy uczniów do udziału w szkolnych wyborach parlamentarnych. Jesteśmy pewni że frekwencja będzie zadowalająca.
Organizatorzy
Akcja profrekwencyjna jest częścią programu edukacji wyborczej „Młodzi Głosują” organizowanej w całej Polsce przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Kampanię profrekwencyjną rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki szkolnej informującej o wyborach parlamentarnych.
Następnym etapem była akcja ulotkowo – jabłkowa. Radek, Nikola, Kinga i Bartek rozdawali uczniom i pracownikom szkoły soczyste jabłka z hasłami zachęcającymi do udziału w wyborach oraz ulotki informujące jak głosować.
Nauczycielka wos-u pani Bożena Kozak ( koordynator projektu) i uczeń Radosław Pietrzak przeprowadzili lekcje na temat funkcji parlamentu i świadomego głosowania oraz zaprezentowali interaktywne narzędzie internetowe latarnik wyborczy.pl, które porównuje poglądy partii i może pomóc podjąć świadomą decyzję.
Zespół projektowy przygotował plakaty charakteryzujące partie startujące w wyborach, które zostały zaprezentowane na głównym holu.
Sabina, Łukasz i Karolina zachęcali do udziału w głosowaniu chodząc do wszystkich klas z hasłem: Nie bądź durniem, stań przy urnie. Uczniom niezdecydowanym wręczali ulotki zachęcające do udziału w głosowaniu.
Cała akcja przebiegła pomyślnie.
Czy udało nam się namówić gimnazjalistów do udziału w wyborach?
Efekt naszej pracy zobaczymy już w poniedziałek.
Organizatorzy
Dnia 6.09.2015 r. (środa) w naszej szkole odbył się I etap szkolnego konkursu ortograficznego. Pierwszą częścią było dyktando, natomiast drugą – ćwiczenia sprawdzające znajomość reguł ortograficznych oraz umiejętność stosowania ich w praktyce. W pierwszym etapie zwyciężyła Sabina Kwiecień, tuż za nią uplasowały się Marta Pieróg i Dominika Bieniek. Czwarte i piąte miejsca należały do Aleksandry Koryckiej i Mateusza Grzegórzka. W interpunkcyjno-ortograficznych zmaganiach wzięło udział 22 uczniów.
Niebawem odbędzie się kolejny etap konkursu! Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału, ponieważ mistrza ortografii wyłonimy dopiero pod koniec semestru!
M. Mikołajczyk
13.10.2015 r. dziewczęca reprezentacja naszego gimnazjum wywalczyła w Gryfinie tytuł Wicemistrzyń Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jest to już kolejny sukces dziewcząt w tej dyscyplinie lekkoatletycznej.
Skład reprezentacji: Witorzeńć Weronika, Jaszczyszyn Paula, Sembera Wiktoria, Dróżdż Zuzanna, Hybiak Klaudia, Saskowska Wiktoria, Saskowska Weronika, Pacyk Milena, Noskowiak Julia, Kotus Klaudia.
GRATULUJEMY SUKCESU !!!
Szczegółowe wyniki
S.Topa
Znamy zwycięzców Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
13 października 2015 r. na stadionie sportowym przy ul. Sportowej w Gryfinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowały szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne powiatu gryfińskiego. Wśród szkół podstawowych tryumfowała Szkoła Podstawowa w Mieszkowicach (dziewczęta) i Szkoła Podstawowa 3 w Gryfinie (chłopcy). Wśród gimnazjów w rywalizacji dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum 1 w Gryfinie, natomiast wśród chłopców Gimnazjum w Góralicach. W rywalizacji uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych podwójnym zwycięstwem zakończył zawody Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie.
Zwycięskie zespoły wezmą udział w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 22 października 2015 r. w Tychowie (powiat białogardzki).
A. Skowron
W poniedziałek 19 października 2015 roku organizujemy symulacje wyborów parlamentarnych. Biorąc udział w wyborach możecie wyrazić własne zdanie, poznać mechanizmy wyborcze i formułę głosowania .
Cel ? Zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach .
Kto może głosować?
Każdy uczeń naszego gimnazjum, który pokaże swoją legitymację szkolnej komisji wyborczej, dostanie kartę wyborczą i będzie mógł w sposób tajny i demokratyczny oddać swój głos na wybraną partię.
Jak głosować?
W celu oddania głosu, należy w kwadracie wpisać znak „X”. Głos zostaje uznany za nieważny, gdy przy każdym kwadracie nie pojawi się znak „X” lub kiedy znak „X” pojawi się więcej niż jeden raz.
Kiedy ?
19.10.2015 ( poniedziałek ) od godziny 8.15 do godziny 11.25
Dlaczego warto głosować?
Zanim wybierzesz:
Twój głos też się liczy !
Organizatorzy
Dnia 20. 10. 2015 r. w Gimnazjum w Góralicach odbędą się warsztaty dla uczniów i nauczycieli na temat dopalaczy – nowych narkotyków i e-papierosów. Tematyka wynika ze szkolnego programu profilaktyki. Warsztaty przeprowadzą trenerzy z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Zadanie jest realizowane we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.