Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
21 czerwca 2022 r. w Centrum Kultury w Chojnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego “Świadomi zagrożeń”. Konkurs miał na celu propagowanie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życia. Organizatorem konkursu był Komisariat Policji w Chojnie. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii wiekowej klas I – IV uczennica naszej szkoły
Wiktoria Przygrodzka - została wyróżniona za pracę „Nie daj się uzależnieniom”
Gratulujemy Wiktorii sukcesu!
T.Mazur
Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy. Dziś po raz ostatni w tym roku szkolnym zadźwięczał dzwonek. Przed nami wytęsknione wakacje. Gratulujemy wszystkim dzieciom sukcesów w nauce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Trzecioklasistom życzymy, aby w następnym etapie edukacyjnym odnaleźli miejsce dla siebie i poznali nowych przyjaciół. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, jakie okazywali swoim dzieciom oraz pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku naszej szkoły. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie. Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji.
24 czerwca na uroczystym apelu w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Na uroczystość przybyła także pani sekretarz Aneta Dziedzic. Apel rozpoczął się polonezem odtańczonym przez ósmoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali kolejno: dyrektor, pan Ireneusz Nabywaniec, oraz pani sekretarz Aneta Dziedzic.
W kolejnej części nastąpił ceremoniał przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Następnym ważnym punktem było ślubowanie klasy 8. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się druga część uroczystości.
Koniec roku szkolnego jest również czasem podsumowań wyników nauczania uczniów. W tym roku szkolnym wielu z Was zasłużyło na wyróżnienie i pochwałę. Dziękujemy za wiele ciekawych inicjatyw, Wasze zaangażowanie i chęć pomocy w każdej sprawie. Naprawdę to doceniamy. Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla klasy z najwyższą średnią trafił do klasy 8a.
Uczniowie klas ósmych kończą właśnie kolejny etap swojej edukacji. Tu w Szkole Podstawowej im Marka Kotańskiego zdobywali doświadczenie i wiedzę niezbędną do podjęcia dalszej edukacji. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki za spełnienie wymarzonych celów. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową z wyróżnieniem to:
Amelia Białko, Tomasz Gołaszewski, Milena Mazurkiewicz, Kamil Mołdoch, Hanna Osetek, Emanuel Osadców, Wiktor Sumara, Paweł Zioła, Krzysztofa Herta, Marzena Zalewska, Daria Zawisza, Miłosz Ziętek.
Kończąc, życzymy Wam drodzy uczniowie spokojnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, wypoczywajcie i nabierajcie sił do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Tekst: Arkadiusz Skowron
Zdjęcia: Czesław Postawa
W ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego dzieci dzieliły się swoimi wakacyjnymi planami. Na korytarzu szkolnym wszyscy mogli się wykazać zdolnościami plastycznymi rysując różne miejsca pobytu. Każda praca była pomysłowa i ciekawa. Życzymy wszystkim tak kolorowych i udanych wakacji, jak były przedstawione na obrazkach.
Tekst, foto: A. Walawender, D. Fabisiak
Uczniowie Szkoły Filialnej w Stołecznej, a dokładnie uczennice klasy II: Barbara Kozak, Jagoda Osmałek, Julia Wożyńska, Lena Król oraz uczennice klasy III: Julia Chmielewska i Lena Matuszak wzięły udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Na początku była miłość – moja rodzina”. W konkursie tym wzięło udział blisko 3500 dzieci z całej Polski. Nasze uczennice otrzymały podziękowania za udział w tym konkursie, pomysłowość prac oraz kreatywne podejście do ważnego tematu rodziny. Konkurs podkreślał znaczenie rodziców, którzy mają decydujący wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, jego uczuć, świata myśli i dążeń. Wykonanie tych prac plastycznych było okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu. W podziękowaniu za udział dziewczynki otrzymały dyplomy i pięknie wydaną, przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie, bajkę o początku życia pt.: „Rózia”. W książce znajdują się również rebusy, krzyżówki i inne ciekawe zadania dla dzieci.
Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu.
Magdalena Stańczyk
22.06.22 r. (środa) odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy III Szkoły Filialnej w Stołecznej z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach. Po wakacjach dzieci będą tworzyły jeden zespół klasowy w placówce macierzystej. Uczniowie zostali przyjęci ciepło, serdecznie i „na słodko” przez gospodarzy szkoły. Zapoznali się z kolegami i koleżankami, budynkiem szkoły, jej otoczeniem oraz przyszłymi nauczycielami i wychowawcą. Na zakończenie trzecioklasiści wspólnie wybrali się na lody i plac zabaw.
Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia we wrześniu…
Magdalena Stańczyk
Dzieci z oddziału przedszkolnego w trakcie całego roku uczestniczyły w ogólnopolskim programie „Czytanie ma Moc”. Celem projektu było rozbudzanie i rozwijanie czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon, rozwijanie kompetencji takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie.
Program polegał na czytaniu polecanych książek wraz z dziećmi, a także na realizacji przez grupę przedszkolną cyklu warsztatów w oparciu o przygotowane scenariusze i materiały.
Zakupione książki pozwoliły dzieciom poznać nowych bohaterów literatury dziecięcej. Największą sympatią cieszył się Miś Padington, a mały chłopiec Noi wzbudził wśród dzieci zachwyt za odwagę i poświęcenie. Wiersze Michała Rusinka to zbiór śmiesznych i zabawnych anegdot dotyczących różnych pomieszczeń i przedmiotów znajdujących się w naszych domach.
Wszystkie maluchy otrzymały dyplom za udział w programie.
Tekst i foto: H. Radecka
Czas zakończyć pierwszy etap nauki ....
Postanowili uczcić to uczniowie klasy 3, którzy jeszcze niedawno stanowili najmłodsze grono naszych uczniów. Teraz nadchodzi czas wakacji, a co za tym idzie? Pożegnania i rozłąki.
14czerwca trzecioklasiści wraz z wychowawcą pojechali na wycieczkę do Alpaczkowej Zagrody w Nawrocku. Zwiedzali zagrodę, w której mieszkają nie tylko alpaki, ale także ptactwo ozdobne. Dzieci poznały alpaki, które są bardzo przyjazne dla ludzi. Mogły je same karmić, przytulić i głaskać. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat pochodzenia alpak, ich hodowli i pielęgnacji.Na zakończenie wizyty na uczniów czekało jeszcze wiele atrakcji: udział w zajęciach plastyczno - technicznych, ognisko i pieczenie kiełbasek.
Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Klasowy piknik dobiegł końca. Kończy się także nauka w klasie trzeciej.
Życzymy Wam drogie dzieci samych sukcesów w dalszej drodze zdobywania wiedzy.
Magdalena Stańczyk
KREATYWNY PROJEKT HISTORYCZNY
Uczniowie klas 8 w ramach projektu „Historia w pudełku” przygotowali pudełka oraz lapbooki w których zamknęli, najciekawsze według nich , wydarzenia z poznanej historii PRL-u. Czy możliwe jest pokazanie kawałka historii w pudełku? – Oczywiście, dowodzą temu zdjęcia ukazujące kreatywne prace naszych uczniów.
Bożena Kozak
W piątek 3 czerwca o godzinie 18 uczniowie klasy 7a rozpoczęli „nocowanie”, któremu przyświecało hasło: NOC BEZ TELEFONU – ODWYK OD SMARTFONA. Wieczór rozpoczął się od przygotowania sali na nocleg. Pierwszą atrakcją było ognisko na którym piekliśmy „drożdżowe chlebki” (przygotowane przez Majkę) i zajadaliśmy się pysznym ciastem (upieczonym przez Kingę). Następnym wydarzeniem był mecz siatkówki, zmagania sportowe wywołały wiele emocji. Zaopatrzeni w latarki i ubrani w kamizelki odblaskowe uczestniczyliśmy w grze terenowej, której celem było odkodowanie sekretnej wiadomości. Poszukiwanie zadań, czytanie mapy, rozwiązywanie zagadek i współpraca zespołów przyniosły dużo śmiechu i dobrej zabawy. Atrakcji tej nocy nie zabrakło, graliśmy w gry planszowe, uczestniczyliśmy w zabawach towarzyskich, na koniec odbyła się projekcja filmu. Rankiem, po pobudce, zasiedliśmy do wspólnego śniadania. Niewyspani, ale zadowoleni, powróciliśmy do domów.
Noc spędzona w gmachu szkoły pokazała placówkę zupełnie z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem.
Bożena Kozak
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III. edycji konkursu Mistrz Ortografii!
Uczestnicy sprawdzą swoją znajomość ortografii poprzez rozwiązywanie dyktand online na platformie Dyktanda.pl.
https://dyktanda.pl/lista-konkursow
W tej edycji rywalizacja będzie wyglądała następująco:
Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:
Udział w konkursie jest bezpłatny! Każdy uczestnik otrzyma nagrodę gwarantowaną, a najlepsi otrzymają pakiety korepetycji do wykorzystania na platformie Tutors.live.
Serdecznie zapraszamy!
Z piątku na sobotę w SP w Góralicach uczniowie klasy 3, wraz z wychowawczynią zorganizowali nocowanie w szkole. Pomysł był analizowany, planowany i oczywiście dyskusje trwały długo. Uczniowie zdecydowali: będziemy spali poza domem! Decyzja stanowiła wyzwanie, ponieważ większość dzieci poraz pierwszy miała spać poza domem.
Głównym celem wydarzenia była integracja uczniów, wspólna zabawa, działanie w grupie
i wdrażenie do samodzielności. Trzecioklasiści zdali ten egzamin! Pomimo pojawienia się małych kryzysów zasiedliśmy do śniadania w pełnym składzie:)
Dziękuję za wsparcie pani Patrycji Ożarowskiej, która pomogła przy kolacji.
Wych. M. Kopczyńska - Pacyk
8 czerwca 2022r. uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Góralicach w ramach realizacji tygodniowych zająć " Dzieci lubią czytać"odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Elżbieta Bożek opowiedziała dzieciom o funcjonowaniu biblioteki i zachęcała uczniów do czytania książek. Dzieci zaprezentowały wiedzę o ksiażkach, którą zdobyły już na zajęciach edukacyjnych.Na zakońzenie każdy uczeń otrzymał w prezencie książeczki "Ksiażką połączeni- czyli uczymy się czytać razem" oraz słodką niespdziankę. Podczas zajęć techniznych ucznowie zaprojektowali i wykonali swoją własną książeczkę. Dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.
Wych. G. Osetek