Własne projekty

Nagroda Kotana

Pamiętaj o zgłoszeniu kandydatów do Nagrody Kotana

Nagroda jest wyróżnieniem ucznia, który, na co dzień, nie od święta, wciela w życie słowa Marka Kotańskiego

„daj siebie innym”

Wiecęj informacji znajdziesz tutaj

KOTANKA

• Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

mgr Ireneusz Nabywaniec

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 720999

Witamy na naszej stronie

Prosimy o dokonywanie wpłat na Radę Rodziców Szkoła Podstawowa i Gimnazjum 40 zł.

Wpłata na Radę Rodziców w Przedszkolu wynosi 200 zł można płacić w ratach.

Wpłaty można dokonywać również w banku Nr konta bankowego BS 34937010200405128840040001

Tu sprawdzisz wynik egzaminu gimnazjalnego

Wykaz podręczników do Szkoły Podstawowej w Góralicach

Wykaz_podrecznikow

Bezpieczne wakacje

Sobota 17.11.2018

Uczestniczymy w programach

Ważne numery

Dyżury w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chojnie

Na dyżur nie trzeba wcześniej się umawiać.

DYŻURY W FILII W CHOJNIE ul. Dworcowa 1, tel. 91 4312829

Dyżury psychologów

1300   - 1500

Katarzyna Prędkiewicz

1600   - 1800

Wiktor Wolszczak

Dyżur logopedy

1100   - 1200

Ewa Król-Butrynowska

1200 - 1300

Marta Grylewicz

Dyżur doradcy zawodowego

1000   - 1100

Agnieszka Rekść

DYŻUR PSYCHOLOGA PRZY TELEFONIE ZAUFANIA

1800   - 1900

Porady przez Internet

zakładka e - porady  w menu powyżej

Dyrektor Poradni Jolanta Majewska zaprasza

w Gryfinie poniedziałki w godz.1600-1800

w Chojnie wtorki w godz.1400-1530

Karta motorowerowa

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Internauci!

na tej stronie będziecie mogli zapoznać się z  bieżącymi informacjami z życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

• Informacja dotyczy uczniów posiadających opinie psychologiczno – pedagogiczne
    lub orzeczenia.

20180820_E8_EG_Komunikat_o_dostosowaniach.pdf

• Wystawa - Obrazek 1

Od piątku 26 października do wtorku 14 listopada 2018 roku  w holu naszej szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji obchodów „100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości” Zdjęcia przedstawione na kilku tablicach przybliżyły trudne drogi do niepodległości w latach 1914 – 1918. Zaprezentowane zostały sylwetki mężów stanu, którzy swoją działalnością polityczną, kulturalną i społeczną oraz swoją postawą patriotyczną przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa posłużyła  do przeprowadzenia lekcji patriotycznych związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Ekspozycję przygotowały uczennice klasy III b Nikola Młynek,  Nikola Kusy  pod opieką nauczyciela historii. Do przygotowania wystawy wykorzystane zostały materiały edukacyjne IPN.

• Schody do Niepodległej - Obrazek 1

Wewnętrzne schody naszego budynku  nabrały patriotycznych, biało-czerwonych kolorów i zostały opatrzone datami dokumentującymi drogę Polski to odzyskania niepodległości. Na kolejnych stopniach zaakcentowano: rozbiory Polski; uchwalenie konstytucji 3 maja,  Legiony Polskie we Włoszech;  utworzenie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego; powstania: listopadowe, krakowskie i styczniowe; walki Polaków na frontach I wojny światowej, ostatnia naklejka upamiętnia  11. Listopada  2018 r -. Polonia Restituta.

•

Trzynastego listopada 2018 roku w Baniach odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Naszą Szkołę reprezentowali: Mikuć Bartosz, Mrówka Kacper, Kacper Limanówka, Kacper Żurawski, Sebastian Białko, Kacper Kłonowski, Wojciech Kościelny, Piotr Jakowiecki, Kacper Perliński, Jakub Makuchowski, Gabriel Łysiak, Damian Bożek.  Chłopcy walczyli dzielnie, rozegrali cztery spotkania,  przegrali tylko jeden mecz z późniejszym triumfatorem imprezy.

Wyniki sportowej rywalizacji :

• "NIE MA RADOŚCI BEZ NIEPODLEGŁOŚCI" - Obrazek 1

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto, czyli 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji nasza szkoła uczestniczyła w akcji ,, Rekord dla Niepodległej”.
    Pierwsza część obchodów miała miejsce na zewnątrz. Uczniowie, nauczyciele i rodzice o godz. 11.11, w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali 4-zwrotkowy hymn państwowy. Po hymnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dla Polski, następnie ,,życzenia „ zostały wypuszczone  daleko w Polskę w postaci symbolicznych biało – czerwonych balonów.
    Drugą część uroczystości, która  odbyła się na sali gimnastycznej, rozpoczęły przedszkolaki. Klasy:  IV, V i VI  przygotowały inscenizację, w której  przedstawiały rys historyczny, przybliżający  uczniom i gościom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetniły występy solistek i chóru szkolnego. Najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki i zatańczyli krakowiaka. Na zakończenie, w myśl hasła przewodniego ,,Nie ma radości bez niepodległości ‘’, uczennice z klasy IV zatańczyły wesoły taniec z pomponami. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który odniósł się do wydarzeń mających miejsce 100 lat temu. Uczniowie klas I-III otrzymali od Pana Dariusza Szumiły i Radosława Lisa – przedstawiciela firmy AZOTY wyprawki szkolne.

• Udany debiut w sportowej rywalizacji szkół - Obrazek 1

Siódmego listopada 2018 roku w Trzcińsku- Zdroju odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju. Był to debiut Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach w rozgrywkach sportowych na szczeblu rejonu. Uzyskaliśmy czwarte miejsce, które było najwyższym wśród szkół z naszej gminy, a więc debiut zaliczamy do udanych.

Wyniki sportowej rywalizacji:

1. SP Swobnica