Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Zamiast spalać-zbieraj plastikowe odpady selektywnie!

    Polska należy do krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Oznacza to, że mamy najwięcej dni w roku z przekroczeniami poziomów zawartości pyłów zawieszonych i benzo(a)pirenu – najważniejszych czynników mających szkodliwy wpływ na układ oddechowy. Według raportu „Air Quality Atlas for Europe” polskie aglomeracje, takie jak Wrocław, Rzeszów, Lublin, Kraków, Kielce, Częstochowa, Bydgoszcz, Białystok, Warszawa, Poznań, Katowice i Łódź należą do tych o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie.

    O zagrożeniach dla zdrowia spowodowanych spalaniem odpadów w domowych paleniskach od lat mówi się bardzo dużo, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Przypomina o tym również Fundacja PlasticsEurope Polska w swojej kampanii informacyjnej „Plastik nie do pieca, piec nie do plastików”, w której dodatkowo zwraca uwagę na inny, mniej oczywisty argument przemawiającym za tym, by zamiast spalać odpady tworzyw sztucznych, poprawnie je segregować. – Odpady tworzyw są zbyt cenne, by je marnować. To wartościowy surowiec do recyklingu, a przed nami wyznaczone wysokie cele recyklingu opakowań tworzyw sztucznych i zawartości recyklatu w nowych wyrobach, o których mówi się w najnowszych propozycjach legislacyjnych  mówi dr inż. Anna Kozera-Szałkowska.W ramach kampanii stworzonej m.in. z myślą o wsparciu polskich gmin w ich zadaniach dotyczących edukacji ekologicznej można bezpłatnie pobrać i wykorzystywać opracowane przez Fundację materiały edukacyjne.

    Plastk to surowiec, nie odpad!

     Odpady tworzyw są zbyt cenne, by je marnować. To wartościowy surowiec do recyklingu, a przed nami wyznaczone wysokie cele recyklingu opakowań tworzyw sztucznych i zawartości recyklatu w nowych wyrobach, o których mówi się w najnowszych propozycjach legislacyjnych. W obecnym systemie gospodarowania odpadami w Polsce każdy płaci za odbiór odpadów, spalanie śmieci nie zmniejszy wydatków gospodarstwa domowego, przynosi natomiast negatywne skutki zdrowotne. Nagłaśniamy te przekazy już od wielu lat, ponieważ mamy świadomość, jak ważna dla zmiany nawyków jest długoterminowa edukacja – mówi dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska. Odpady tworzyw to wartościowy materiał, który poprzez recykling mechaniczny i chemiczny można ponownie wykorzystać do wyprodukowania nowych wyrobów. W ten sposób realizowana jest podstawowa zasada zrównoważonego rozwoju – racjonalne wykorzystanie zasobów. W Polsce, mimo zmian w prawodawstwie obowiązujących już od  blisko dekady, postęp w zagospodarowaniu odpadów jest zdecydowanie zbyt powolny. Według danych GUS1 w roku 2021 zebrano u nas ok. 13,7 mln ton odpadów komunalnych, z czego z gospodarstw domowych ok. 11,7 mln ton. Na jednego mieszkańca przypadało średnio 360 kg zebranych odpadów komunalnych, czyli wzrost o 16 kg w porównaniu z 2020 rokiem. W ocenie ekspertów branży odpadowej ilość wytwarzanych odpadów komunalnych jest jednak o kilka milionów ton wyższa niż dane podawane przez GUS. Brakujące ilości to śmieci porzucone w środowisku zarówno przez mieszkańców, jak i nieuczciwych przedsiębiorców, ale też niestety odpady spalane w gospodarstwach domowych.


  • „Znam parki krajobrazowe: Cedyński i Ujście Warty”

    Dnia 20.12.2022 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego wzięli udział pod opieką Pani Magdaleny Kopczyńskiej-Pacyk w finale Konkursu „Znam parki krajobrazowe: Cedyński i Ujście Warty”. Celem konkursu było poznanie środowiska przyrodniczego naszego regionu. Uwrażliwianie na ochronę środowiska. Poznanie parków krajobrazowych Cedyńskiego i Ujście Warty. Konkurs był poprzedzony wycieczką, która odbyła się 24.10.2022 r. do rezerwatu „Wrzosowiska Cedyńskie” im. Inż. Wiesława Czyżewskiego leżącego na terenie Karpat Cedyńskich. Uczniowie zdobyli wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat otaczającej nas przyrody a także zdobyli nowe, ciekawe doświadczenia.

    T.Mazur

  • Koncert "Hej kolęda, kolęda!" i Jasełka w BiCK

  • ,,Kto książki czytać lubi, w życiu się nie zgubi”

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie promującym czytelnictwo. Zaprezentowali ciekawe prace plastyczne zachęcające do korzystania z księgozbioru biblioteki, częstego kontaktu z literaturą oraz zwracali uwagę na zalety takiego spędzania czasu. Powstały plakaty z hasłami, które zapraszały do ,,niezwykłej podróży z książką”.

    Pierwsze miejsce zajął Antoni Augustyniak z kl. II.
    Drugie miejsce zajęła  Wiktoria Idzi z kl. I,
    Trzecie Laura Stargardt  również pierwszoklasistka.
     

    Wśród wyróżnionych znalazły się prace pierwszoklasistów: Franciszka Przygrodzkiego  oraz Darii Romaniuk.

    Nagrodę otrzymała także uczennica kl. IV Lena Matuszak, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

    Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

     Gratulujemy!

     Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.

     

    Organizatorzy:        

    Elżbieta Bożek      
    Mariola Maciążek  

  • Jasełka w Stołecznej

    Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi, radośniejsi.

    W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci, które przygotowały jasełka. Przedstawienie historii przyjścia na świat Pana Jezusa oraz wspólne śpiewanie kolęd pozwoliło zaproszonym gościom oraz społeczności szkolnej poczuć magię tego wyjątkowego zdarzenia.

    Tekst:  D. Fabisiak

    Foto: M. Bazan, H. Radecka

  • Jasełka ,,Niesforna klasa"

    Boże Narodzenie to bez wątpienia niezwykłe święta. Zawierają w sobie wszystko to, co kochamy najbardziej – bliskość rodziny, odświętny, radosny nastrój, dreszczyk emocji przy zaglądaniu pod choinkę w poszukiwaniu prezentów.Te Święta, to czas miłości, radości, dzielenia się tym wszystkim, co najlepsze w człowieku.

    22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka zatytułowane „Niesforna klasa”. Tym razem tajemnica Bożego Narodzenia rozegrała się w szkolnych realiach lekcyjnych. Głównym przesłaniem tych jasełek była walka dobra ze złem. Młodzi aktorzy zagrali bardzo niegrzecznych uczniów, którzy spotkali anioła i diabła. Anioł ostrzegał dzieci przed złem i zaprowadził do nowo narodzonego Jezusa. Spotkanie z Jezusem, który jest Miłością, odmieniło serca niesfornych dzieci niosąc całej szkolnej społeczności przesłanie radości i pokoju. W role wcielili się uczniowie z klasy VI.

    Występ uświetnił przepiękny taniec aniołów ,,Noel” w wykonaniu uczniów z klas I-III (opuekunki: Mariola Maciążek,  Grażyna Osetek,  Bogumiła Kordas) W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas kolędy w wykonaniu przedszkolaków (opiekynki: Elżbieta Bogusz-Kowal),  uczniów z klas I-III oraz solistek: Wiktorii Przygrodzkiej, Agaty Szumiło, Zosi Kordas, Mai Romaniuk oraz Daryny Mysanets.

    Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował aktorom oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

    Janina Angowska

  • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    20 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego dało się odczuć nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Rada Rodziców zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Na stoiskach można było kupić przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły oraz zasmakować przepysznych ciast, deserów i domowego chleba. Robienie świątecznych zakupów sprawiło wszystkim dużo radości. Zebrane fundusze zasilą konto Rady Rodziców.

    Wszystkim zaangażowanym rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania kierujemy do pań Ewy Stargardt, Karoliny Idzi, Pauliny Myślickiej , Patrycji Ożarowskiej za poświęcony czas i prowadzenie kiermaszu oraz do pani Marty Białko za współpracę ze szkołą.

    G. Osetek

  • ,,Ci, którzy książki czytają, to ciekawe życie mają!”

                 W naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący czytelnictwo. Warunkiem udziału w nim było wykonanie pracy plastycznej zachęcającej do kontaktu z książką oraz do odwiedzania bibliotek. Powstały ciekawe  prace, wykonane różnymi technikami. Na uwagę zasługują  hasło zapraszające do niezwykłej podróży w świat literatury. Pierwsze miejsce w Szkole Filialnej w Stołecznej zajęła Maja Zalewska z kl. I, drugie miejsce przypadło Mikołajowi Stańczykowi z kl. II, natomiast trzecie miejsce zajęła Lena Król z kl. III. Wyróżniono plakat Magdaleny Polek oraz Mai Wittbrodt. Są to uczennice klasy pierwszej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

    Gratulujemy!

    Dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.

    Organizatorzy:

    Elżbieta Bożek

    Mariola Maciążek

  • Konkurs na „Piernikowe cudo” rozstrzygnięty

    W szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach odbył się konkurs w klasach 1-3 na najpiękniej udekorowany piernik. W każdej klasie zostały wybrane trzy takie ciastka.

     Oto zwycięzcy:

    Klasa 1

     I miejsce Dorota Kamińska

    II miejsce Laura Stargardt

    III miejsce Kajetan Głuszko

     Klasa 2

    I miejsce Katarzyna Jaz

    II miejsce Wiktoria Bożek

     III miejsce Antonina Lewandowska

    Klasa 3

     I miejsce Lena Bączek

    II miejsce Szymon Malec

     III miejsce Aniela Kowal

    Gratulujemy!!

     wych. kl.1-3

  • ''List do Świętego Mikołaja''- nagrody dla dzieci ze Szkoły Filialnej

    Pisanie listów jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych.  W dniu 16 grudnia 2022r. wzięliśmy udział w  uroczystymrozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy list do św. Mikołaja oraz otwarciu wystawy pokonkursowej w Muzeum Narodowym w Szczecinie. W tegorocznej, X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszy „List do św. Mikołaja” udział wzięło 250 osób. Listy były wyjątkowe, dlatego że dzieci prosiły w nich św. Mikołaja o prezenty nie tylko dla siebie, ale też dla innych, dla piesków, kotków, pokój na Ukrainie, powrót dzieci do swoich domów. Św. Mikołaj był nimi wzruszony. Szkoła Filialna w Stołecznej ma wielu laureatów tego niezwykłego konkursu. Oto oni:

    Kategoria wiekowa 5–6 lat:

    Wyróżnienie - Brajan Lewandowski (oddział przedszkolny)

     

    Kategoria wiekowa 7–8 lat:

    I miejsce - Mikołaj Stańczyk(kl. II)

    II miejsce - Marta Kapczuk-Niekorek (kl. I)

    III miejsce - Nadia Krajewska (kl. I)

     

    Kategoria wiekowa 9–10 lat

    III miejsce - Lena Niekorek (kl. III)

     

    Najpiękniejsze listy będzie można obejrzeć w Muzeum Narodowym w Szczecinie na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

                                                                                                  Magdalena Stańczyk          

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Filialnej

    Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez Radę Rodziców kiermaszu bożonarodzeniowego w okresie przedświątecznym. 16grudnia 2022 r.  w holu naszej szkoły panował świąteczny nastrój. Odbył się kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu była integracja społeczności szkolnej oraz zebranie środków na zasilenie konta Rady Rodziców. Był on doskonałą okazją do zakupu ręcznie robionych ozdób choinkowych, stroików, dekoracji świątecznych oraz prezentów. Stoisko z produktami urzekało pomysłowością i oryginalnością.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do naszego świątecznego kiermaszu. Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim, którzy dokonali zakupu i wsparli naszą świąteczną inicjatywę.

     

    Teresa Noga

     

  • Laureatki ogólnopolskiego konkursu "List do św. Mikołaja"

    W tegorocznej, X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najciekawszy „List do św. Mikołaja” organizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie udział wzięło 250 osób.

    Prace konkursowe oceniano  w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat (49 uczestników), 7-8 lat (94 uczestników) i 9-10 lat (107 uczestników).

    Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im . Marka Kotańskiego ma  dwie laureatki:

    -w kategorii 7-8 lat II miejsce zajęła Antonina Lewandowska z kl. 2

    - w kategorii 9- 10 lat II miejsce zajęła Lena Matuszak z kl. 4.

    Serdecznie gratulujemy!!! Brawo dziewczyny!!!

    .

  • MOBILNE PLANETARIUM W SZKOLE FILIALNEJ

    15 grudnia 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z oddziałem przedszkolnym mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnych zajęciach w Mobilnym Planetarium. W ogromnym dmuchanym namiocie został wyświetlony film o wszechświecie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali projekcję. To była bardzo ciekawa lekcja astronomii.

     

    Wychowawcy

                                                                                           

  • „Mały człowiek, wielkie emocje”, czyli rozmowy o uczuciach w Szkole Filialnej

    Pierwsze lata szkolne to ważny okres rozwoju osobowościowego i społecznego dziecka. Towarzyszymu dojrzewanie emocjonalne, umożliwiające w sposób coraz bardziej precyzyjny określanie tego, codziecko czuje. Kształtuje się też zdolność do rozumienia emocji wyrażanych przez inne osoby.W środowy poranek mieliśmy przyjemność gościć Panie z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Chojnie, które pomogły  dzieciom odpowiedzieć na pytanie „Gdzie mieszkają emocje?”. Uczestnicy warsztatów uczyli  się właściwego rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji. Uświadomili  sobie, że ich ciało reaguje na przeżywane emocje oraz  bogacili  słownik przydatny do rozmów o emocjach.Każda grupa wykonała zarys „ludzika”, który pomógł zrozumieć gdzie w naszym ciele znajdują się emocje takie jak: strach, złość, żal, wściekłość, radość..?

    To były bardzo ciekawe i pomocne warsztaty.

    Magdalena Stańczyk

  • Zaproszenie

    Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego serdecznie zaprasza na

    KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, 

    który odbędzie się we wtorek 20 grudnia 2022r. 

    od godz. 9.00 do 13.00

    W ofercie stroiki, ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta.

    Rada Rodziców 

  • Wycieczka w Szczecińskim Parku Trampolin Fan JUMP

    08 grudnia 2022 r. uczniowie klas 7, 8a oraz 8b Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach wraz z wychowawcami wybrali się do Szczecina, do Parku Trampolin Fan JUMP. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. 

    Na terenie parku  znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej  trenerki. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji. 

    W ofercie obiektu jest również atrakcja Laser tag, czyli paintball laserowy, gdzie chętni uczniowie w sieci labiryntów, ogromnych stalowych beczek, lamp UV, stroboskopów, fluorescencyjnego graffiti i efektów dźwiękowych przenieśli się do zupełnie innej rzeczywistości pełnej przygód i niespodzianek. 

    Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

    T.Mazur

     

  • Wizyta w kinie

    W poniedziałek 12.12.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS w Gorzowie Wielkopolskim na film pt. „Bella i Sebastian – Nowe Pokolenie”. Nowa wersja filmu to mądra i wartościowa opowieść o przyjaźni chłopca z psem, przebywaniu blisko natury oraz budowaniu wzajemnych relacji rodzinnych. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po wizycie w kinie udaliśmy się do restauracji McDonald’s. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

     

    tekst i foto: H. Radecka

     

  • Henryk Sienkiewicz w Góralicach!

    11 grudnia 2022 w naszej szkole miała miejsce VII edycja kawiarenki literackiej

    w ramach projektu Gmina Trzcińsko – Zdrój czyta klasykę literatury polskiej.

    Tym razem spotkanie poświęcone było twórczości  autora  Trylogii.

    Zebrani przypomnieli sobie fragmenty powieści, które stały się źródłem takich bon motów jak np.  mów mi wuju ; kończ waść, wstydu oszczędź; nic to Baśka, nic to.

     

    Oto lista czytających i repertuar.

     

    OGNIEM I MIECZEM

     

    1. Marianna Jakowiecka –                                        spotkanie Skrzetuskiego z Zagłobą

     

    2. Jolanta i Ryszard Lejmanowie –Helena uprowadzona przez Bohuna do Czarciego Jaru

     

    3. Agata Romańczuk  - rozmowa Wołodyjowskiego, Zagłoby i Podbipięty z Rzędzianem                       

     

     

    POTOP

     

    4. Urszula Sumara –              pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem

     

    5. Dorota i Robert Kowalscy –          spotkanie Oleńki i Kmicica na uczcie u Radziwiłła

     

    6. Elwira Juwa –                                zdrada Janusza Radziwiłła

     

    7. Agnieszka Pieróg -                        przygotowanie do wysadzenia kolubryny przez Kmicica

     

    8. Anna i Marek Przygrodzcy z córką Wiktorią      pogodzenie Kmicica i Oleńki

     

     

    PAN WOŁODYJOWSKI

     

    9. Bogumiła Kordas z wnukiem Karolem –              Basia wyznaje miłość Michałowi Wołodyjowskiemu

     

    10. Zuzanna i Ireneusz Nabywańcowie –                 porwanie Basi przez Azję Tuhaj -beja

     

    11. Maria i Ryszard Ostrowscy- pożegnanie Michała z Basią przed wysadzeniem twierdzy

     

    12. Ks. Proboszcz Ryszard Kleczyński-   mowa ks. Kamińskiego nad trumną   Wołodyjowskiego

     

                Literacką kawiarenkę tworzą ci, którzy czytają, oraz słuchający.  

    Spotkaniu towarzyszyła projekcja multimedialna,  którą prezentował pan Czesław Postawa, (w większości przygotowana przez Sabinę Kwiecień) oraz tematyczna scenografia. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe zakładki zaprojektowane przez panią Teresą Mazur.  Spotkanie fotografowała pani Anna Przygrodzka, a przy jego organizacji wydatnie pomagała  pani Agata Romańczuk.

                Gospodarze podejmowali gości domowym  ciastem, które w tym roku dostarczyły panie: Iwona Bożek, Elwira Juwa, Bogumiła Kordas, Teresa Kotelecka, Agata Romańczuk

    i Helena Tondel.

    Kawiarniany bufet prowadziła pani Iwona Bożek.

    Pan Ireneusz Nabywaniec –dyrektor szkoły- zadbał o  logistykę.

     

    Panowała miła, rodzinna atmosfera.

     

     

    Składam Wszystkim gorące podziękowania. 

     

                            Zofia Kwiecień - pomysłodawczyni  spotkania i jego prowadząca

  • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty zaprasza

    Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszym miasteczku. W piątek 16 grudnia 2022 roku o godzinie 16.30 w sali widowiskowej BICKu Rodzice dzieci Przedszkola Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty przedstawią jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trzcińska-Zdroju i nie tylko, każdego kto zechciałby spędzić czas w wyjątkowym nastroju, przenieść się do Betlejem, gdzie narodziło się Boże Dziecię.

    To będzie wyjątkowe wydarzenie...

    Po pierwsze z wyjątkowymi aktorami, po drugie wydarzeniu przyświecać będzie szczytny cel.

    Kupując bilet ( DOROŚLI - 10zł, DZIECI - wstęp wolny) na przedstawienie każdy z nas może wesprzeć zbiórkę Hani Taberskiej, która walczy z chorobą-dystrofią mięśniową. Hania ma 5 lat, mieszka w naszym miasteczku, mimo choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Hanię często dopadają infekcje, a wtedy nawet przy tych drobnych infekchach potrzebuje wsparcia asystora kaszlu. Dlatego właśnie mama Hani otworzyła zbiórkę na asystor kaszlu , którego koszt jest spory(około 20 tyś. zł).

    Link do zbiórki:

    https://pomagam.pl/fy94pp?podglad...

    Hania mimo wszystkich przeciwności losu jest bardzo energiczną, żywą i wesołą dziewczynką, która ma silną wolę życia! Jest bardzo czuła i delikatna jak na swój wiek. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo, bardzo wdzięczni.

    Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, otwórzmy nasze serca w tym magicznym czasie.

    Z A P R A S Z A M Y

  • Wielki sukces naszych uczennic

    W dniu 7 grudnia w Sianowie odbyły się mistrzostwa województwa Igrzysk Dzieci w badmintonie. Z ogromną przyjemnością informujemy ,że 1 miejsce i przepustkę do zawodów ogólnopolskich zdobyły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach : uczennica klasy VI Hanna Makuchowska oraz Maja Romaniuk uczennica klasy V. Dziewczyny na co dzień trenują w klubie LUKS Krokus Góralice pod okiem trenera Emiliana Osetka.

    Gratulujemy i trzymamy kciuki za występy w rozgrywkach ogólnopolskich.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

    Dyrektor
    mgr Ireneusz Nabywaniec

    Wicedyrektor
    mgr Monika Bieniek
  • 91 4148 014


    Szkoła Filialna
    w Stołecznej:
    91 4148 323

Galeria zdjęć