Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Zapraszamy szkoły i świetlice opiekuńczo – wychowawcze w gminie Trzcińsko – Zdrój do udziału w II Lokalnym Profilaktycznym Konkursie Małych Scen Teatralnych „Profilaktyka w oczach młodzieży”.
Kryterium dochodowe uprawniające do darmowych obiadów wynosi obecnie 771 zł. Rodzice, którzy pragną skorzystać z oferty proszeni są o zgłoszenie się do OPS w Trzcińsku-Zdroju.
Święta to nie tylko atmosfera, piękne ozdoby, kolędy i pyszne posiłki w rodzinnym gronie. To czas, kiedy dobro realnie zwycięża zło. Wnętrze człowieka to nieustanna walka z własnymi słabościami i wadami, ale zawsze jest Nadzieja, która w tym właśnie czasie z wielką mocą przychodzi na świat. Właśnie ten aspekt Bożego Narodzenia poprzez występ uczniów udało się pokazać społeczności naszej szkoły. „Jeden zero dla nieba” – tak zostały zatytułowane tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów kl. II A i II B pod kierunkiem pani Janiny Angowskiej. Humorystyczny spektakl przedstawiony został jako pojedynek między Niebem, reprezentowanym przez Anioły z Archaniołem na czele, a Piekłem, reprezentowanym przez Diabły pod wodzą Lucyfera. Aktorzy, przejęci swoimi rolami i klimatem tego dorocznego przedstawienia, zagrali sugestywnie i zabawnie. Przedstawienie nie pozostawiło wątpliwości, że dobro wychodzi zwycięsko z tej konfrontacji, a nadchodzące święta Bożego Narodzenia są tego najlepszym przykładem. Całość znakomicie uzupełniała oryginalna scenografia, która była dziełem pani Janiny Angowskiej i pani Małgorzaty Sobczuk. Uroczystość dopełniły kolędy w wykonaniu solistki Wiktorii Saskowskiej oraz chóru szkolnego prowadzonego przez panią Elżbietę Bogusz. O nagłośnienie zadbali Michał Łukaczewski i Przemysław Zioła. Publiczność nagrodziła artystów długimi brawami, a pan dyrektor Ireneusz Nabywaniec w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej podziękował za przygotowanie występu oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Fot. A. Makuchowska
J. Angowska
13 grudnia 2015 w murach szkoły gościliśmy Mieszkańców Gminy Trzcińsko-Zdrój, którzy czytali ballady Adama Mickiewicza. Spotkanie odbyło się już po raz drugi w ramach projektu "Gmina Trzcińsko-Zdrój czyta klasykę literatury polskiej; a jego celem nadrzędnym jest współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym". Czytającym towarzyszyła oprawa muzyczna i plastyczna przygotowana przez p. Elżbietę Bogusz-Kowal. O klimatyczną scenografię zadbały p. Teresa Mazur i Małgorzata Sobczuk. Ciasto, kawę i herbatę serwowały p. Teresa Kordas i p. Helena Tondel. Logistycznie wparła szkołę p. Maria Ostrowska z Biblioteki w Góralicach. Dobrym duchem przedsięwzięcia był dyrektor Ireneusz Nabywaniec, a całość koordynowała p. Zofia Kwiecień.
Poniżej lista interpretatorów wraz z tytułami utworów:
1. Ireneusz Nabywaniec "Romantyczność"
2. Magdalena Kopczyńska-Pacyk "To lubię"
Małgorzata Mikołajczyk
3. Maria Ostrowska "Pierwiosnek"
4. Eugenia Hajduk "Świteź"
Elżbieta Bogusz-Kowal
5. Robert Kowalski "Rękawiczka"
6. Anna Bielawska "Lilie"
Katarzyna Mickiewicz-Bindas
7. Lilianna Pakiet "Powrót taty"
Sławomira Zioła
8. Aleksandra Korycka "Świtezianka"
Sabina Kwiecień
Łukasz Taberski
9. Radosław Pietrzak "Pies i wilk"
10. Ryszard Ostrowski "Trzech Budrysów"
11. Jolanta Lejman "Rybka"
Ryszard Lejman
12. Regina Brzezińska "Pieśń Wajdeloty"
13. Emilian Osetek "Ballada Alpuhara"
14. Monika Sidorczuk "Pani Twardowska"
Paweł Juras
15. Marianna Jakowiecka "Czaty"
Fot.A. Makuchowska
Z. Kwiecień
Do eliminacji wojewódzkich konkursów i olimpiad przedmiotowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Trzymamy kciuki za finalistów !!!
Reprezentacja Gimnazjum w Góralicach wywalczyła drugie miejsce na Mistrzostwach Powiatu Gryfińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym
A.Skowron
Uczennice naszej szkoły składają serdeczne podziękowanie pani Jolancie Lejman za ofiarowanie naszej placówce artykułów pasmanteryjnych do zajęć z kroju i szycia.
H. Tondel
11.12.2015r. dziewczęca reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Weronika Saskowska, Sabina Kwiecień i Wiktoria Saskowska wywalczyła w Trzcińsku- Zdroju srebrne medale zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyń Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. Jest to już kolejny rok z rzędu, w którym to nasze reprezentantki stają na podium w tej dyscyplinie.
Ścisły finał:
Dziewczętom dziękujemy!!!
S. Topa
Dnia 04.12.2015 r. uczniowie klas I, II i III Gimnazjum w Góralicach odwiedzili Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Celem wizyty był udział w ćwiczeniach chemicznych w tamtejszym laboratorium.
Biorąc udział w doświadczeniach uczniowie musieli zapoznać się z zasadami BHP laboratorium i zastosować się do nich. Najważniejszą zasadą było oczywiście bezpieczeństwo. Uczniowie założyli specjalne okulary oraz fartuchy. Przy stanowisku doświadczalnym nie mogło być więcej niż 3 osoby. Każdy uczestnik otrzymał kartkę z ćwiczeniami a panie adiunkt udzielały szczegółowych instrukcji wykonania doświadczenia. Uczniowie chętnie przystępowali do wykonywania 6 doświadczeń. Okazało się, że ćwiczenia obejmowały głównie treści chemii z II klasy gimnazjum.
Po wysiłku umysłowym gimnazjaliści skorzystali z rozrywki w kinie.
Opiekunami wycieczki były panie: A. Bielawska – Wilk i M. Kopczyńska - Pacyk
Pierwszego grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. AIDS to końcowe stadium zakażenia wirusem HIV, charakteryzujące się wyniszczeniem układu odpornościowego. Data jest pretekstem do organizowania różnych akcji edukacyjnych i profilaktycznych. Z tej okazji grupa uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w II Powiatowym Konkursie Profilaktycznym organizowanym przez ZSP w Chojnie, pod patronatem Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i Starostwa Gryfińskiego.
Ola Korycka, Radek Pietrzak i Emila Woźniak, którzy reprezentowali naszą szkołę, zajęli II miejsce w potyczkach z gimnazjum i szkołami ponadgimnazjalnymi. Nasi uczniowie musieli ustnie odpowiadać na pytania zadawane przez komisję, a następnie zaprezentować transparent z hasłami antydopalaczowymi: Stop!!! Dopalaczom. Ufaj. Kochaj. Uwierz w siebie. Żyj!!! Obchody w ZSP w Chojnie zwieńczył przemarsz społeczności uczniowskiej ulicami Chojny, w którym również uczestniczyliśmy.
Olu, Radku i Emilko! Gratulacje!
M. Kopczyńska - Pacyk
Społeczność Publicznego Gimnazjum im. M. Kotańskiego w Góralicach ma przyjemność zaprosić WSZYSTKICH, którzy lubią spędzić czas w dobrym towarzystwie, delektując się pięknym słowem, na spotkanie z literaturą, które odbędzie się 13 grudnia 2015 (niedziela) o godz. 15.00 w budynku gimnazjum.
Na program złożą się znane i mniej znane ballady Adama Mickiewicza w interpretacji Mieszkańców Gminy Trzcińsko – Zdrój!
Powróćmy jeszcze raz tam, gdzie
Jedzą, piją, lulki palą
Tańce, hulanki, swawola…
i gdzie
Ona mu z kosza daje maliny,
A on jej kwiatki do wianka…
Poczujmy dumę z bycia POLAKAMI!
Spotkajmy się 13 grudnia!
Obchodzony jest co roku 1 grudnia.
Czerwona kokardka symbolizuje solidarność z osobami z HIV/AIDS.
w sali Trzcińskiego Centrum Kultury, nasi wolontariusze będą kwestować na terenie gminy już od rana.
Zachęcamy mieszkaniowców do wsparcia Fundacji WOŚP i zapraszamy do centrum na pozostałe atrakcje które przygotowaliśmy specjalnie dla państwa.
W środę odbył się zaplanowany Szkolny Konkurs Profilaktyczny. Przystępując do współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie organizatorzy rozszerzyli treści dotychczasowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS o wiedzę z zakresu uzależnień oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do Szkolnego Konkursu Profilaktycznego przystąpiło 15 osób. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 59 pytań otwartych i zamkniętych. Zwycięzcami okazali się: Aleksandra Korycka z klasy III b, która zajęła I miejsce, Radosław Pietrzak z klasy I a zajął miejsce II, a na miejscu III uplasowała się Emilia Woźniak z klasy III b.
Gratuluję zwycięzcom, którzy 1 grudnia reprezentować będą szkołę w powiatowych potyczkach w Chojnie.
M. Kopczyńska - Pacyk
W roku 2015 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 19 listopada (czwartek)
Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja). Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałoczce papierosów, informacja ta – z racji swojej powszechności – szybko traci swój wydźwięk. Jak się jednak okazuje, dość skuteczne są „odstraszacze” graficzne – na przykład zdjęcia, nieraz makabryczne, zniszczonych organów wewnętrznych skutecznie zniechęcają młodzież do sięgania po papierosy oraz zwiększają liczbę palaczy, którzy decydują się zerwać z nałogiem. W wielu krajach – również w Polsce – wprowadza się współcześnie zakazy palenia w miejscach publicznych. Niestety, jak wskazuje badanie CBOS-u, zmiany te nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Zakazy odgórne ogrywają zwykle niewielką rolę – znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien odnaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak.
(Kalbi.pl)
19 listopada obchodzony jest dzień bez papierosa. Obchody przypominają palaczom o tym, że warto rzucić, a młodym, że nie warto zaczynać.
M.Kopczyńska-Pacyk
Dnia 25 listopada 2015 r. odbędzie się Szkolny Konkurs Profilaktyczny (kiedyś Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS).
Godzina: 9.25 do 10.10 Sala nr 16
Tematyka konkursu:
Zgłoszenia do konkursu przyjmują panie: Beata Gębala i M. Kopczyńska – Pacyk do dnia 20. 11. 2015 r.
Osoby, które zajmą 1, 2, 3 miejsce będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym w ZSP w Chojnie.
M. Kopczyńska - Pacyk