Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
02 maja 2015r. zawodnicy LUKS „Krokus” Góralice wzięli udział w turnieju w Schwedt. Nasi badmintoniści startowali w 8 kategoriach wiekowych.
1. miejsca zajęli: Paweł Zioła (U-8), Bartosz Korycki (U-14), Katarzyna Grabowicz (U-17), Karol Gontarz (U-17).
Ze srebrnymi medalami do kraju wrócili: Wiktoria Lewandowska (U-11), Wiktoria Saskowska (U-14) i Michał Osadców (U-17).
Na trzecim miejscu podium stanęli: Hanna Osetek (U-8), Wojciech Kościelny (U-11), Dominika Szumiło (U-11).
Ponadto w zawodach wystartowali: Karolina Kozak (U-8), Michał Makuchowski (U-11), Kacper Mrówka (U-11), Oskar Szczepaniak (U-11), Marcin Winnik (U-14), Jakub Gołaś (U-14) i Weronika Saskowska (U-17).
Gratulacje dla wszystkich zawodników i pani trener Pauliny Rzeszowskiej!!!
Technika: ankieta.
Cel: ewaluacja Targów Szkół.
Termin: 13.04.2015 r. (po Targach Szkół).
Badana grupa: 47 uczniów klas III gimnazjum: kobiety 24 (III a – 9, III b – 13), mężczyźni 23 (III a-13,
III b-10).
Ankieta składała się z 6 pytań zamkniętych i otwartych.
Pytanie nr 1 dotyczyło wpływu Targów Szkół na wybór szkoły ponadgimnazjalnej. 27 osób (na 47) odpowiedziało pozytywnie, co stanowi 57,4% ankietowanych. W pytaniu nr 2 uczniowie wskazali szkołę uczestniczącą w Targach Szkól, iw której chcieliby się uczyć. Najwięcej uczniów wybrało szkoły w Myśliborzu, potem w Chojnie oraz równolegle w Dębnie i Szczecinie.W pytaniu nr 3 uczniowie potwierdzili swoje wybory z pytania 2, wymieniając wg ważności 3 szkoły ponadgimnazjalne, do których chcieliby złożyć podania. Aż 44.6% uczniów mogłoby się uczyć w szczecińskich szkołach (CEMiP, Delta, różne licea ogólnokształcące).
Odpowiedzi udzielane w pytaniu 4 były równoznaczne z oceną Targów Szkół (6 oznacza najwyższą ocenę, 1 – najniższą). Okazało się, ze uczniowie wysoko oceniają działanie pomagające im w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, przyznając średnią ocenę 5 (48%).
100% respondentów uznało, że Targi Szkół powinno się zorganizować w przyszłym roku. Oznacza to, że uczniowie oczekują różnych sposobów wsparcia podczas planowania ścieżki edukacyjnej.
Ostatnie, 6 pytanie dotyczyło pomysłów na zmiany, czyli co było nie tak podczas Targów Szkół i co można zmienić na lepsze. Najczęściej pojawiającym się pomysłem było zaproszenie większej ilości szkół (ciekawszych; ze Szczecina; nowych) oraz ograniczenie czasu
na prezentacje szkół na rzecz indywidualnych rozmów gimnazjalistów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Uczniom przeszkadzało nagłośnienie (na sali gimnastycznej jest słaba akustyka) oraz to, że nie mogli korzystać z poczęstunku.
Wyniki ankiety posłużą organizatorom do wypracowania wniosków i wprowadzenia zmian podczas następnych Targów Szkół.
M. Kopczyńska-Pacyk
Co roku przed wakacjami nasi uczniowie uczestniczą w realizacji programu profilaktycznego NOE. Zajęcia są skierowane do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W tym roku zajęcia odbędą się 01.06.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. M. Kotańskiego w Góralicach. Realizatorem jest Beata Wierzchowiecka – Protasiuk z Agencji Profilaktyki i Terapii Uzależnień.
Plan dnia:
Kl. I a i I b od 8.35 do 11.10
Kl. II a, II b i II c od 11.25 do 14.00
Lekcje poza programem odbywają się wg planu.
Program ma otwierać pewien dłuższy proces pozytywnych zmian w związku z problemem alkoholowym i narkotykowym. Jego celem jest przede wszystkim przekształcenie nieprawidłowych przekonań panujących wśród młodzieży, ma on również motywować do podejmowania osobistych postanowień o zaniechaniu danego działania oraz ukazywać sprzeczności między cenionymi wartościami a zachowaniami alkoholowymi. Program pogłębia wiedzę młodych ludzi na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość.
Część I – PRAWDA – ma na celu uświadomić młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, informuje o szczegółach i skutkach uzależnienia
Część II – MIŁOŚĆ – akcentuje wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi.
Część III – WOLNOŚĆ – rozwija umiejętność odmawiania, asertywności, zachęca do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień.
Metody aktywizujące takie jak: burza mózgów, drama, dialogowanie, wizualizacja. Każda z metod wpływa na aktywny udział młodzieży w programie i możliwość wysnuwania samodzielnych wniosków.
(Część informacji wykorzystano z Internetu).
M. Kopczyńska-Pacyk
Katarzyna Grabowicz i Karol Gontarz wraz z trenerem Pauliną Rzeszowską i mamą Karola-Anną Gontarz wybrali się 1 maja do Mścic na Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego.
Oczywiście przywożąc ze sobą medale.
W turnieju wzięli udział zawodnicy min z Polanowa, Sławna i Miastka. Rozegrano 52 mecze.
Poza grami singlowymi Kasia zagrała debla z Paulą Roman a Karol z Robertem Cybulskim.
Karol rozpoczął turniej wygraną z Pawłem Szwedom 2:0 ( 21:15, 21:18). Kolejną wygraną zaliczył z Łukaszem Stępniewskim 2:0 (21:8, 21:18). Przegrał natomiast z Robertem Cybulskim 0:2 (18:21, 14:21) i Nikodemem Ratkowskim 1:2 (21:15, 18:21, 19:21). Ostatecznie zajął 2 miejsce!
Kasia swój pierwszy mecz zagrała z Martyną Gostomczyk wygrywając 2:0 (21:15, 21:15), Pokonała również Paulę Roman 2:1 (21:11, 15:21, 21:15), oraz Martę Bukowską 2:0 (21: 13, 21:11) Zdobywając 1 miejsce w Turnieju.
W grach mixtowych Kasię i Karola pokonała para Paula Roman i Nikodem Ratkowski 0:2 (13;21, 17:21). Nasi zawodnicy zdobyli tym samym miejsce 2!
W grach deblowych Kasia z Paulą zajęły miejsce 2 przegrywając 2:1 (19:21, 21:17, 18:21) z Bukowską i Gostomczyk.
Karol z Robertem pokonując Stępińskiego i Szwede 2:0 ( 21:12, 21:17) zdobyli 1 miejsce w turnieju.
Dnia 30.04.2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Była ustawą zasadniczą, którą w 1791r. uchwalono jako pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki mieszkańców państwa oraz zasady organizacji jego władz. Konstytucja ta trwała 14 miesięcy. Targowiczanie przy pomocy Rosji doprowadzili do wojny, w wyniku której nastąpił rozbiór Polski. Konstytucja 3 Maja stała się symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się.
Apel przygotowała klasa 2b wraz z wychowawcą - Panią Teresą Mazur. Uczniowie tej klasy prowadzili apel i przygotowali część artystyczną składającą się z wierszy i scenek, które przybliżyły nam atmosferę i historię tego wydarzenia. Integralną częścią uroczystości był przepiękny śpiew szkolnego chóru przygotowanego przez Panią Elżbietę Bogusz-Kowal, która również wraz z uczennicą Sabiną Kwiecień zagrały wspólnie VII symfonię Bethovena. Chór odśpiewał pieśni patriotyczne bliskie każdemu Polakowi jak „Mazurek 3 maja”, „Warszawiankę”,” Rotę” oraz hymn państwowy i szkoły. Imprezę uświetniły solowe występy: Anna Osińska zaśpiewała „Marsz, marsz Polonia”, natomiast Sabina Kwiecień zagrała „Andantino” Adama Chaczaturiana.
Odświętną dekorację przygotowała Pani Małgorzata Sobczuk.
Uroczysty strój, założenie kokardy narodowej i wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.
Pan dyrektor Ireneusz Nabywaniec dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, zaprosił do aktywnego uczestnictwa w gminnych obchodach Święta 3 maja w Trzcińsku Zdroju w niedzielę 3 maja 2015r.
Po raz pierwszy ozdobą apelu z okazji święta narodowego było godło Polski stworzone podczas zajęć artystycznych z filcowania, prowadzonych przez Panią Małgorzatę Sobczuk. Godło wykonała grupa uczniów z klasy 2b: Ernest Morawski, Zuzanna Wiśniewska, Piotr Przetacznik, Jan Roch, Patryk Konopka oraz Adam Wiącek. Zostali oni poproszeni na środek i Pan dyrektor w obecności całej szkoły osobiście pogratulował im świetnego pomysłu i wykonania tego dzieła.
Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu apelu uczniom z klasy 2b, członkom chóru szkolnego, paniom: Elżbiecie Bogusz-Kowal, Małgorzacie Sobczuk, Zofii Kwiecień, Helenie Tondel, Bożenie Kozak, Agacie Makuchowskiej oraz Danielowi Kozakowi i Dominikowi Szołkiewiczowi.
Teresa Mazur
Dwójka badmintonistów Krokusa Góralice : Katarzyna Grabowicz i Karol Gontarz zakwalifikowała się do 21. Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych |Mistrzostw Polski |, która odbędzie się 15 czerwca 2015 r. Kasia i Karol będą rywalizować w grach singlowych i grze mieszanej. Życzymy powodzenia na korcie.
Karol Gontarz w poniedziałek wrócił z Warszawy z zawodów w badmintona i po męczącej podróży i nieprzespanej nocy znalazł siły i chęci, aby reprezentować naszą szkołę w FINALE WOJEWÓDZKIM GIMNAZJADY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, który odbył się 14.04.2015r w Gryfinie. Dystans, na który Karol zdobył kwalifikację w Mistrzostwach Powiatu to 1500 metrów ( w powiecie był drugi). Wiedzieliśmy, że w finale wojewódzkim będzie o wiele trudniej niż w mistrzostwach powiatu, ale widząc chęć i zapał Karola, byłem spokojny o przebieg sportowej rywalizacji. Na starcie stanęło 83 zawodników, najlepszych sześciu z każdego powiatu, a ukończyło 77. Po ciężkiej walce Karol sprawił nam miłą niespodziankę i uzyskał 9 miejsce w województwie. Gratulujemy Wielkiego Sukcesu!!!
Wyniki
http://natkanski.home.pl/mos/uploads/komunikaty/przelaje_szs/wyniki_gim2015.pdf
W niedzielę odbył się Ogólnopolski turniej „Harcownik Warsaw Open” juniorów młodszych. Nasz klub godnie reprezentowali Katarzyna Grabowicz i Karol Gontarz.
Kasia wyszła ze swojej grupy pokonując Agnieszkę Koper 2:0 (21:13, 21:13) i Marynę Filipiak 2:1 ( 21-17,14:21, 21-15).
Pierwszym rywalem Karola w grupie był Maciej Gomoła, którego pokonał 2:0 (21:16, 21:16), natomiast drugim był Nikodem Ratkowski który pokonał Karola 1:2 ( 10-21, 21-14, 16-21).
W grze wspólnej naszych zawodników zdobyliśmy wysokie trzecie miejsce wygrywając w swojej grupie z Jakubem Anisiewiczem i Magdaleną Kostyła 2:0( 21:7, 21-5)oraz Jakubem Tembikowskim i Natalią Sidor 2:1 (18-21, 21-13, 21-16 ).
Miejsce o wyższe podium odebrali nam Michał Kikosicki i Aleksandra Kołodziej wygrywając z Kasią i Karolem 2:0 (21-12, 21-15).
Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Czasem brakuje im trochę szczęścia, czasem trochę precyzji i dokładności ale i tak możemy być z nich dumni!
Dyrektor Gimnazjum dla Dorosłych w Trzcińsku-Zdroju i Dyrektor Gimnazjum w Góralicach ogłaszają i zapraszają do udziału w I edycji konkursu fotograficznego pn. :
„ Trzcińsko- Zdrój – moje miasto w fotografii”
Regulamin
Uczestnicy biorący udział w konkursie akceptują powyższy regulamin oraz wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z przepisami Ustawy z dn. 29. 08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dane osobowe uczestników będą chronione zgodnie z wymienioną ustawą. Podanie danych jest dobrowolne , lecz ich brak uniemożliwia udział w konkursie. Dane osobowe laureatów i wyróżnionych osób ( imię i nazwisko oraz szkoła, opublikowane mogą być w Internecie i innych mediach. Dane osobowe mogą być przekazane fundatorowi nagród. W sprawie roszczeń wnoszonych przez osoby trzecie odpowiedzialność ponosi autor.
Zapraszamy
ORGANIZATORZY
W roku szkolnym 2014/2015 następujący uczniowie szkoły zakwalifikowali się do wojewódzkich etapów konkursów przedmiotowych:
Miło jest na poinformować, że Sabina, która jest uczennicą klasy I zdobyła tytuł Laureata.
Wszystkim uczniom gratulujemy!!!
W imieniu naszym jak i naszej córeczki Zuzanki chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy biorą aktywny udział w akcji w zbieraniu nakrętek. Jest to dla nas ogromna radość, że tak wiele osób jest z nami i, że wszyscy są nastawieni na pomoc. Chcielibyśmy żebyście wiedzieli, że dzięki takim osobom jak wy, my mamy siłę do dalszej walki o zdrowie naszej córeczki, a musicie wiedzieć, że u nas występują też słabsze dni, kiedy jest nam bardzo ciężko. Jeszcze raz dziękujemy bardzo wam za pomoc w zbieraniu nakrętek.
Pozdrawiamy
Zuzia z rodzicami
W ramach programu Bezpieczna Szkoła nasze gimnazjum odwiedziła funkcjonariuszka z Komendy Policji w Chojnie pani Anna Przybylska, która poprowadziła szkolenie profilaktyczne z zakresu Cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. W szkoleniu aktywnie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.
A. Skowron
Szczęśliwy numerek w dn. 22.05.2015 r. to:
18
Zasady:
1. Szczęśliwy numerek to numer z dziennika.
2. Losowany jest w piątek i obowiązuje tylko w piątki.
3. Zwalnia ucznia z:
- niezapowiedzianych kartkówek,
- niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych,
- innych niezapowiedzianych (nieustalonych wcześniej) form oceny ucznia.
4. Nie obowiązuje w przypadku zapowiedzianych wcześniej sprawdzianów, kartkówek lub ustnej oceny ucznia (tj. recytacje wiersza, itp.)
Szczęśliwy numerek obowiązuje od 01.10.2013r. do 20.06.2014r.
Opiekun SU
aut. nr 1 - zbiórka przystanki PKS
Babin - 6.00
Piaseczno - 6.05
Stołeczna - 6.10
Rosnowo - 6.25
Trzcińsko - 6.35
Rów - 6.40
XII Targi Szkół w Góralicach.
To już tradycja naszego gimnazjum, że na przełomie marca i kwietnia zapraszamy gości
ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku poraz dwunasty spotkaliśmy się ze wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie zapoznali gimnazjalistów z warunkami swoich szkół.
01.04.2015 r. do gimnazjum w Góralicach przyjechali przedstawiciele z 13 placówek ponadgimnazjalnych. Zdecydowana większość to nasi wieloletni partnerzy w pracy edukacyjnej. Ucieszył nas fakt, że kilka szkół mogliśmy gościć pierwszy raz.
W gimnazjum kształcimy młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Pedagog przeprowadza
z uczniami zajęcia, uczy rozpoznawać kompetencje zawodowe, zainteresowania, informuje uczniów
i rodziców o sposobach rekrutacji oraz o typach szkół w Polsce. Uzupełnieniem tych działań są Targi Szkół, które od niedawna stanowią efekt wspólnych projektów edukacyjnych prowadzonych przez panie: H. Tondel i M. Kopczyńską – Pacyk.
M. Kopczyńska - Pacyk
31 marca 2015 r. hymnem Polski rozpoczął się uroczysty apel z okazji obchodów dnia patrona naszego gimnazjum – Marka Kotańskiego.
Następnie powitano przybyłych na uroczystość gości:
Powitano również Pana Dyrektora Ireneusza Nabywańca, grono pedagogiczne oraz uczniów.
W trzynastą rocznicę śmierci Marka Kotańskiego, anioła narkomanów, który wyklętym tego świata dawał nadzieję na nowe lepsze życie, przywołane zostały wspomnienia ludzi którym pomógł. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć film dokumentalny mówiący o tym jak Marek Kotański, realizował swoje motto życiowe ,, Daj siebie innym”,pomagając ludziom bezdomnym, chorym, narkomanom.
Podczas obchodów Dnia Kotana moża było obejrzeć scenki profilaktyczne zaprezentowane przez uczniów gimnazjum, szkoły podstawowej w Stołecznej oraz świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Góralicach. Zespoły te zajęły pierwsze miejsca podczas Lokalnego Konkursu Scenek Profilaktycznych organizowanego przez nasze Gimnazjum. Scenki poruszały problemy współczesnego świata tj. narkomanię, alkoholizm, uzależnienie od internetu,mówiły o ludziach , którzy w dobie nowoczesności i łatwego dostępu do tego co ,,zakazane”, targani są wieloma pokusami.
Występy skłaniały widza do refleksji i zastanowienia się nad właściwymi wyborami.
Już trzeci raz została przyznana Kotanka. Nagroda jest wyróżnieniem ucznia, który, na co dzień, nie od święta, wciela w życie słowa Marka Kotańskiego „daj siebie innym”.
W tym roku Kapituła Nagrody Kotana wytypowała dwie osoby:Angelę Korzeniewską i Karola Gontarza, uczniów klasy III a.
Została również wręczona nagrodadla Mistrza Wiedzy o Marku Kotańskim, którą otrzymała Paulina Koster uczennica klasy III a.
Spotkanie uświetniały występy naszych gimnazjalistek. Swoimi głosami w miły nastrój wprawiły nas :
Marta Ruczkowska,,Niepokonani”, Michalina Borucińska,,Miasto”, Klaudia Filipczak ,,Zapamiętaj, Alina Purgal,,Deszcz i wiosna”.
Pierwszy raz zostały wręczone statuetki ,, Przyjaciel Szkoły” dla firm i osób które wspomagają i współpracują ze szkołą. Statuetki zostały przyznane: Biuru Turystycznemu Akme Szczecin, Stacji paliw Orlen Trzcińsko-Zdrój, Spółdzielni Rolbud Trzcińsko-Zdrój, Gminnej Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska Trzcińsko-Zdrój, Firmie Stoldom Trzcińsko-Zdrój, Sołtysowi i Radzie Sołecka Góralice, panu Corneliusowi Vreeswijkowi, państwu Elżbiecie i Pawłowi Wardaszewskim, państwu Monice i Artur Sumara, pani HelenieTondel, panu Jarosławowi Sokólskiemu, panu Wojciechowi Babiczowi, państwu Żaneta i Dariuszowi Koster.
Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście: burmistrz Emilian Osetek,
z-ca przewodniczącego Rady Miasta Robert Kowalski, Prezes Zarządu Powiatowego ZNP Beata Gorzelańczyk.
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Janiny Angowskiej we współpracy z kl. IIc i wychowawcą Kamilą Chodak.
Scenografię przygotowała pani Małgorzata Sobczuk.
Oprawa muzyczna: Dominik Szołkiewicz, Daniel Kozakiewicz.
Janina Angowska
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rodzice i Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach pragną podziękować następującym osobom i instytucjom za pomoc w doposażeniu szkoły: Biuro Turystyczne Akme Szczecin, Stacja paliw Orlen Trzcińsko-Zdrój, Spółdzielnia Rolbud Trzcińsko-Zdrój, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska Trzcińsko-Zdrój, Firma Stoldom Trzcińsko-Zdrój, Sołtys i Rada Sołecka Góralice, pan Cornelius Vreeswijk, państwo Elżbieta Paweł Wardaszewscy, państwo Monika, Artur Sumara, pani Helena Tondel, pan Jarosław Sokólski, pan Wojciech Babicz, państwo Żaneta, Dariusz Koster.
W dniu 27.03.2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego odbyły się warsztaty dla klas trzecich na temat "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu"
8.35- powitanie gości
8.40- 9.20- uczniowie, którzy nie biorą udziału w prezentacji doświadczeń- lekcje według planu
biologia- sala nr 16
fizyka- sala nr 13
chemia- sala nr 21
IA biologia- świetlica
j.angielski III/4- świetlica H. Tondel
9.25- 10.10- PROJEKTY biorą udział goście, klasy I i uczniowie klas II którzy realizują projekty
10.10- 10.20- poczęstunek dla gości
10.25-11.20- KARAOKE
Uczniowie klas II i III zabierają krzesełka z tych sal w których mieli lekcje i schodzą na parter
11.20- wyjście klas II i III oprócz uczniów z Gogolic udają się na świetlicę w Góralicach na spotkanie z podróżnikiem (opiekunowie: M. Sobczuk, T. Mazur, B. Kozak, Z. Kwiecień). Po spotkaniu powrót do szkoły. O 14 odjazd do domu.
11.25-12.45- ROZGRYWKI
piłka koszykowa dziewczynki- p.Sławomir Topa (sala gimnastyczna)
piłka nożna chłopcy- p. Arkadiusz Skowron (orlik)
Pozostali uczniowie oglądają rozgrywki.
13.00- pożegnanie gości
13.10- odjazd do domu klasy I, Gogolice i goście