Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci”

    20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju odbyła się uroczystość rozdania nagród w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Prawa Dziecka oczami dzieci”, który został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz honorowy patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

     W konkursie wyróżnienia otrzymały dwie nasze uczennice Maria Szumiło z kl. II i Amelia Białko z kl. VI.

    Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!!

    Grażyna Osetek

  • Integracyjna wycieczka kl. II

    W środę 20 listopada 2019r. uczniowie kl. II wraz wychowawczynią i 6 rodziców wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Celem wycieczki było zintegrowanie zespołu klasowego oraz rodziców i promowanie aktywnego spędzania czasu. Pierwszym punktem wycieczki była kręgielnia. Większość dzieci była na kręgielni po raz pierwszy i poznawała zasady gry i nabierała nowych umiejętności. Podczas gry u wielu wystąpił duch zdrowej sportowej rywalizacji i osiągali super wyniki. Głośno dopingowani byli też ci, których szło troszkę słabiej. Zabawa na kręgielni okazała się dobrym pomysłem, dostarczyła dzieciom i rodzicom wiele radości. Kolejnym punktem wycieczki było kino i seans filmowy „Baranek Shaun. Farmageddon”. Wyjazd zakończyliśmy posiłkiem.

    Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i już pojawiły się pomysły na zorganizowanie kolejnej wycieczki klasowej.

    Wych. Grażyna Osetek

  • Dyplom za udział w akcji - Szkoła do hymnu

  • Wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

    Trzciński zespół wokalny „Studio Piosenki Cogito”, którego instruktorem jest Elżbieta Moska zdobył wyróżnienie podczas przesłuchania finałowego IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "KIMA" w Krakowie. W zespole wystąpiła uczennica naszej szkoły Agnieszka Majcher. Agnieszka na festiwalu zaprezentowała się również jako solistka. Dla uzdolnionej młodzieży taki wyjazd to nagroda za całoroczna pracę wokalną, a wyróżnienie przez profesjonalne jury to docenienie ich zdolności. Młodzi wokaliści przy okazji promowali naszą gminę.

    Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!!

  • Gwałtu, co się dzieje! (tytuł komedii A. Fredry)

     

                Szkoła Podstawowa im. M. Kotańskiego w Góralicach pragnie po raz szósty  zorganizować spotkanie literackie pt. „Gmina Trzcińsko -  Zdrój czyta klasykę literatury polskiej”.

    W murach naszej szkoły rozbrzmiewały już utwory Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego oraz Juliusza Słowackiego.

     Tym razem chcemy złożyć hołd hrabiemu Aleksandrowi Fredrze, niedoścignionemu twórcy polskiej komedii. 

    Wybrzmią Fredrowskie skrzydlate słowa: niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba; jeśli nie chcesz mojej zguby, krrrokodyla daj mi, luby!; giną za mną te kobiety; Paweł i Gaweł w jednym stali domu czy osiołkowi w żłoby dano.

                 Będzie to okazja do spotkania w szerszym gronie, do delektowania się piękną polszczyzną oraz zamanifestowania przywiązania do tradycji i polskości.

                Zachęcamy wszystkich miłośników literatury pięknej, którym niestraszne są  występy przed publicznością, do udziału w tym literackim przedsięwzięciu.

    Spotkamy się 9 lutego 2020 (niedziela) o godzinie 15.30 w budynku szkoły. 

                Każdy z Państwa, który zgłosi akces do uczestnictwa  w spotkaniu, otrzyma propozycję publicznego odczytania określonego fragmentu tekstu pióra Aleksandra Fredry         (szczegóły kontaktu w post scriptum).

                Liczymy na współpracę. Klimat literackiej kafejki czeka.

     

                                                                                                              Zofia Kwiecień – koordynator wydarzenia

     

                                        

    PS Imienne uczestnictwo w projekcie wraz z telefonem komórkowym (niezbędnym

    do bezpośredniego kontaktu) proszę zgłaszać  w sekretariacie szkoły  do 13.12. 2019

    pod nr tel. 91 4148014 lub mailowo na adres gimgoralice@wp.pl.

     

     

  • Zapraszamy na kiermasz szkolny

    21 listopada 2019r.

    (czwartek)- od godz. 9.00

    W ofercie:

    ciasta, hot- dogi, frytki, galaretki

     

    Rada Rodziców

  • Upiększanie otoczenia szkoły

    W ramach zająć świetlicowych 15 listopada 2019r. uczniowie z kl. I, II, III i IV zajęli się upiększaniem otoczenia naszej szkoły. Wyposażeni w sprzęt oraz cebulki kwiatowe (żonkile, hiacynty, lilie i czosnek ozdobny) oraz sadzonki krzewów i drzewek ozdobnych z ochotą zabrali się do pracy. Uczniom pomagały mamy. Prace przebiegały bardzo sprawnie, dzieci cieszyły się, że zrobiły coś dobrego dla naszej planety Ziemi oraz przyczyniły się do poprawy wizerunku otoczenia naszej szkoły. Już nie możemy doczekać się wiosny, kiedy będą widoczne efekty naszej pracy i przyroda odwdzięczy się pięknymi kwiatami i będzie można w ogrodzie przeprowadzać zajęcia przyrodnicze.

    Serdecznie podziękowania składamy panu Krzysztofowi Makarońskiemu właścicielowi Kwiaciarni 7 Róż w Chojnie za podarowanie cebulek kwiatowych, panu Hubertowi Bożkowi i Nadleśnictwu Myślibórz za przekazanie sadzonek krzewów i drzewek ozdobnych oraz paniom Annie Lewandowskiej, Małgorzacie Kaczmarek, Edycie Twardowskiej Flak za pomoc z realizacji zadania.

    Grażyna Osetek

    Bogumiła Kordas

  • Limuzynką do Filharmonii

    Przy wsparciu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 43 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami klas 0-3 skorzystało z wyjazdu do szczecińskiej Filharmonii. "Limuzynką do Filharmonii" to projekt, realizowany przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Projekt koordynowała Pani Paulina Stok-Stocka, z którą szkoła podjęła współpracę. Jego celem jest umożliwienie bezpłatnego udziału w koncertach oraz zajęciach edukacyjnych grupom szkolnym, które mają utrudniony dostęp do wydarzeń kulturalnych.

    Przed wejściem do Filharmonii przywitała nas Pani Kinga Rabińska, która pełniła rolę animatora tego spotkania. Następnie po przejściu na hol główny, w imponującej przestrzeni poznawaliśmy historię i walory budynku. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje geometryczna posadzka holu – białe kafle, które zostały zaprojektowane i wypalone na Majorce.

    Kolejno poznaliśmy salę symfoniczną, zwaną Słoneczną, która odpowiada akustycznie wiedeńskiej Musikverein i dominuje tu jasny, świetlisty kolor. Natomiast w innej sali kameralnej dominuje kolor czarny, dlatego nadano jej nazwę „Księżycowej”. Budynek, choć wzbudza emocje to z pewnością stanowi  unikalną przestrzeń, z wyjątkową bryłą, którą, zaproponowali młodzi Hiszpanie Estudio Barozzi Veiga, zwyciężając w konkursie architektonicznym „Bryła Roku 2014”.

    Udział w projekcie pozwolił  poznać historię powstania szczecińskiej Filharmonii, wysłuchania dobrej muzyki w budynku z wyjątkowymi walorami akustycznymi
    i architektonicznymi.

    To spotkanie z muzyką na żywo było dla dzieci  okazją do obcowania z prawdziwymi instrumentami i muzykami Filharmonii. Podczas tego niecodziennego spotkania uczniowie zostali zachęceni do aktywnego udziału w tworzeniu nowych kompozycji dźwiękowych. Stanisław Moniuszko i jego utwory wzbogaciły naszą wiedzę muzyczną na temat naszych, polskich kompozytorów.

    Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być uczestnikami tego projektu. Spotkanie ściśle związane było z elementami zawartymi w podstawie programowej oraz programie profilaktyczno-wychowawczym szkoły.

                                                                                                                                    

    B. Kordas

  • Zostań wolontariuszem 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Przyszłoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 r. Podczas 28 finału grać będziemy pod hasłem Wiatr w żagle a pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

    Trzcińskie Centrum Kultury zaprasza do współpracy osoby które chcą przekazać gadżety na kiermasz WOŚP oraz osoby które są chętne zostać wolontariuszami podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy was do współpracy a byśmy razem zebrali jeszcze więcej dla dzieci potrzebujących pomocy.

    Kontakt z Trzcińskim Centrum Kultury  tel. 91 414 80 43 lub tck@interia.eu

    Kartę wolontariusza można pobrać ze strony http://tcktz.naszgok.pl lub w Trzcińskim Centrum Kultury (ul. Młyńska 4, Trzcińsko-Zdrój)

    Karty wolontariusza należy składać w Trzcińskim Centrum Kultury do dnia 29 listopada 2019 r. 

  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w TZ

    11 listopada 2019r. reprezentacja szkoły w  asyście pocztu sztandarowego uczestniczyła w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Trzcińsku – Zdroju. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny reprezentacja szkoły złożyła kwiaty przy pomniku Ojca św. Jana Pawła II. Korowodem świętujących udaliśmy się na cmentarz, gdzie złożone zostały kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

  • Apel z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

    8 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole najpiękniejsze i najważniejsze polskie święto, czyli 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W asyście pocztu sztandarowego, uczniowie, nauczyciele oraz przybyli rodzice, odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego oraz nowy hymn szkoły. Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki. W przygotowanie apelu włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele i wszyscy w nim aktywnie uczestniczyli. Po apelu zostały wręczone nagrody Konkursu Plastycznego oraz Konkursu na Najsłodszego Zwierzaka.

  • Wycieczka klasy VII i VIII

    W poniedziałek 4 listopada 2019r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej pod opieką pani Ilony Budnej oraz Beaty Gębali wybrali się na wycieczkę do Szczecina. W centrum handlowym GALAXY świetnie bawili się w kąciku dla najmłodszych a następnie uczestniczyliśmy w projekcie filmu „Legiony”, który naświetlił młodzieży trudną drogę do wolności Polski.

  • Konkurs „List do św. Mikołaja”

    Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. W tym roku, po raz kolejny, Muzeum Narodowe w Szczecinie ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5–10 lat na najciekawszy list do świętego Mikołaja. Na prace czekamy do 27 listopada 2019 roku.

    Pisanie listów do świętego Mikołaja jest pięknym zwyczajem, dzięki któremu dziecko doświadcza magicznej atmosfery, rozwija wyobraźnię, uczy się, że miło jest być obdarowanym, ale dobrze jest też obdarowywać innych. 

    Istotna jest ciekawa dowolna forma oraz zawartość listu (na przykład rysunki, teksty). Pamiętajcie, aby w liście nie zapomnieć o innych potrzebujących. Prace w formacie co najmniej A3.

    Warto wziąć udział w konkursie!

  • UWAGA!!! Od 11.11.19r. zmiany w planie lekcji

  • Udział naszych uczennic w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie

    Studio Piosenki Cogito działające przy Trzcińskim Centrum Kultury w składzie: Kinga Jarosińska, Fabian Kiciński, Weronika Kopanicka, Kacper Koster, Martyna Kozak, Zuzanna Kujawa, Aleksandra Zioła oraz nasze uczennice Agnieszka Majcher i Hanna Osetek zostali laureatami Przeglądu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Centrum Kultury w Chojnie.

    Uczniowie nie tylko zdobywają bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. 
    Znajdują też czas na rozwój swoich pasji, na wspólne spotkania z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania. Ich koncerty dostarczają wielu emocji, wzruszają, uczą historii, przybliżają poezję.


    Gratulujemy całemu zespołowi i ich opiekunce Elżbiecie Mosce.

     

    Grażyna Osetek

  • Śniadanie daje moc

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

    Dlatego powstał ogólnopolski program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym biorą udział uczniowie kl. I- III naszej szkoły. Najważniejsze cele programu to: zwiększenie świadomości nt. zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynienie się do obniżenie poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

    7 listopada. w klasach I-III odbyły się zajęcia edukacyjne, na których promowane były zasady zdrowego żywienia. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali w klasach zdrowe śniadanie. W przygotowania śniadania czynnie włączyli się rodzice uczniów, za co serdecznie dziękujemy.

    Mamy nadzieję, że doświadczenia dotyczące zdrowego odżywiania zdobyte podczas dzisiejszych zajęć nasi uczniowie będą stosować na co dzień.

     

    Wych. kl. I-III

  • Stypendia szkolne

    Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku- Zdroju informuje, iż decyzje dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2019-2020 można odbierać w pok. nr 3 (księgowość) w Ośrodku Pomocy Społecznej
    w Trzcińsku – Zdroju ul. Rynek 12 w godzinach pracy Ośrodka tj. od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 15.30, w piątek od 7.00 – 15.00. Zapraszamy.

  • Apel z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości!!!

    Dnia 08.11.2019r. o godzinie 10.20 w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach odbędzie się apel z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Obowiązują stroje apelowe.

  • WSPARCIE DLA POTRZEBUJĄCYCH

    Wychowawcy świetlicy wraz z Rodzicami chcieliby zachęcić wszystkich do udziału w akcji mającej na celu wsparcie Placówki Opiekuńczo - wychowawczej w potrzebne artykuły chemiczne.

  • WYSTAWA PLASTYCZNA

    5 listopada uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność oglądania wystawy plastycznej twórczości dwóch, nieżyjących już mieszkańców Trzcińska-Zdroju, Pana Jana Sokólskiego i Pana Zbigniewa Przetacznika. Czas listopadowy to czas zadumy i wspomnień o ludziach, których nie ma już wśród nas. Ich prace, wspaniale wyeksponowane na wystawie, przybliżają oglądającym wielki talent ludzi, którzy żyli tak blisko nas. To owocna lekcja historii o naszej gminie. To również element celów zawartych w projekcie realizowanym w naszej szkole pod nazwą SZKOŁA PAMIĘTA.

                                                                                                                                                                                B.Kordas

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

    Dyrektor
    mgr Ireneusz Nabywaniec

    Wicedyrektor
    mgr Monika Bieniek
  • 91 4148 014


    Szkoła Filialna
    w Stołecznej:
    91 4148 323

Galeria zdjęć