Nawigacja

 • Egzamin ósmoklasisty i egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2018/2019

  Informacja dotyczy uczniów posiadających opinie psychologiczno – pedagogiczne
  lub orzeczenia.

  20180820_E8_EG_Komunikat_o_dostosowaniach.pdf

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

 • Wystawa

  Wystawa - Obrazek 1

  Od piątku 26 października do wtorku 14 listopada 2018 roku  w holu naszej szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji obchodów „100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości” Zdjęcia przedstawione na kilku tablicach przybliżyły trudne drogi do niepodległości w latach 1914 – 1918. Zaprezentowane zostały sylwetki mężów stanu, którzy swoją działalnością polityczną, kulturalną i społeczną oraz swoją postawą patriotyczną przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa posłużyła  do przeprowadzenia lekcji patriotycznych związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Ekspozycję przygotowały uczennice klasy III b Nikola Młynek,  Nikola Kusy  pod opieką nauczyciela historii. Do przygotowania wystawy wykorzystane zostały materiały edukacyjne IPN.

  Wystawa - Obrazek 2

                                                                                                                                      B. Kozak

 • Schody do Niepodległej

  Schody do Niepodległej - Obrazek 1

  Wewnętrzne schody naszego budynku  nabrały patriotycznych, biało-czerwonych kolorów i zostały opatrzone datami dokumentującymi drogę Polski to odzyskania niepodległości. Na kolejnych stopniach zaakcentowano: rozbiory Polski; uchwalenie konstytucji 3 maja,  Legiony Polskie we Włoszech;  utworzenie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego; powstania: listopadowe, krakowskie i styczniowe; walki Polaków na frontach I wojny światowej, ostatnia naklejka upamiętnia  11. Listopada  2018 r -. Polonia Restituta.

   Projekt zrealizowały pani Małgorzata Sobczuk i pani Bożena Kozak.

  Schody do Niepodległej - Obrazek 2

                                                                                                                                  B. Kozak

 • DRUGIE MIEJSCE W REJONOWYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

   

  Trzynastego listopada 2018 roku w Baniach odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju. Naszą Szkołę reprezentowali: Mikuć Bartosz, Mrówka Kacper, Kacper Limanówka, Kacper Żurawski, Sebastian Białko, Kacper Kłonowski, Wojciech Kościelny, Piotr Jakowiecki, Kacper Perliński, Jakub Makuchowski, Gabriel Łysiak, Damian Bożek.  Chłopcy walczyli dzielnie, rozegrali cztery spotkania,  przegrali tylko jeden mecz z późniejszym triumfatorem imprezy.

   Wyniki sportowej rywalizacji :

  1. Gimnazjum Banie
  2. Gimnazjum Góralice
  3. SP Swobnica
  4. SP Grzybno
  5. SP Stołeczna

   

  GRATULUJEMY SUKCESU !!!

  A. Skowron

 • "NIE MA RADOŚCI BEZ NIEPODLEGŁOŚCI"

  "NIE MA RADOŚCI BEZ NIEPODLEGŁOŚCI" - Obrazek 1

  9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto, czyli 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Z tej okazji nasza szkoła uczestniczyła w akcji ,, Rekord dla Niepodległej”.
  Pierwsza część obchodów miała miejsce na zewnątrz. Uczniowie, nauczyciele i rodzice o godz. 11.11, w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali 4-zwrotkowy hymn państwowy. Po hymnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dla Polski, następnie ,,życzenia „ zostały wypuszczone  daleko w Polskę w postaci symbolicznych biało – czerwonych balonów.
  Drugą część uroczystości, która  odbyła się na sali gimnastycznej, rozpoczęły przedszkolaki. Klasy:  IV, V i VI  przygotowały inscenizację, w której  przedstawiały rys historyczny, przybliżający  uczniom i gościom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetniły występy solistek i chóru szkolnego. Najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki i zatańczyli krakowiaka. Na zakończenie, w myśl hasła przewodniego ,,Nie ma radości bez niepodległości ‘’, uczennice z klasy IV zatańczyły wesoły taniec z pomponami. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, który odniósł się do wydarzeń mających miejsce 100 lat temu. Uczniowie klas I-III otrzymali od Pana Dariusza Szumiły i Radosława Lisa – przedstawiciela firmy AZOTY wyprawki szkolne.

  "NIE MA RADOŚCI BEZ NIEPODLEGŁOŚCI" - Obrazek 2

  J. Angowska

 • "Rekord dla Niepodległej"

  "Rekord dla Niepodległej" - Obrazek 1

 • Udany debiut w sportowej rywalizacji szkół

  Udany debiut w sportowej rywalizacji szkół - Obrazek 1

  Siódmego listopada 2018 roku w Trzcińsku- Zdroju odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju. Był to debiut Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach w rozgrywkach sportowych na szczeblu rejonu. Uzyskaliśmy czwarte miejsce, które było najwyższym wśród szkół z naszej gminy, a więc debiut zaliczamy do udanych.

  Wyniki sportowej rywalizacji:

  1. SP Swobnica
  2. SP Banie
  3. SP Grzybno
  4. SP Góralice
  5. SP Stołeczna
  6. SP Trzcińsko-Zdrój

   

  Szkołę reprezentowali:

  • Paweł Zioła
  • Michał Makuchowski
  • Karol Makuchowski
  • Bartek Jędrzejko
  • Michał Kordas
  • Michał Pieróg
  • Kamil Mołdoch
  • Emanuel Osadców
  • Wojciech Banaś

  Udany debiut w sportowej rywalizacji szkół - Obrazek 2

  GRATULUJEMY SUKCESU !!!

  A. Skowron

   

 • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

  Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym - Obrazek 1

  Piątego listopada w Góralicach odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Nasza Szkoła była organizatorem imprezy, a uczniowie: Kacper Limanówka, Kacper Żurawski, Sebastian Białko, Kacper Kłonowski i Wojciech Kościelny wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego Arkadiuszem Skowron zorganizowali Mistrzostwa Rejonu 3 w Tenisie Stołowym. Uczniowie byli odpowiedzialni za zorganizowanie stanowisk do gry i pełnili rolę sędziów stolikowych. Gościliśmy pięć szkół. Naszą Szkołę reprezentowali Mikuć Bartosz, Mrówka Kacper, Błaszczyk Nikola i Figiel Damaris .

   Wyniki sportowej rywalizacji w kategorii chłopców :

  1. SP Chojna
  2. Gimnazjum Góralice
  3. SP Grzybno
  4. Gimnazjum Banie
  5. SP Stołeczna

  Wyniki sportowej rywalizacji w kategorii dziewcząt :

  1. SP Grzybno
  2. Gimnazjum Góralice
  3. SP Stołeczna
  4. SP Chojna

  GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!

  A. Skowron

   

 •  

   - Obrazek 1

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

        Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

   

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • Konkurs "Nie puszczaj pary z ust"

  Konkurs "Nie puszczaj pary z ust" - Obrazek 1

   

  Ideą Światowego Dnia Rzucania Palenia w 2018 roku jest problematyka uzależnienia od nikotyny z naciskiem na używanie e – papierosów.

   

  1. Wykonaj kalendarz motywacyjny na 2019 rok

  2. Pokaż na nim pozytywne aspekty życia wynikające z niepalenia
  3.
  Dowolna technika plastyczna lub grafika komputerowa w formacie A3
  4. Kalendarz ma składać się z dwóch części:

  1. Część artystyczna – nie może przekraczać 1/3 powierzchni arkusza
  2. Część kalendarzowa – układ 12 miesięcy, należy zawrzeć dni związane ze zdrowiem, nie może przekraczać 2/3 powierzchni arkusza

   

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII oraz gimnazjalnych.

  Prace składać u pani Teresy Mazur do 30 listopada 2018 r.

  Organizatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

  Konkurs "Nie puszczaj pary z ust" - Obrazek 2

   

 • Dzień Śniadanie Daje Moc

  Dzień Śniadanie Daje Moc - Obrazek 1

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Dlatego powstał ogólnopolski program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym biorą udział uczniowie kl. I- III naszej szkoły. Najważniejsze cele programu to: zwiększenie świadomości nt. zdrowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynienie się do obniżenie poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

  8 listopada 2018r. w klasach I-III odbyły się zajęcia edukacyjne, na których promowane były zasady zdrowego żywienia. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali w klasach zdrowe śniadanie. W przygotowania śniadania czynnie włączyli się rodzice uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Przygotowanym zdrowym posiłkiem poczęstowani zostali pracownicy szkoły i uczniowie klas starszych, którzy zwabieni zapachami zaglądali do klas młodszych kolegów.

  Mamy nadzieję, że doświadczenia dotyczące zdrowego odżywiania zdobyte podczas dzisiejszych zajęć nasi uczniowie będą stosować na co dzień.

  Dzień Śniadanie Daje Moc - Obrazek 2

  Dzień Śniadanie Daje Moc - Obrazek 3

  Wych klas I-III

  G. Osetek

  B. Kordas

  M. Maciążek

 • 100 prac plastycznych na 100 lecie Niepodległości

  100 prac plastycznych na 100 lecie Niepodległości - Obrazek 1

  Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić 100 lecie Niepodległości proponując uczniom wykonanie prac plastycznych. Z założenia miało to być 100 prac o tematyce związanej z historią naszego kraju. W pracach dominują kolory biało czerwone. Inspiracją były nasze symbole narodowe, miejsca i postacie historyczne. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem. Powstało 100 prac, którymi udekorowaliśmy korytarze naszej szkoły. Dzięki temu utrwalimy wiedzę  na temat ogromnego zaangażowania Polaków w odzyskanie niepodległości a także szereg innych działań, które sprzyjają funkcjonowaniu naszego kraju i rozwoju historii w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

  100 prac plastycznych na 100 lecie Niepodległości - Obrazek 2

                                                                                                                                                               M. Maciążek

 • - Obrazek 1

   

  Szkolny Konkurs Profilaktyczny!!!

   

  Ogłaszam Szkolny Konkurs Profilaktyczny.
  Dla kogo? Dla klas III gimnazjum oraz klasy VII SP i VIII SP

  Kiedy? 21 listopada 2018 r. o godzinie 12.10
  Gdzie? Sala nr 17
  Tematyka:

  • Problematyka uzależnień od substancji psychoaktywnych
  • Zapobieganie chorobom zakaźnym, szczególnie HIV i Aids
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy

  Uczniowie, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca będą reprezentować szkołę w zmaganiach powiatowych.

  Zgłoszenia przyjmuje pani: Beata Gębala
  do 19 listopada 2018 r.

  Przewidziane są ciekawe nagrody.

   

                                                                                    Magda Kopczyńska - Pacyk

 • KONKURS INFORMATYCZNY!

  Dnia 16.11.2018r. (piątek) o godz. 11.50 (5 lekcja) w sali nr 25 odbędzie się konkurs z wiedzy informatycznej.

  Zapisy do środy 14.11.2018r. do p. Eli Bogusz – Kowal.

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII.

   

  CHĘTNYCH ZAPRASZAMY !!!

 • MIESIĘCZNY PLAN PRACY SZKOŁY - Listopad

  • Święto Niepodległości (J. Angowska, E. Bogusz -Kowal)
  • Szkolne Andrzejki kl.O-VIII oraz III gimnazjum (SU, wychowawcy)
  • Konkurs profilaktyczny (M. Kopczyńska-Pacyk, B. Gębala)
  • Wolontariat
  • Akcje charytatywne
  • Zmiana prac plastycznych na I piętrze

   

  Zadania dodatkowe:

  1. Estetyka szkoły:
  • zagospodarowanie ściany gazetką – wizytówka górnego korytarza (nauczyciele klas I-III)
  • systematyczna zmiana prac plastycznych uczniów na górnym korytarzu (nauczyciele I-III oraz plastyki)
  • umieszczenie na schodach tabliczki mnożenia oraz/lub inne informacje (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • umieszczenie pod drzwiami symbolu kąta (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • wyklejenie gry w klasy na I piętrze (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  • wymalowanie gry w klasy na placu apelowym (M. Kopczyńska – Pacyk M. Sobczuk)
  1. Strona internetowa:
  • Systematyczne dodawanie informacji o zrealizowanym działaniu, promocja wszystkich, nawet najdrobniejszych sukcesów uczniów, uroczystości, zawodów, projektów, wycieczek, imprez itp. (do 3 dni), szczególnie szkolnych imprez sportowych
  1. Promocja uczniów osiągających sukcesy w nauce, zachowaniu, zdobywających dodatkowe umiejętności, certyfikaty także poza szkołą:
  • Na apelu podsumowującym uczeń występuje przed społecznością szkolną oraz zaproszonymi nauczycielami
  • Zakup dyplomów dla uczniów osiągających sukcesy w konkursach szkolnych z różnych dziedzin
 • ZBIÓRKA KARMY DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

   

  Samorząd Uczniowski ogłasza  zbiórkę karmy,

  kocy i środków czystości dla psów i kotów do końca listopada.

  Proszę dostarczać je do sklepiku szkolnego.

  Zebrane produkty przekazane zostaną do Chojeńskiego Stowarzyszenia

  Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele’’

  ZBIÓRKA KARMY DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT - Obrazek 1

 • Wyniki konkursu plastycznego "AKCJA SEGREGACJA"

  Wyniki konkursu plastycznego "AKCJA SEGREGACJA" - Obrazek 1

   

  Klasa „O”

  I m-ce         Antonina Lewandowska

  II m-ce        Piotr Kaczmarek

  III m-ce       Szymon Malec

   

  Klasy I-III

  I m-ce         Maja Romaniuk (klasa I)

  II m-ce        Kinga Szosler (klasa II)

  III m-ce       Zuzanna Flak (klasa IIII)

   

  Klasy IV-VIII

  I m-ce         Nikola Malec (klasa IV)

  II m-ce        Hanna Osetek (klasa V)

  III m-ce       Maja Michalczyk (klasa V)

   

  Wyróżnienie Maja Lewandowska (klasa IV)

   

  Gratulujemy zwycięzcom T. Mazur, A. Bielawska-Wilk

 • S T Y P E N D I A    S Z K O L N E     

  2 0 1 8 / 2 0 1 9 

               Centrum Usług Wspólnych w  Trzcińsku-Zdroju   informuje, że  od  dnia 29 października  2018 r. (poniedziałek)  będą wydawane  decyzje  stypendialne  na  I  transzę  stypendium  szkolnego 

  za miesiące  IX – XII  2018 r.( w  siedzibie  Centrum  przy ul. Rynek 12 ).

  Wszystkich  zainteresowanych  zapraszamy  od poniedziałku  do piątku  w  godz. 7.00–15.00 i prosimy o możliwie szybkie rozliczenie wydatków.

                                                                                       Wiesława Sugier

                                                                                            Kierownik CUW w Trzcińsku-Zdroju

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
  Góralice 108a
  74-510 Trzcińsko-Zdrój

  Dyrektor
  mgr Ireneusz Nabywaniec
 • 91 4148 014

Galeria zdjęć