Szkolne wycieczki

Wycieczki szkolne.

Od momentu powstania gimnazjum w 1999 roku dbaliśmy o to, by nasi uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych.

Najczęściej wybieranym kierunkiem było Zakopane, w którym byliśmy sześciokrotnie.

Nie znaczy to, że nie wyjeżdżaliśmy w inne zakątki naszego kraju: Warszawa, Kraków,  Wieliczka, Trójmiasto i Malbork, Hel,  Lublin, Kazimierz Dolny i wreszcie Łódź i Sandomierz również znalazły się na naszym turystycznym szlaku.

Wycieczki były wspaniałą okazją do integracji uczniów różnych klas, dawały możliwość wytchnienia po trudach nauki, dostarczały wiadomości na temat naszego kraju i stwarzały okazję do spotkania znanych osobistości (Danuta Wałęsowa, prezydent Bronisław Komorowski).

Dzięki nim mogliśmy również uczestniczyć w ważnych wydarzeniach kulturalnych-koncert Krzysztofa Pendereckiego.

Najcenniejszymi pamiątkami z wycieczek (poza osobistymi wspomnieniami) są koszulki z podpisami uczestników wyeksponowane w Sali numer 17.

Ireneusz Nabywaniec

Sandomierz