Targi Szkół

Targi Szkół to impreza wpisana w plan pracy szkoły od 2003 roku. Głównym celem Targów jest stworzenie uczniom możliwości dostępu do bezpośredniego, taniego i atrakcyjnego sposobu pozyskiwania informacji o szkołach ponadgimnazjalnych oraz pomoc w planowaniu ścieżki kształcenia. Plusem przedsięwzięcia jest także fakt, że gimnazjum w Góralicach ma szansę promocji nie tylko przez lokalną prasę, strony www, ale przez sieć współpracy z innymi instytucjami edukacyjnymi.

W czasie Targów zaproszone szkoły wykorzystują coraz to ciekawsze formy prezentacji. To już nie tylko film ale i muzyka, taniec, śpiew, pokaz rękodzieła, prezentacja gazetek szkolnych a także umiejętności cukierniczych. Tak bogata forma prezentacji wzbudza co roku w gimnazjalistach duże zainteresowanie.

Pokazy szkół to świetna lekcja autoprezentacji oraz wprowadzenie do przedsiębiorczości: żeby wypaść najlepiej, należy znać potrzeby odbiorcy. To również forma treningu umiejętności interpersonalnych dla naszych uczniów: dobra komunikacja, jasne wyrażanie swoich oczekiwań,
a także umiejętność zachowania się w sytuacji, kiedy szkoła podejmuje gości.

Od 2011 roku organizacja Targów Szkół stała się projektem realizowanym przez uczniów klas II gimnazjum. Dzięki projektowi uczniowie kształcą ważne cechy człowieka sukcesu: autoprezentację, przedsiębiorczość, umiejętności interpersonalne oraz organizacyjne.

Pomysłodawczynią Targów Szkół jest Magdalena Kopczyńska – Pacyk, a współorganizatorem Helena Tondel.

• Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego
    Góralice 108a