Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
W piątek 08.03.2024 roku w ramach Dnia Kobiet, została zrealizowana Gra terenowa „KOBIETY DO ZADAŃ SPECJALNYCH”.
W zabawie brali udział wybrani uczniowie klasy 5 i 6, którzy stanowili mieszane drużyny. Już dzień wcześniej uczniowie zapoznali się z informacjami na gazetce umieszczonej w holu szkoły.
Gra została zorganizowana na terenie wokół szkoły, gdzie zostały zaznaczone punkty zadaniowe, z ukrytymi pytaniami. Uczniowie odszukiwali koperty z pytaniami a odpowiedzi wpisywali do krzyżówki. Rozwiązaniem krzyżówki były znane przysłowia o kobietach.
Gra terenowa okazała się bardzo atrakcyjną formą aktywności dla młodzieży, ponieważ łączyła ruch na świeżym powietrzu z zadaniami umysłowymi. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością rozwiązywania zagadek.
Gra była fajną formą integracji zespołów międzyklasowych, stworzyła możliwość rozmowy o wszystkim i o niczym, była czasem na budowanie relacji rówieśniczych oraz wspaniałą przygodą.
Organizatorzy B.Kozak, T.Mazur
W piątek, 1 marca 2024 r., odbyły się eliminacje gminne do "Małego Konkursu Recytatorskiego" w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju. W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół naszej gminy. Jury w składzie Pani Regina Brzezińska (Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju), Pani Krystyna Leddin (Starszy bibliotekarz Biblioteki Miejskiej w Chojnie) oraz Pani Anna Kunowska (Bibliotekarz Biblioteki w Trzcińsku-Zdroju) oceniło występy uczestników. Uczennica klasy II Szkoły Filialnej w Stołecznej - Marta KapczukNiekorek nie zdobyła głównej nagrody, ale zasłużyła na uznanie za piękną prezentację. Marta wykazała się talentem i zaangażowaniem, co przyczyniło się do wzbogacenia jej doświadczenia oraz umiejętności w dziedzinie recytacji. Gratulujemy Marcie udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów artystycznych.
Wychowawca
„Trzeba czegoś pragnąć, aby żyć”
(Margaret Deland)
6 uczennic naszej szkoły wzięło udział w Małym Konkursie Recytatorskim, którego etap gminny odbył się 1 marca 2024 w Trzcińskim Centrum Kultury.
Pierwsze szlify w trudnej sztuce recytacji zdobywały 3 dziewczynki z klasy II: Wiktoria Idzi, Dorotka Kamińska oraz Hania Wielgat.
Starszą kategorię wiekową reprezentowały Maja Wasielewska z klasy IV oraz Wiktoria Przygrodzka i Maja Romaniuk z klasy VI.
Dziewczyny zmierzyły się ze stresem i oporną czasami materią słowa.
Pokonały lęki i wyszły bogatsze o nowe życiowe doświadczenie.
Dziękuję im za włożony wysiłek, za poświęcony nauce deklamacji czas.
Dały piękne świadectwo, że duch w narodzie jeszcze nie zaginął!
Zofia Kwiecień
Autorką zdjęć z wydarzenia jest pani Ewa Kamińska
Dnia 27.02.2024r. mieliśmy przyjemność gościć ratownika medycznego pana Wojciecha Gregułę, który podzielił się z nami wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Pan Wojciech rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest, aby dzieci zdobywały podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Wczesne nauczanie może przyczynić się do zwiększenia świadomości i gotowości do działania w przypadku nagłych sytuacji. Ratownik medyczny zaprezentował proste zasady i techniki udzielania pierwszej pomocy, które są odpowiednie dla dzieci. Wśród nich były m.in. wezwanie pomocy, sprawdzenie stanu świadomości, oraz podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Praktyczne demonstracje pozwoliły dzieciom zobaczyć, jak stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Spotkanie miało na celu również budowanie pewności siebie dzieci w sytuacjach awaryjnych. Poprzez edukację i praktykę chcemy, aby dzieci czuły się bardziej kompetentne i gotowe do udzielenia pomocy w przypadku nagłej potrzeby.
Dziękujemy Panu Wojciechowi za owocne spotkanie i zaangażowanie w podnoszenie poziomu wiedzy na temat pierwszej pomocy. Wierzymy, że zdobyta wiedza będzie przydatna dla naszych uczniów w codziennym życiu.
Wychowawcy klas
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu mającego na celu upowszechnienie i popularyzację znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie. Konkurs ten był doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy uczniów na temat wartościowych elementów naszego dziedzictwa narodowego.Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek.
Oto laureaci konkursu:
Mikołaj Stańczyk - uczeń klasy III - zdobywca pierwszego miejsca!
Maja Wittbrodt – uczennica klasy II – zdobywczyni drugiego miejsca!
Jakub Rutkowski - uczeń klasy II - zdobywca drugiego miejsca!
Julian Jastrzębski- uczeń klasy III - zdobywca drugiego miejsca!
Gratulujemy zwycięzcom.
Wychowawcy
Serdecznie zapraszamy szkoły, lokalnych wystawców, twórców, przedsiębiorców, rolników, rękodzielników, KGW i mieszkańców na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w piątek 22 marca 2024 r. w godz. 10.00-15.00 na Rynku Miejskim w Trzcińsku-Zdroju.
ZGŁOSZENIA wraz z zapotrzebowanie na ilość miejsc prosimy zgłaszać do dnia 18.03.2024 do sekretariatu Biblioteki i Centrum Kultury ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój tel. 91 4148043, 515 805 958 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00) lub na adres e-mail: tck@interia.eu
Biblioteka i Centrum Kultury
w Trzcińsku-Zdroju
ul. Młyńska 4
74-510 Trzcińsko-Zdrój
Dnia 21.02.2024 r. uczniowie klas 8, 7, 4 oraz 5 i 6, wraz z wychowawcami, wybrali się do Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha (MCN) na wycieczkę.
Architektura obiektu jest niezwykła, a widoki z tarasu widokowego dostarczają wielkiej przyjemności dla oka. Wnętrze pełne interaktywnych eksponatów tylko czeka, by zapoznać się "własnoręcznie" z różnymi zjawiskami fizycznymi. Centrum jest nowoczesną instytucją edukacyjną umożliwiającą dzieciom i dorosłym odkrywanie sekretów nauki i techniki. Uczniowie mieli możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki m.in. geografii, fizyki, matematyki. W samym Centrum Nauki czekało na nas wiele interaktywnych atrakcji.
Motywem przewodnim centrum jest morze – temat pozwalający na atrakcyjną prezentację zagadnień z zakresu m.in. fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii, historii czy kultury. Pokazywanie różnorodnych zjawisk na przykładach związanych z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem czy życiem portu sprawia, że jest to placówka unikatowa nie tylko w Europie, ale i na świecie.
W ofercie centrum jest jeszcze Planetarium i zajęcia warsztatowe. Mamy nadzieję wrócić tam po następne dawki wiedzy, doświadczeń i emocji. Po smacznym posiłku wróciliśmy do domu.
T.Mazur, B.Kozak, J.Angowska
Uczniowie klasy II Szkoły Filialnej w Stołecznej w czasie zajęć edukacyjnych wzięli udział w niezwykłej przygodzie teatralnej, która nie tylko rozwijała ich umiejętności artystyczne, ale także umożliwiła im wyrażenie własnej wyobraźni i talentów. W trakcie wydarzenia uczniowie wykazali się niezwykłą inicjatywą, tworząc własnoręcznie pomysłowe pacynki, które potem zostały przez nich ożywione na scenie. To wyjątkowe doświadczenie nie tylko dostarczyło uczniom radosnych i niezapomnianych chwil, ale także pomogło w rozwijaniu kluczowych umiejętności, takich jak współpraca, kreatywność i pewność siebie. Gratuluję uczestnikom udanej zabawy i jestem dumna z ich osiągnięć!
Wychowawczyni
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Góralicach informuje,
że od 19 lutego do 08 marca 2024 r
trwają zapisy kandydatów do oddziału przedszkolnego
w sekretariacie szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Góralicach informuje,
że od 5 lutego do 16 lutego 2024 r
trwają potwierdzenia woli o kontynuowaniu nauki
w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025
w sekretariacie szkoły.
SP Góralice
Kategoria klas I-III:
I miejsce Hanna Wielgat kl. 2
II miejsce Antonina Lewandowska kl. 3
III miejsce Dorota Kamińska kl. 2
Kategoria klas IV-VIII:
I miejsce Jakub Mikołajczyk kl. 6
II miejsce Daryna Mysanets kl. 5
III miejsce Sofiia Krasovska kl. 4
SP Stołeczna
I miejsce Maja Zalewska kl. 2
II miejsce Laura Jaszczyszyn kl. 1
III miejsce Adriana Zalewska kl. 1
Gratulujemy!!!
12 lutego uczniowie klas 6 i 7 obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Wpadka”. Spektakl
w prosty sposób pokazał, jak łatwo mogą się rozluźnić więzi między rodzicami i dziećmi, jak szybko można się pogubić i wybrać złą drogę, gdzie królują narkotyki, przemoc i alkohol.
„Dzieci z założenia nie słuchają dorosłych – ich rad czy przestróg. W przypadku tego przedstawienia, ostrzeżenie jest przekazywane pośrednio (…), wskazując skąd może pojawić się zagrożenie i w jaki sposób należy je identyfikować”. Po obejrzeniu sztuki, młodzież zadawała aktorom pytania.
Scenariusz: Mirosława Wielowiejska, reżyseria: Adam Dzieciniak, aktorzy (z Teaatru Polskiego
w Szczecinie): Iwona Faj, Adam Dzieciniak. Organizatorem spotkania był BiCK w Trzcińsku – Zdroju.
Spektakl zawiera treści profilaktyczne, które wpisują się w realizowany program „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.
M. Kopczyńska - Pacyk
Dnia 13 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w przygotowania, aby stworzyć wyjątkową atmosferę pełną zabawy i radości.W sali gimnastycznej rozbrzmiewały dźwięki muzyki, a kolorowe girlandy i balony tworzyły magiczną scenerię. Uczniowie przybyli ubrani w niezwykłe stroje - od klasycznych postaci z bajek po postacie z filmów i książek, a nawet superbohaterów! Wszyscy wyglądali niesamowicie kreatywnie i z fantazją.Podczas balu nie brakowało rozmaitych atrakcji- pokaz strojów, zabawy z chustą animacyjną, konkursy taneczne. Ponadto, nie mogło zabraknąć pysznych przekąsek i napojów, które umilały uczestnikom czas między tańcami. Bal Karnawałowy był niezapomnianym wydarzeniem, które zjednoczyło społeczność szkolną w atmosferze radości i zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia!
Wychowawcy klas
Z okazji zbliżających się Walentynek ogłaszamy szkolny konkurs na kartkę walentynkową w języku angielskim.
Konkurs skierowany jest do dwóch grup wiekowych:
Grupa I - klasy I - III
Grupa II - klasy IV - VIII
Każdy uczestnik może złożyć jedną pracę, wykonaną dowolną techniką oraz w dowolnym formacie.
Na Wasze prace czekamy do 12 lutego 2024r.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 lutego 2024r.
Czekamy na Wasze pracę
Nauczycielki j. angielskiego:
Ilona Budna, Kamila Chodak
Dnia 9.02.2024r. uczniowie naszej szkoły gościli liczne Babcie i Dziadków na niezwykłym występie z okazji ich święta. Występ był pełen wzruszeń, radości oraz miłości. Dzieci przygotowały wiele fantastycznych niespodzianek, prezentując swoje talenty w formie wierszyków, piosenek oraz różnorodnych prezentacji. To było nie tylko wyjątkowe wydarzenie artystyczne, ale również moment, w którym mogliśmy podziękować naszym Babciom i Dziadkom za ich miłość, wsparcie i mądrość, jaką nam dają każdego dnia. Widząc uśmiechy na twarzach naszych Kochanych Gości, czuliśmy ogromną radość i satysfakcję z tego, że mogliśmy sprawić im tyle radości. Wspólnie spędzony czas był pełen ciepłych emocji i wspomnień, które na pewno pozostaną w naszych sercach na długo. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ich zaangażowanie i wkład w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki waszej pracy i wsparciu mogliśmy sprawić naszym Babciom i Dziadkom niezapomniany prezent.
Wychowawcy klas
Czekolada… kto z nas jej nie lubi? Każdy z nas ma swoją ulubioną, która zawsze poprawi humor i dostarczy rewelacyjnych doznań smakowych.
W czwartek 8 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli w podróż do fascynującego świata czekolady. Były to wyjątkowo słodkie i ciekawe zajęcia. Każdy z nas otrzymał silikonową formę, w którą wlewał 3 rodzaje płynnej czekolady: gorzką, mleczną i białą. Następnie odlane czekolady były ozdabiane jadalnymi dodatkami: cukrową posypką, rodzynkami, suszonymi owocami i płatkami kwiatów. W czasie, gdy czekolada stygła w formach, wysłuchaliśmy ciekawostek o kakaowcu i jego pochodzeniu. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć owocu kakaowca, powąchać nasiona, które wcale nie pachniały przyjemnie. Dowiedzieliśmy się również, że najzdrowsza jest gorzka czekolada, a biała wcale nie jest czekoladą, a wyrobem czekoladopodobnym. Mogliśmy również pobudzić nasze zmysły smaku, gdyż każdy miał okazję podelektować się kawałkami gorzkiej belgijskiej czekolady. Gdy nasze czekolady wystygły, był czas na zapakowanie ich w folijki. To był bardzo ciekawie spędzony czas i zapewne każdy fan słodkości był usatysfakcjonowany. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.
Wychowawcy
„Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła”
Tradycyjne porzekadło ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziś 8 lutego 2024 r. - Tłusty Czwartek. To wielkie święto każdego łasucha.Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.W Szkole Filialnej w Stołecznej jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, pudrowymi pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków. Pączki błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne!
Dziękujemy Radzie Rodziców za pamięć o tradycji.
Karnawał to czas wesołej zabawy. 8 lutego 2024r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali klasowe zabawy karnawałowe. Dodatkowym powodem do miłego spędzenia czasu był tłusty czwartek, który przypadał tego dnia. Rodzice zadbali o słodkie wypieki i przekąski, za co bardzo serdecznie dziekujemy. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, były przebieranki, konkursy, tańce i co najważniejsze wyśmienite humory.
Wych. kl. 1-3
W roku szkolnym 2023/ 2024 SP w Góralicach przystąpiła do programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” z naciskiem na cyberprzemoc. Realizacja treści odbywa się na godzinach wychowawczych, lekcjach oraz na spotkaniach z policjantami
i edukatorem z PSSE Gryfino. 02 lutego odbyło się spotkanie z panią Natalią Korkuś oraz panem Przemysławem Bandyszewskim. Uczniowie podnosili swoją świadomość na temat standardów bezpieczeństwa w internecie.
M. Kopczyńska - Pacyk
07 lutego 2024r. (środa)
w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach
odbędą się
zebrania z wychowawcami w klasach
Oddział przedszkolny – godz. 15.30
Klasy I-III- godz. 16.00
Klasy IV- VIII- godz. 17.00
W czasie trwania zebrań obowiązują dyżury nauczycieli.
Dyżur dyrektora 15.00- 16.00
08 lutego 2024 r. (czwartek)
w Szkole Filialnej w Stołecznej
odbędą się
zebrania z wychowawcami w klasach:
Oddział przedszkolny – godz. 15.30
Klasy I-III- godz. 16.00
W czasie trwania zebrań obowiązują dyżury nauczycieli.
Dyżur wicedyrektora 15.00- 16.00