Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    22 maja 2024r. (środa)

    w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach

    odbędą się

    zebrania z wychowawcami w klasach

    Oddział przedszkolny – godz. 15.30

    Klasy I-VIII- godz. 16.00

    W czasie trwania zebrań obowiązują dyżury nauczycieli.

    Dyżur dyrektora 15.00-  16.00

     

  • Podziękowanie dla Rady Rodziców

    Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie zakupu Wirtualnej Gazetki Szkolnej

  • Rozpoczęły się Egzaminy Ósmoklasisty

    Życzymy powodzenia :)

  • BURSA TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO

  • Na trzeźwo przez świat

    10 maja uczniowie klasy 7 i 8 SP w Góralicach uczestniczyli w spotkaniu z Mariuszem Kurcem podróżnikiem i religioznawcą oraz filmowcem. Ten ciekawy świata człowiek opowiadał o historiach z życia wziętych, dokumentował szczęście i nieszczęście ludzkie, piękno i brzydotę świata. Nieszczęśliwy i brzydki świat to ten zapijaczony i naćpany. Tworzą go ludzie, którzy niszczą siebie oraz tych, którzy ich kochają. Mariusz zwracał uwagę na cyfrowy świat, który tak, jak używki pochłania ludzi na całym globie.  Wskazał, co jest w życiu piękne: bliskość z drugim człowiekiem, zainteresowania, pasje, koleżeństwo i kontakt z naturą. Spotkanie miało charakter interaktywny, to znaczy, że młoda widownia brała aktywny udział, zadając pytania bądź odpowiadając na nie.

    Spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę i Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju.

    Realizowane treści wynikają ze Szkolnego programu profilaktyczno – wychowawczego.
    Realizowane treści są zgodne z programem profilaktycznym „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.
     

                                                                                                                          Magdalena Kopczyńska - Pacyk

  • Spotkanie z Panią Leśnik w Szkole Filialnej w Stołecznej

    Dnia 9.05.2024r. w naszej szkole było spotkanie z Panią Leśnik Anną Tokarską z Nadleśnictwa Różańsko. Pani Leśnik opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o lesie, jego znaczeniu dla przyrody oraz ochronie środowiska. Podczas rozmowy omówiono zagadnienia związane z różnorodnością biologiczną lasu, gatunkami drzew i zwierząt występujących w naszym regionie. Pani Leśnik podkreśliła także znaczenie ochrony lasów przed zanieczyszczeniami i nielegalnym wyrębem. W czasie spotkania odbyła się bardzo ciekawa i pouczająca gra w której mieliśmy okazję zgłębić naszą wiedzę na temat lasów. Gra polegała na rozpoznawaniu gatunków drzew, identyfikowaniu śladów zwierząt oraz rozwiązaniu zagadek związanych z ekosystemem leśnym. Była to świetna okazja do zabawy i uczenia się jednocześnie. Na koniec spotkania serdecznie podziękowaliśmy, a nasze przedszkolaki przygotowały specjalne ilustrację przedstawiające pracę leśniczego.

     

    Spotkanie z Panią Leśnik było bardzo pouczające i inspirujące. Dzięki niemu poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat lasów oraz zrozumieliśmy ich znaczenie dla przyrody i ludzi.

     

    Wychowawcy klas

  • Uwaga zapisy na szkolny konkurs szachowy

    Osoby chcące wziąć udział w szkolnym konkursie szachowym proszeni są o zapisywanie się u pani Anny Bielawskiej – Wilk oraz pana Arkadiusza Skowrona do dnia 8 maja 2024 roku. Wszystkich szczegółów udzielą organizatorzy. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

                                                              Anna Bielawska-Wilk

                                                             Arkadiusz Skowron

  • Majowe Święta w Szkole Filialnej

        Ostatniego dnia kwietnia 2024r.w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. W atmosferze wzruszenia i dumy, uczestnicy apelu śpiewali piosenki, recytowali wiersze o Polsce, jej symbolach, tradycjach i ważnych wydarzeniach związanych z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Podczas spotkania ogłoszono wyniki  konkursu plastycznego, w którym uczniowie wykazali się kreatywnością i talentem, prezentując swoje interpretacje symboli narodowych. Nie zabrakło również emocjonującego quizu wiedzy o Polsce, w którym uczniowie z zaangażowaniem rywalizowali. Ich ogromna wiedza o własnym kraju zasługuje na uznanie i podziw.

    Niech te Święta Majowe będą dla nas wszystkich czasem refleksji nad historią, dumą z przynależności do Polski oraz okazją do wspólnego świętowania i integrowania się w duchu patriotyzmu.

     

    Wychowawcy

  • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem ,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.”

    Konstytucja 3 Maja była wielkim osiągnięciem narodu polskiego. Jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy wtedy tę konstytucję dla ratowania Rzeczypospolitej stworzyli .

    We wtorek 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to cenna lekcja historii, podczas której  uczniowie mogli poznać wydarzenia, które doprowadziły do jej uchwalenia.  Część oficjalna rozpoczęła się przywianiem gości, dyrektora, nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Następnie wprowadzono poczet sztandarowy oraz wspólnie odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły.

     Uroczystość przeplatana była piosenkami w wykonaniu oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-III. Po występie  głos zabrał dyrektor szkoły – Ireneusz Nabywaniec, który podziękował uczniom za występ oraz przypomniał najważniejsze fakty historyczne związane z tym wydarzeniem  m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i pierwszym  w Europie, że Polacy usilnie walczyli o ocalenie wolności, poprzez zmiany ustrojowe, ale jak pokazała historia, były one nieskuteczne. W swojej wypowiedzi podkreślił również, że 2-go maja mija 20 lat od kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej.
    Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie ortograficznym, matematycznym oraz ekologicznym

     

    Janina Angowska

  • Standardy ochrony małoletnich

    Standardy ochrony małoletnich to zbiór zasad i procedur obowiązujących w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, zdrowia, praw i dobrego samopoczucia uczniów.

    Niniejszy dokument został utworzony w celu zapewnienia uczniom harmonijnego rozwoju w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i szacunku. Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez Szkołę jest działanie na rzecz dobra dziecka i w jego najlepszym interesie.

    Wersja skrócona dokumentu, o którym mowa znajduje się pod linkiem:

  • Ogólnopolski Turniej Karate

    27 kwietnia 2024 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Karate ANTAI CUP 2024 o Puchar Wójta Przelewic.

    W turnieju brały udział różne kluby z całej Polski. Uczeń 5 klasy Michał Mazur startował w dwóch kategoriach KATA i KOHON. W obu zdobył brązowy medal. Michał pierwszy raz brał udział w takim turnieju startował w konkurencji U14 (12-14 lat).

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom

    26 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie im. Noblistów Polskich odbyły się eliminacje Powiatowe OTWP. Jednym z laureatów eliminacji gminnych był Oliwier Krajewski uczeń 4 klasy, który dzielnie reprezentował naszą szkołę. Organizatorzy wspaniale zatroszczyli się o uczestników konkursu. Nie zabrakło słowa otuchy dla ducha oraz napojów, bułek, pączków, bananów etc. dla ciała.

    Po eliminacjach miło spędziliśmy czas w pobliskiej pizzerii z grupą uczestników konkursu Szkoły Podstawowej z Trzcińsko-Zdrój, których serdecznie pozdrawiamy.

  • "Dzień Ziemi" w Szkole Filialnej w Stołecznej

    Dnia 23.04.2024 r. z okazji "Dnia Ziemi", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej akcji sadzenia drzew na placu szkoły. To był niezwykły dzień pełen działania i zrozumienia dla potrzeb naszej planety. Wspólnymi siłami zasadziliśmy kilka nowych drzew, które będą rosły i chronić naszą szkołę przez wiele lat. Akcja sadzenia drzew nie tylko uczyła nas o znaczeniu ochrony środowiska, ale też zjednoczyła naszą społeczność szkolną. Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy i pełen pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że te drzewa będą przypominać nam o naszym zobowiązaniu do troski o naszą Ziemię i będą rosły razem z nami, podkreślając naszą determinację w działaniu na rzecz ochrony środowiska.

    Wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele dla naszej planety!

     

    Wychowawcy klas

  • Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej „W zielone gramy dziś”

  • „Piotruś Pan"

    22 kwietnia dzieci z klas 0-2 Szkoły Podstawowej im Marka Kotańskiego w Góralicach brały udział w ciekawym wydarzeniu jakie odbyło się w Chojeńskim Centrum Kultury. Była to sztuka teatralna pt. „Piotruś Pan”.

    „Piotruś Pan” to opowieść o czarodziejskiej, beztroskiej krainie, w której nikt nie może dorosnąć, a życie jest nieustającą przygodą. Jednak nawet w tej krainie czyhały niebezpieczeństwa, dlatego uczniowie mieli okazję towarzyszyć bohaterom w czasie walki z piratami, dowodzonymi przez strasznego Kapitana Haka.

    Interesujący przekaz aktorski sprawił, że dzieci aktywnie i z zainteresowaniem oglądały sztukę.

    tekst i zdjęcia - wych. kl.0-2

  • Światła, Kamera, Akcja: Uczniowie Szkoły Filialnej w Stołecznej w Świecie Teatru

        Dnia 22 kwietnia 2024 roku dzieci klas I-III oraz oddziału przedszkolnego miały niezwykłą okazję wzbogacić swoje doświadczenia kulturalne. W ramach wizyty w Chojeńskim Centrum Kultury uczestniczyływ przedstawieniu teatralnym pt. "Piotruś Pan".

    Atmosfera była niesamowita, a uczniowie byli zachwyceni możliwością oglądania tej klasycznej historii na żywo. W trakcie przedstawienia, nasi mali widzowie nie tylko bacznie śledzili  przebieg wydarzeń na scenie, ale także wykazali się wzorową postawą i grzecznością. Ich podekscytowanie i zaangażowanie w spektakl było niezwykle widoczne.

    Jesteśmy przekonani, że wrażenia z przedstawienia na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów i będą stanowiły cenny element ich rozwoju osobistego.

    Wychowawcy

  • Sukces dziewczynek ze Stołecznej

      Dnia 19 kwietnia 2024 roku dzieci z naszej Szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „ W zielone gramy dziś”,  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego oraz Bibliotekę i Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju.  Nasza szkoła reprezentowana była przez cztery zdolne dziewczynki.

    Duet z oddziału przedszkolnego w składzie: Martynka Wittbrodt i Antonina Lejman, zaprezentował piosenkę ”Nie zrywaj kwiatków”. Ich występ był pełen energii i zaangażowania, co zostało docenione przez jury i dziewczynki uzyskały 2 miejsce.

    Drugi duet, z klasy pierwszej: Laura Jaszczyszyn i Ada Zalewska,  ich wykonanie zyskało uznanie publiczności, która gorąco nagradzała ich występ.

    Dziewczynki zaprezentowały się na wysokim poziomie artystycznym, podkreślając jednocześnie ważność ochrony środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyni się do większej świadomości ekologicznej w społeczności szkolnej i lokalnej.

     

    Wychowawcy klas

  • Na temat Egzaminu Ósmoklasisty

    Tu znajdziesz informację na temat egzaminu ósmoklasisty 2024 r.

    https://bip.cke.gov.pl/artykul/262/1813/harmonogram-komunikaty-i-informacje-w-2024-r

  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim

    Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2024/ 2025 wg zarządzenia zachodniopomorskiego kuratora oświaty znajdują się w załącznikach:

     

  • TARGI SZKÓŁ 2024

    W miniony piątek, tj. 12 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Góralicach odbyły się coroczne Targi Szkół. Na zaproszenie odpowiedziały szkoły ponadpodstawowe, które zachęcały uczniów z Góralic i ze Trzcińska – Zdroju do planowania ścieżki edukacyjnej. Impreza ma za zadanie przybliżyć uczniom warunki edukacyjne i wychowawcze w szkołach ponadpodstawowych. Niezmienna formuła Targów oparta jest na bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami placówek oraz na umożliwieniu dostępu do informacji edukacyjnych w szkole macierzystej. Tym razem spotkaliśmy się z przedstawicielami szkół:  Zespół Szkól Salezjańskich w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcące  im. Stanisława Staszica w Rzepinie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu, Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mieszkowicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.

                                                                                                                          Magdalena Kopczyńska – Pacyk
                                                                                                                          Maria Bazan

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a
    74-510 Trzcińsko-Zdrój

    Dyrektor
    mgr Ireneusz Nabywaniec

    Wicedyrektor
    mgr Monika Bieniek
  • 91 4148 014

    Szkoła Filialna
    w Stołecznej:
    91 4148 323

Galeria zdjęć