Sztandar

Sztandar Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego składa się z płata, głowicy, drzewca i kokardy. Płat Sztandaru stanowi tkanina o kształcie kwadratu 100cm x 100cm.

Główna strona Sztandaru (awers) zawiera w centrum wizerunek orła białego ustalony dla godła Rzeczypospolitej na biało-czerwonym tle. Orzeł wykonany jest haftem wypukłym nicią srebrną. Natomiast korona, dziob i pazury haftowane są nicią złotą. Wszystkie napisy na awersie wyhaftowano nicią złota. Wokół godła widnieje pełna nazwa szkoły.

Lewa strona płata poświęcona jest patronowi. W centralnym punkcie znajduje się portret Marka Kotańskiego. Pod nim widnieje życiowe kredo patrona: „Daj siebie innym”.

Fundatorzy sztandaru:

Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum w Góralicach

Gmina Trzcińsko-Zdrój

Polska Żegluga Bałtycka – Pan Jan Warchoł

Ochotnicza Straż Pożarna w Góralicach

Pani Wiesława Pacyk

Pan Jerzy Kołaczyk

Pan Józef Winnik

Państwo Irena i Ireneusz Bylińscy

Pan Jacek Białko

Wyrazem szacunku i uznania dla gości i fundatorów, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości są pamiątkowe gwoździe umieszczone na drzewcu sztandaru