Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Dnia 28 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Góralicach oraz Szkoły Filialnej w Stołecznej uczestniczyli w widowisku edukacyjnym " Zabawa- to jest to!". Podczas widowiska dzieci w formie zabawy poznały ciekawe informacje na temat państw należących do Unii Europejskiej. W humorystyczny sposób przybliżyło młodym widzom kulturę, symbole i tradycje różnych krajów europejskich. Nie zabrakło również piosenek, zagadek oraz wspólnych gier ruchowych, które sprawiły, że nauka stała się prawdziwą przyjemnością. Udział w wydarzeniu był dla dzieci nie tylko źródłem radości ale także cenną lekcją o różnorodności i wspólnych wartościach krajów UE
24 kwietnia 2025 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów klas młodszych ze Szkoły Filialnej w Stołecznej oraz Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach. Tego dnia dzieci wyruszyły do Myśliborskiego Domu Kultury, by przeżyć niezwykłą przygodę teatralną.
Na scenie mogliśmy podziwiać spektakl "Wilk i Zając: Przygoda Nowa, której na imię Zgoda", przygotowany przez Poznański Teatr Aktora. Przedstawienie, pełne kolorów, humoru i wspaniałej gry aktorskiej, miało charakter profilaktyczno-wychowawczy. W przystępny i atrakcyjny sposób uczyło dzieci, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz umiejętność współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów.
Ale to nie był tylko czas nauki — to był dzień pełen śmiechu, rozmów i radosnych chwil. Słoneczna, gorąca aura sprzyjała integracji. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać, wymienić wrażeniami i po prostu cieszyć się wspólnym czasem poza murami szkoły. Na zakończenie, aby nieco ochłodzić rozgrzane od emocji głowy, zatrzymaliśmy się na pyszne lody, które były idealnym dopełnieniem tego cudownego dnia.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym osobom za możliwość przeżycia tej pięknej przygody. To był dzień pełen radości, uśmiechów i nowych przyjaźni!
Wychowawcy
W ramach obchodów Dnia Ziemi 23.04.2025, uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej, która miała na celu nie tylko integrację klas, ale także promowanie aktywności na świeżym powietrzu oraz zachęcanie do dbania o naszą planetę. Escape room przygotowany przez wychowawców klas odbył się na terenie szkoły, a uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie 15 zadań.
Uczniowie w grupach poszukiwali zagadek, które należało rozwiązać. Zadania te były różnorodne i obejmowały tematykę związaną zarówno z ekologią jak i ochroną środowiska.
W trakcie gry uczniowie świetnie się bawili, współpracując ze sobą i wspólnie rozwiązując zagadki. Było to doskonałe wyjście poza mury klasy, które dodatkowo zintegrowało naszą społeczność szkolną.
Liczyło się nie tylko poprawne odpowiedzi, ale również współpraca i zaangażowanie grupy. Po przeliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że w rywalizacji tej zwyciężyła grupa 8, w składzie: Antonina Lewandowska, Antoni Makuchowski, Wojciech Michałek, Oliwier Krajewski i Sonia Krasowska. Zwycięzcy wykazali się największym zaangażowaniem i mimo, iż wystartowali jako ostatni, pierwsi dotarli do skrzyni, którą otworzyli odkrytym w zadaniach kodem. W skrzyni odnaleźli zaklęcie, które uratowało Ziemię przed zagładą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i kreatywności oraz dziękujemy za udział w tej wyjątkowej zabawie. Mamy nadzieję, że gra terenowa nie tylko dostarczyła Wam mnóstwo zabawy, ale także przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej i pokazała, że na świeżym powietrzu można spędzić fantastyczny czas!
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia na naszej stronie internetowej.
Pozdrawiamy
T.Mazur, B.Kozak
Uczeń klasy 4 Leon Osadców zdobył III miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Plastyczny pt.: „Kolorowe okno na moje miasto – flora i fauna” – witraż.
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. UNICEF-u, ul. Emilii Plater 20 w Szczecinie. Uczeń naszej szkoły osiągną ogromny sukces, jego praco została wybrana spośród 244 prac witrażowych z 44 szkół i nagrodzona.
Zadaniem uczestników było wykonanie witrażu przedstawiającego florę lub faunę naszego regionu. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, kreatywność przy wykonaniu, różnorodność tematów i staranność, precyzja świadczą o wysokich umiejętnościach uczestników konkursu. Komisja była pod ogromnym wrażeniem nadesłanych prac.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
T. Mazur
W piątek, t.j. 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Góralicach odbyły się kolejne Targi Szkół. W tym roku zachęcano naszych ósmo- i siódmoklasistów do nauki w szkołach: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie oraz Szkoły Salezjańskie w Szczecinie.
Targi Szkół to impreza, z której skorzystali również uczniowie z SP w Trzcińsku – Zdroju. Prezentacja szkół ponadpodstawowych realizuje cele edukacyjne. Integracyjne i doradcze w zakresie planowania edukacji.
Magdalena Kopczyńska - Pacyk
Dnia 11 kwietnia 2025r. odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej "W ZIELONE GRAJMY DZIŚ" w Trzcinsku-Zdroju. Celem festiwalu jest promowanie proekologicznych zachowań. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Michalina Stachura zaprezentowali piosenki: "Ziemia jest darem dla nas wszystkich" oraz "Motyle". Prezentując swoje talenty wokalne i zaangażowanie w tematykę ochrony środowiska. Każde dziecko otrzymało nagrodę za uczestnictwo w tym wydarzeniu oraz pamiątkowy dyplom. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za wsparcie oraz aktywne zaangażowanie w przygotowania do występu.
A. Stachura
K. Kordas
W dniach 08 i 09 kwietnia uczniowie klasy 8 odwiedzili trzy szkoły ponadpodstawowe.
We wtorek odbyła się wizyta w ZSP w Chojnie oraz w ZSP w Gryfinie przy ulicy Łużyckiej.
W środę odpowiedzieliśmy na zaproszenie ZSCKR w Mieszkowicach.
Dzięki dniom otwartym uczniowie mogli poznać warunki kształcenia, kierunki, internat oraz kadrę
w szkołach. Wizyta w szkołach ponadpodstawowych przyczyniła się do wzrostu świadomości możliwości edukacyjnych, a niektórym ułatwiła zaplanowanie ścieżki kształcenia. Wyjazd stanowił formę integracji uczniów szkół w Góralicach oraz w Trzcińsku – Zdroju.
M. Kopczyńska - Pacyk
Okres przygotowań do świąt wielkanocnych to szczególna okazja do poznania i przypomnienia tradycji świątecznych. 9 kwietnia 2025r. w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach odbyły się warsztaty wielkanocne. Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Na stołach pojawiły się kolorowe palmy. Patrząc na wykonane prace, można stwierdzić, że mamy wielu utalentowanych Rodziców. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Palmy będą prezentowane na kiermaszu szkolnym. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy zechcieli poświęcić swój czas na wykonywanie palm, ale również tym, którzy wsparli nas w potrzebne materiały do realizacji zadania.
A. Stachura, K. Kordas
Osoby chcące wziąć udział w szkolnym konkursie szachowym proszeni są o zapisywanie się u pani Anny Bielawskiej – Wilk, oraz pana Arkadiusza Skowrona do dnia 16.04.2025 roku. Wszystkich szczegółów udzielą organizatorzy. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
A. Bielawska-Wilk
A. Skowron
Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczestniczyły w konkursie plastycznym " Mój ulubiony- najciekawszy bohater literacki" organizowanym przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcinsku -Zdroju.
W kategorii 3-4 latki: I miejsce: Bruno Chodak
W kategorii 5 latki: I miejsce: Antonina Lejman II miejsce: Michalina Stachura III miejsce: Elżbieta Kamińska
W kategorii 6 latki: III miejsce: Helena Lewandowska
Gratulujemy!
A. Stachura
K. Kordas
Dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się okazywania szacunku, zrozumienia, życzliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka.
A. Stachura
K. Kordas
Dzień Świadomości Autyzmu zainspirował nas do podjęcia działań w naszej szkole. Dzieci z klas 1-3 brały udział w zajęciach pt. „Nie każda niepełnosprawność jest widoczna”. Podczas zajęć uczniowie tworzyli własną definicję świadomości oraz niepełnosprawności. Omówiono prawa pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych dzieci. Na koniec uczniowie tworzyli prace dotyczące różnorodności oraz możliwości wsparcia dla kolegów z autyzmem. Na holu powstała gazetka ścienna informująca o zaburzeniu. Zajęcia przeprowadziła pedagog szkolna.
Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu oraz integrację uczniów.
Tematyka wpisuje się w Szkolny program profilaktyczno-wychowawczy a także w ideę patrona szkoły: „Daj siebie innym”.
M. Kopczyńska - Pacyk
"Daj siebie innym"
Na uroczystym apelu z okazji Dnia Patrona Szkoły zostały wręczone statuetki uczniom, którzy swoją postawą udowadniają, że warto czynić dobro, beziteresownie dbać o innych. W tym roku szkolnym Kotankę otrzymały dwie uczennice z kl. VIII - Maja Bożek oraz Hanna Makuchowska.
J. Angowska
28 marca podczas sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju Hanna Makuchowska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Góralicach, reprezentująca Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Krokus" w Góralicach, otrzymała stypendium sportowe przyznawane przez Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój za wyniki sportowe.
J. Angowska
Dnia 31.03.2025r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Patrona. Z tej okazji społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć Marka Kotańskiego. Apel uświetniły występy wokalne uczniów. Znane cytaty i wiersze przybliżyły zebranym sylwetkę patrona. Apel zakończył się scenką pt. „Sąd nad smartfonem”.
Apel zapoczątkował w naszej szkole tydzień bez smartfona. Każdego dnia tygodnia jedna klasa ma za zadanie przygotować aktywności, które podczas długich przerw odciągną uwagę uczniów od telefonów komórkowych.
Tym samym pragniemy przypomnieć dzieciom jak ważne są relacje rówieśnicze oraz aktywne spędzanie czasu.
B. Kozak
K. Chodak
W kategorii klas klas 0-3:
I miejsce Helena Lewandowska
II miejsce Wojciech Zalewski
III miejsce Dorota Kamińska
wyróżnienie Lilianna Przygrodzka
W kategorii klas 4-8:
I miejsce Wojciech Michałek
II miejsce Jakub Mikołajczyk
III miejsca Hubert Gnatowski
Gratulujemy!!!
nauczycielki języka angielskiego
W kategorii klas 0-3:
I miejsce Hanna Wielgat
II miejsce Martyna Gołofit
III miejsce Elżbieta Kamińska
wyróżnienie Dorota Kamińska, Maja Wittbrodt
W kategorii klas 4-8:
I miejsce Mikołaj Stańczyk
II miejsce Karol Sarata
Gratulujemy!!!
K. Chodak